Zlá WiFi ?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
neot23
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 28. Sep, 2006, 02:00

Zlá WiFi ?

Príspevok od používateľa neot23 »

Takže mám nasledovný problém: mam vykyvy v pripojeni, prejavuje sa to i na online hrach
Mám Wifi. Linka>Spliter>Modem>WiFi router> cez 1 stenu> moja pc karta.
Router:SMC Wireless g 54Mbit Barricade Broadband Router 4xLAN (RJ45), 1xWAN (RJ45)
Rýchlosť pripojenia mám max: 54Mb/s
Mám teraz v poslednom čase výkyvy: 54Mb/s, 1Mb/s, 18Mb/s, 36Mb/s, 1Mb/s, 48Mb/s..... toto ako píšem mi to tak skáče sem tam za deň mám o zábavu a nervy postarané.
Dnes som si nameral rýchlosť 1.91 Mbps
prevadzkovatel: Slovanet(zatial bez problemov)
PLS poradte čo mam robiť?

Ja fakt neviem co mam robit uz som to skusal hoc ako. Provajderovi som volal a vravi ze na ich strane je vsetko OK ale ja neviem fakt pls poradte, za kazdu jednu radu vopred dik.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Zlá WiFi ?

Príspevok od používateľa Toman »

- nevisiela niekto na tom istom kanale?
- rychlost pripojenia nastav na pevno! (v nastaveni adaptera)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
neot23
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 28. Sep, 2006, 02:00

Re: Zlá WiFi ?

Príspevok od používateľa neot23 »

Keby som nebol totalny blb z netu tak by som nastavil kde to je alebo ako sa tam dostanem?
Ako zistim ci niekto nevysiela na rovnakom kanale? To je tiez mozne lebo sused kupil pred mesiacom tiez wifi router a pred 2 tyzdnami to zacalo....
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Zlá WiFi ?

Príspevok od používateľa Toman »

Obrázok
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
neot23
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 28. Sep, 2006, 02:00

Re: Zlá WiFi ?

Príspevok od používateľa neot23 »

Naseiel som to spravil som to a buch neslo mi pripojit na net tak som to vratil na hodnotu: Pouzit najlepsiu rychlost.
Net isiel cize to bude v niecom inom......
Este som zabudol dodat mam tu pri sebe notas a tiez vykazuje rychlost pripojenie tak cudno raz 36 raz 24... ale signal je dostacujuci 4z5
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zlá WiFi ?

Príspevok od používateľa newmi »

A mas tu siet zaheslovanu? Nenapichol sa ti na nu dakto???
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
neot23
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 28. Sep, 2006, 02:00

Re: Zlá WiFi ?

Príspevok od používateľa neot23 »

zaheslovana je som neni dmt i ked mohol dako zistit heslo ci nie? Ale to by zas pri routri isiel tiez pomaly ale tam ide dobre? nebola by vyhoda kupit new roter?
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Zlá WiFi ?

Príspevok od používateľa galen »

neot23 napísal:...
svet -> router -> WiFi -> ~ stena ~ -> PC

zo sveta do routru je zodpovedny provider,
akonahle sa pripojis cez kabel do routru a net ti ide v poriadku, nic s tym provider nema

router -=> WiFi
je zariadenie, nefunkncnost zariadenia je minimalna pravdepodobnost, ale povedzme, ze sa moze stat ...
pripadne skus najst nejakeho kamarata, ktory by ti na par hodin pozical WiFi AP, umiestnis ho do miesnosti kde mas router a skusis sa na to pripojit z PC, a do APcka hodis notebook, a budes skusat, ci vies napriklad prenasat subory
akonahle nebude kolisat pripojenie, chyba bude kdesi v "router -=> WiFi"
tzn skusit nasledovne:
odmontovat antenku, prefuknuty kontakty, namontovat antenku
v nastaveni routra pohladat cosi ako "powerSavingMode -> enabled" dat to na "disabled"

WiFi -=> ~ stena ~ -=> PC
pokial ti problemy nerobi pripojenie notebooku v miestnosti ako je router, moze byt chyba kdesi po ceste, napriklad zelezobetonova stena, fungujuca ako faradayova klietka, super tienenie a podobne ... ale predpokladame, ze nebyvas v bunkri s 1m zelezobetonovymi stenami, ale maximalne v panelaku, takze tento problem zavrhujem
najjednoduchsie odskusas tak, ze porovnas prevadzku ked bude router a pc v jednej miestnosti, a ked budu za stenou...
na to, aby ti router robil WiFi, nepotrebujes mat pripojenie do internetu

dalsim problemom moze byt PC, resp:
ovladace pre WiFi adapter... skusit ine, pripadne google co na to svet, a na com sa to da rozbehat
niekedy zdanlivo nesuvisiace updaty mozu pomoct (mne takto pomohol update BIOSu, a wifi slape v pohode)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Zlá WiFi ?

Príspevok od používateľa matopd »

ja len jednu pripomienku,

podla mojich skusenosti, slovanet nema nikdy a asi ani nikdy nemal chybu na vlastnej strane. Vzdy im vsetko funguje. Aj ked som bol u kamosa a hodil som do rtr moje net hesla od telecomu (to islo), u nich chyba nebola, lebo este nik iny nevolal.

tolko ku slovanetu...

Návrat na "Siete"