obnovenie quick formatu

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
GLADICEK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Ne 13. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/ 0902414511

obnovenie quick formatu

Príspevok od používateľa GLADICEK »

cawte reinstaloval som windowns na jednom HDD a dal som quick format, daju sa data na tomto disku nejakym sposobom ziskat naspat???pls pls pls :cry:
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: obnovenie quick formatu

Príspevok od používateľa zachary »

skús programy GetDataBack, resp. R-Studio
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: obnovenie quick formatu

Príspevok od používateľa FEAR »

No je treba rozlisit co si vlaste spravil ... ci len format "je jedno ci rychly ci pomaly " alebo si formatol a nainstaloval win,... formatom data na disku fyzicky ostanu ale ak tam nieco nove nahras tak uz je neskoro a zachranis len to co nebolo prepisane .. "z praxe dost malo toho zachranis ale zalezi co sa z diskom robi"
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: obnovenie quick formatu

Príspevok od používateľa Snake »

Súhlasím so Zacharym, R-Studio a GetDataBack sú nenormálne dobré programy, ja som si ich aj kúpil (aj keď recovery robím pár krát do mesiaca), za takú smiešnu sumu čo pýtajú za tie programy (priznám sa, že jedno recovery mi dokonca preplatilo komplet investíciu R-Studio+GBD+DiskExplorer), hneď po recovery HDD odišiel, aby som upresnil, išlo o fyzické poškodenie platne, a trebalo urobiť reverzný image od-do a potom do-od poškodenia, pomohol veľmi aj DiskExplorer, keďže s ním sa dá skákať rovno na sektory ktoré potrebuješ, čiže s ním šli najdôležitejšie dáta von ako prvé. No bolo to ako prejsť peklom, 70% dát zachránených, disk mŕtvy, ale zákazník spokojný :-). R-Studio je bohovské v tom, že vie ako funguje HDD (narozdiel od iných pseudo-recovery programov), takže nemusí skenovať celé HDD aby napríklad vedelo kde sa začínajú partície (je to veľmi jednoduchá matematika), čo pri recovery zachráni veľa.

Čiže tieto programy veľmi silno odporúčam. Hovorím, za tú sumu (podotýkam smiešnu sumu) je to fakt brutal.





.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"