Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Gusttafa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 23:05

Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa Gusttafa »

Ahojte:)

Som tu nový, ak píšem do zlej témy, vopred sa ospravedlňujem.
Mám taký menší problém...temer v každej hre mám nevyhladené tieňe, to jest sú akoby hranaté, nezaostrené. Ja viem je to len detajl, no pri ingame ukážkach a podobne, keď dopadá na postavu tieň a je nezaostrený to vyzerá velmi nepekne a nelahodí to môjmu oku.
Mám grafickú kartu NVIDIA Gainward GeForce 8800 GTS 512, robí to nech tam mám hoc aký ovládač (momentálne mám najnovší), nech som skúšal akékolvek nastavenia neviem si rady.
Robí sa mi to či už mám zapnutý AA alebo vypnutý. Prikladám dva screenshot z CoD 4, na ktorých to je pekne vidieť. Keď tak si predstavte, že v takej kvalite je každý tieň v hre.

http://img20.imageshack.us/img20/8743/shot0000zny.jpg
http://img37.imageshack.us/img37/8154/shot0001w.jpg

Nevedel by mi niekdo poradiť? Neviem či je už chyba v HW alebo vo mne, ale ak sa nájde niekdo kdo vie poradiť, pls aspoň to skúste.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa M1ch4l »

skus nastavit v ovladacoch grafiky najvyssiu kvalitu obrazu, neviem, ci si to daval...a potom najvyssiu kvalitu tienov.

edit

konkretne som sa pozrel na pripad, co si uviedol screenshoty a mam to rovnako. Skusil som dat max. detaily v hre, ovladace dat na max. kvalitu, ale nezlepsilo sa to. Mozno by sa dalo s tym este viac pohrat, no neviem...myslim si, ze to je len iste obmedzenie detailov v multiplayeri.

tiez som si vsimol, ze cim som bol k tienu blizsie, tym bol krajsi, ale stale dost skaredy.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Gusttafa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 23:05

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa Gusttafa »

Tie screenshoty su len na demonstraciu, ze ako asi vyzeraju tie tiene:) nevylucujem ze niekde tie tiene su takto spravene ale v kazdej hre? Hm nezda sa mi ze by boli tiene na tak malej urovni...skusim spravit kratke video kde to bude dobre vidiet.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa M1ch4l »

skus hlavne singleplayer cod a ine hry :)

v MP cod4 je problem s tienami
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Gusttafa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 23:05

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa Gusttafa »

Ved praveze mi to robi v dalsich hrach ako napriklad Assasins Creed, Stalker, Prototype, Crysis, UT 3 dokonca aj vo WoW
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa crux2005 »

Tie tiene na tej stene v broadcast sú proste také - aj s max. kvalitou (práve som sa na to pozeral).
Za to nemôže grafická karta, ale samotná hra. Nehrám však 1.6 mapy, teda mi je to jedno... :D
M1ch4l napísal:v MP cod4 je problem s tienami
problém s tieňami? nie, väčšina tieňov je ok, len na určitých miestach sa šetrilo
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa M1ch4l »

najlepsie v cod4 promod graphics - nemusia ta ziadne tiene trapit a vidis 10x lepsie :D + si mozes nastavit vlastne farby

problem s tienami v cod4 MP bol smerovany na ich kvalitu(niekde su ok, niekde strasne na nic) a myslim, ze nejde zapnut tiene hracov, alebo na to treba ist dost slusnou oklukou, ale nechcem ist zbytocne OT

btw tie mapy boli uz s patchom 1.6 a broadcast je z nich asi najlepsia, mala sancu byt akceptovana medzi "progamerske" mapy, ale nakoniec nebola. prilis vela kutov na kempenie :D
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Gusttafa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 23:05

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa Gusttafa »

ono tie screeny z CoD 4 su len demonstracne, to bol len priklad ja mam vseobecne vsade take tiene. A dokonca som si teraz vsimol ze sa mi deje ze niekedy texturi v dialke mi blikaju a mihaju sa pri pohybe co vyzera tiez dost zle. V najnovsom Falloute mi to tak blbo. A teraz aj v Prototype.
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa crux2005 »

tak daj obr. aj z inej hry a zapni HQ, clamp v ovládačoch, AF v hre
s pozdravom, crux.
Gusttafa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 23:05

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa Gusttafa »

Ehm je to trosku trapne ale...kde sa to zapina v ovladacoch?
Pod AF myslis Anizotropne filtrovanie ?
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa crux2005 »

nastav proste takto ovládače:

Obrázok

j, AF=anizotropný filter, pokiaľ sa nedá zapnúť v hre, vynúť ho cez ovládče a to vynútené AA (vyhladzovanie hrán) si nemusíš všímať...
s pozdravom, crux.
Gusttafa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 23:05

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa Gusttafa »

si nemusim nevsimat ?:) cize si mam vsimat ?

edit: no idem to skusit

edit 2: s tym trilinearnym filtrovanim to vyzera divne :/, lepsie s bilinearnym no tam mi vzadu v pozadi blbnu tie budovy.
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa crux2005 »

nie, preklep - AA zapni v ovládačoch, len keď to neumožňuje hra v nastaveniach
Gusttafa napísal:edit 2: s tym trilinearnym filtrovanim to vyzera divne :/, lepsie s bilinearnym no tam mi vzadu v pozadi blbnu tie budovy.
nie, lepšie :D
s pozdravom, crux.
Gusttafa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 23:05

Re: Problém všeobecne s tieňami v hrách.

Príspevok od používateľa Gusttafa »

Uz som z toho zmeteny :D idem asi zohnat noveho Fallouta kde to bolo najviac vidno a na tom to budem testovat. Kazdopadne diki za radu :)

Návrat na "Hry a problémy s nimi"