Optiarc drive AD7540 - update firmware

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
impuls666
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 07. Aug, 2007, 08:00

Optiarc drive AD7540 - update firmware

Príspevok od používateľa impuls666 »

Prajem prijemne popoludnie stravene pri pivku a jahodovych palacinkach :D...

Popis : Vlastnim laptop Fujitsu-siemens Amilo Pa 1538, ktory ma Optiarc Drive AD7540. Mam problémy nacitat väcsinu CD a DVD nosicov.Na strankach vyrobcu vravia , ze je potrebny update firmware aspon na v1.43. (tu moje skromne technicke znalosti koncia :D).

Problem : Ja neviem ako to mam updatnut, hladal som, googlil som, nasiel som par stranok,(http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/Optiarc-AD-7540A/" onclick="window.open(this.href);return false;) ale napriek tomu ze anglicky viem , tak som nepochopil co mam spravit atd...

Ciel : Mam OS MS Windows Vista home premium a notebook sa us dost "poti" ked tam spustim narocnejsiu aplikaciu. Chcem si nabootovat a nainstallovat MS windows XP z CD nosica a proste to stale rapci,kruti... a nic :( [Mam znalost , ze sa da bootovat aj cez siet , ale to je na mna ush ako Chuck Norris proti Mickey Mousovi. Nemam sancu vyhrat.Nemam sancu to nastavit.]

Za vas cas vopred dakujem a pekne prosim o radu. :help:


Richard
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: Prosim o pomoc(Optiarc drive AD7540)

Príspevok od používateľa br4n0 »

Ak vieš anglicky, stačí už len čítať. Stiahni si posledný orig firmware a v súbore máš ďalší postup.
Používateľov profilový obrázok
impuls666
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 07. Aug, 2007, 08:00

Re: Optiarc drive AD7540 - update firmware

Príspevok od používateľa impuls666 »

Ok, ale neviem najst 1.43.
Mam 1.42 ale to nepomaha...

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"