Blbne mi net !

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
kLemOo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2008, 21:52
Bydlisko: Tlmače

Blbne mi net !

Príspevok od používateľa kLemOo »

Takže zdravím ...

Chcem poprosiť o pomoc ... už asi 6 mesiacov mi dosť blbne net ( proste slabé sťahovanie ... vypadávanie ... a hlavne ma hnevá STRAŠNE vysoký PING ( Latency ) v hrách ...

Nejaké informácie o nete :

Spoločnosť : WAN SLOVAKIA
Chytám cez anténu ... 512 Mb ... Vysielač - Modem AirLive ...

Budem vďačný za každú pomoc lebo fakt by som s tým už niečo spravil a matka zmenu net-u neplánuje :D


PS: Modem mám v podkroví a chodím ho často pozerať a je dosť teplý od spodu ... od spodu sa nemá ako vetrať .. takže či to nemôže byť tým že sa prehrieva ? ... ( Ale to pochybujem )

Thanks :help:
Poznanie, sloboda, spokojnosť...
Spoiler: ukázať
|MB:MSI KT6V-LSR |CPU: AMD Sempron 2800+, 2,1 Ghz |RAM: 1Gb DDR SDRAM |VGA: nVIDIA GeForce FX 5200 128 Mb |HDD: Hitachi80 Gb 7200 ot.|OS: XP 32-bit|
Universe is the REAL WORLD!
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Blbne mi net !

Príspevok od používateľa galen »

1) pokial mas problem s QualityOfService, kontaktuj providera, teda WAN Slovakia
1.1) najlepsie mas dodat dokumentaciu pingami na overene servery (google a podobne), ktore dokazuju, ze problem nieje na strane ciela, ale u nich
1.2) pripadne pozri, co mas ako gateway za tvojou strechou (prikaz tracert <host>), a podloz pingy/dokumentaciu z tohoto hosta
1.3) hlavne si pozri zmluvu o pripojeni, co ti garantuju a do akej miery, aby si nahodou nezistil, ze od nich pozadujes nieco, co vobec negarantuju
2) ak mas "Chytám cez anténu ... 512 Mb ... Vysielač - Modem AirLive ..." bez si to patentovat, urcite sa to komercne bude dat vyuzit... zrejme chybicka v tom 512 ...
2.1) napisat ze mas modem "AirLive" je ako prist do AutoServisu a povedat, ze sa ti pokazila Skodovka... Treba specifikovat typ, pripadne vyrobnu sadu. Bezne sa nachadza na striebornom stitku zo-spodu nalepenom na skatulke.
Na zaklade tychto informacii mozes hladat bezne problemy s firmware, a pripadny upgrade.
!!! pozor, ugprade firmware bezne premaze nastavenia skatulky, takze ju potom ktosi bude musiet nastavit znovu.
Beznou praxou je, ze do tej skatulky nemas ani kluc/prihlasovacie udaje, aby nejaky expert do toho nestrachal... a nevolal im, ze to maju posr...ehm... zle nastavene !!!
3) to ze je skatulka tepla, niej vada. bezne to v lete hreje na 45-50 celsia ... ale od toho je to v skatulke, aby si sa nepopalil ...

nuz, a potom samozrejme bezne otazky:
nepostavil nahodou niekto nieco v ceste medzi tvoju antenu, a ich vysielac? (napriklad zeriav, co sa tam toci, a stava vyskovu budovu???)
neurobili si susedia (rovno vsetkych 40) kazdy WiFi, a neazhltili pasmo ?
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
kLemOo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2008, 21:52
Bydlisko: Tlmače

Re: Blbne mi net !

Príspevok od používateľa kLemOo »

Ešte by som chcel dodať že tento problém som nemal rok od zavedenie Netu , až teraz posledný polrok mi to takto blbne .

Tu som spravil test ping-u na google
Skuska pingu google.JPG
Ten príkaz "tracert" , no nepochopil som to moc takže ak by som mohol poprosiť vysvetlenie , dal som to do cmd a tam mi povyskakovali dalšie možnosti.

A pozrel som ten modem a nasiel som model : AirLive WL5460AP .

A ešte som sa dozvedel že ak má niekto taký istý net ako ja v mojom okolí a fungujeme na tom istom kanály ... tak sa to môže navzájom rušiť , je to pravda ?

A ten žeriav to pochybujem ... a susedia moc WiFi nemajú .
Poznanie, sloboda, spokojnosť...
Spoiler: ukázať
|MB:MSI KT6V-LSR |CPU: AMD Sempron 2800+, 2,1 Ghz |RAM: 1Gb DDR SDRAM |VGA: nVIDIA GeForce FX 5200 128 Mb |HDD: Hitachi80 Gb 7200 ot.|OS: XP 32-bit|
Universe is the REAL WORLD!
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Blbne mi net !

Príspevok od používateľa galen »

takto to vyzera, ze pingy mas ciste, aspon smer google

mozne e, ze chyba je kdesi po ceste na ine servery :(

pripadne skus ping s parametrom -l 1000 (velkost packetov), mozno pasmo vypadava ib aked je pod zatazou ...
ping -l 1000 http://www.google.com" onclick="window.open(this.href);return false;
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
kLemOo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2008, 21:52
Bydlisko: Tlmače

Re: Blbne mi net !

Príspevok od používateľa kLemOo »

Hotovo ... Screen :

skuska pingu googlecom.JPG
Poznanie, sloboda, spokojnosť...
Spoiler: ukázať
|MB:MSI KT6V-LSR |CPU: AMD Sempron 2800+, 2,1 Ghz |RAM: 1Gb DDR SDRAM |VGA: nVIDIA GeForce FX 5200 128 Mb |HDD: Hitachi80 Gb 7200 ot.|OS: XP 32-bit|
Universe is the REAL WORLD!
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Blbne mi net !

Príspevok od používateľa galen »

z toho mi tak nejak pripada, ze ti ide net v poriadku,takze chyba asi bude bud:
1) pripajas sa onlajnovkami na servery, kde je lag bezny (chyba na druhej strane)
2) su nahodne peaky, vytvorene uzivatelmi wan slovakie, a odnesies si to aj ty ...

ale nic z uvedeneho nevyreklamujes :(
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
kLemOo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2008, 21:52
Bydlisko: Tlmače

Re: Blbne mi net !

Príspevok od používateľa kLemOo »

mm tak si asi pockam kym skončí zmluva a prejdem na iný net :-)

Vyriešené ... Thanks :)
Poznanie, sloboda, spokojnosť...
Spoiler: ukázať
|MB:MSI KT6V-LSR |CPU: AMD Sempron 2800+, 2,1 Ghz |RAM: 1Gb DDR SDRAM |VGA: nVIDIA GeForce FX 5200 128 Mb |HDD: Hitachi80 Gb 7200 ot.|OS: XP 32-bit|
Universe is the REAL WORLD!

Návrat na "Siete"