prehrievanie pc ?

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

prehrievanie pc ?

Príspevok od používateľa diZZy »

ahojte takze kamoš ma problem ... ma starsi pc asi 5 ročny ... win mal preinstalovany asi pred pol rokom ... ma tam xp profesional .Compik je to taky starši nič vykonne ... V poslemdom case mu zacina posekavat ma ho zapaty cca asi 30 min pri zatazeny napr. pri hrani hier mu po chvili zacne nenormalne sekat a všetko sa spomali a po chvili sa restartne a aj po restarte je hrozne pomali Chceli sme otvorit Tento počitač a nic iba baterka prehliadala a otvralo mu ho cca 5 minut :-D dal som mu tam EVEREST Corporate Edition a tepolty boli v pohode akurat cpu mal na 58/60 stupnov čo si myslite čím to moźe byt ?
Používateľov profilový obrázok
virus64
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Spišská Belá

Re: prehrievanie pc ?

Príspevok od používateľa virus64 »

Myslím že na CPU je 60°C pomerne veľa, nazačiatok skús prepastovať chladič na procesore. Napíš aká je zo zostava.
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: prehrievanie pc ?

Príspevok od používateľa diZZy »

no tak neviem presne co to ma za zostavu ale nieco low ... graficka karta 128 mb Nvidia Geforce ... ram tam ma 512 mb cpu netusim ale myslim ze to bude tym ako pisal uzivatel virus64 ze je to na to cpu dost velka teplota a pricina bude ,myslim takto ma ten pc cca 5 rokov a nebola menena chladiaca pasta :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: prehrievanie pc ?

Príspevok od používateľa gammaray »

Ak ma CPU v idle 60°C tak to je moc. Mal ten PC niekedy vycistny od prachu ? Myslim uplne kompletne vybrane, aj rozobraty BOX chladic a tak. Skrinu ma aku ? Prietok v skrinke urcite bude katastrofa. Tak na zaciatok precistit cele PC (taktiez poriadne vycistit CPU chladic) a naniest novu pastu. Len trochu o velkosti mensieho hrasku. Bolo by dobre poriesit prietok v skrinke tiez.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: prehrievanie pc ?

Príspevok od používateľa diZZy »

no jasne ... zajtra pojdem k nemu a poriešime to ... no tie prietok vzduchu je tam hrozny ma to plne kablov, a na GK ma cca 1 cm prachu :D takze super ... a ma tam iba jeden fan ktory je na boxe cpu chladica asi mu tam hodim aj 2 nejake 80 mm fany a uvidime :) diky :good:

Návrat na "Hardware všeobecne"