čo s databázou?

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
peterko15
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 11. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Lipová (Nitra)

čo s databázou?

Príspevok od používateľa peterko15 »

Ahojte, chcel by som sa vás na radu ohľadom prenesenia stránky vytvorenej na lokálnom PC na server. Kedže v tejte problematike som absolútny začiatočník a našiel som len málo článkov ohľadom toho, čo ma zaujíma, obraciam sa na Vás.
Stránku som vytvoril na základe CMS Joomla! prerobením vytvorenej šablóny a pomocou naninštalovania WampServer. Po zaregistrovaní domény a objednaní hostingu som nakopíroval súbory vytvorenej stránky cez ftp na server.
Problém je s databázou, neviem čo s ňou. Stránka mi na lok. serveri fungovala dobre, ale ako náhle sa skúsim na ňu dostať online, vyskytne sa problém s pripojením na databázu. Ako teda dostanem moju vytvorenú databázu na server? Ktoré súbory tam treba nahrať? Kde konkrétne? Čo musím prepísať v súbore index.php, aby sa korektne spojil s databázou?

Vďaka za Vaše postrehy!!
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: čo s databázou?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz, najprv si musis na servri vytvorit databazu (pozri si, ci vobec nieco take mas zaplatene, ak ano tak si bud vytvori v administracnom rozhrani databazu alebo o to poziadaj svojho prevadzkovatela hostingu), nasledne si vyexportuj tvoju lokalnu databazu (vid manual MySQL) a potom cez nejaky nastroj v administracnom rozhrani (asi PHPMyAdmin) naimportuj dany export lokalnej DB (vid manual).
peterko15
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 11. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Lipová (Nitra)

Re: čo s databázou?

Príspevok od používateľa peterko15 »

MySQL mám zaplatené a dokonca mám aj vytvorenú databázu s momentálne obsadeným miestom 0 b. Tak skúsim to cez ten export - import, dúfam, že sa to podarí. Ale ešte by ma aj tak zaujímalo, čo s tým súborom index.php - čo tam mám prepísať, aby to fungovalo.

Zatiaľ vďaka.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: čo s databázou?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Musis si najst kde v tom redakcnom systeme mas definiciu databazy, a tam si budes musiet nastavit adresu databazoveho servra, uzivatelske meno a heslo pre pristup k databaze. Toto vsetko by ti ale mal oznamit prevadzkovatel.

Návrat na "Programovanie"