Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa LoPiO »

Na margo tochto:
LINK
prvy test:
LINK

Az na tu pristupovu dobu, naco velociraptor :? :D
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa PatrikL »

heh sa teším ako dáme preč seagate disky z odporúčaných zostáv (ak tam nejaké sú) :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa Snake »

PatrikL napísal:heh sa teším ako dáme preč seagate disky z odporúčaných zostáv (ak tam nejaké sú) :laugh:
Ja by som ti aj rád niečo napísal, ale nemal by si ma veľmi rád a ja by som bol asi zdrbaný vedením. Vieš trt o diskoch :) len toľko :-)
Príjemný deň





.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa PatrikL »

toto som čakal, neboj sa, sledujem čo píšeš o diskoch a je mi to jedno :-) seagate s 500GB na platňu nič prevratné nie je, už dlho sa čaká na podobné disky iných značiek ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa Snake »

samozrejme :) lebo ty si sa už hrabal v systémovej oblasti a vieš ako to tam chodí. Namiesto toho trepeš niečo, o čom nemáš ani páru (tipujem že P/G-List ti nič nehovorí), nie to ešte access time, a keď si letmo porovnám špecifikácie oboch diskov, je to to isté, len rozdiel je v tom, že Seagate nemusí klamať v teplote ako úbohý samsung len preto, aby si užívatelia mohli dvíhať ego že ich disk má o 3 stupne menej než ten od STX, ale pritom rozdiel je 5 stupnov :-)





.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa PatrikL »

no seagate (tá ich séria čo je tenšia, aj gabo odporúča http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... te#p512889" onclick="window.open(this.href);return false; :laugh: ) mi ukazovalo peknú teplotu pod 35 stupňou, keď som sa ho dotkol tak to bolo o dosť viac :-) teplotám čo ukazujú senzory neverím nikdy :-)
nie, nehrabal som sa v systémovej oblasti, načo? "P/G-List" mi fakt nič nehovorí, malo by mi to niečo hovoriť? "access time" hej viem že je to parameter pri diskoch :laugh: - treba mi niečo viac o tom vedieť?
- ja si proste kúpim disk, napr. čo najrýchlejší v danej cene a používam ho, proste funguje no, či už je to samsung alebo seagate alebo wd alebo hitachi - fakt nemusím vedieť čo je to ten "P/G-List", fakt sa nemusím hrabať v systémovej oblasti - lebo nič by som tým nezískal či už pri kúpe alebo pri používaní disku :-)

z diskusie pod článkom:
"Čiže skape Seagate (povedzme kliká), napojím elektroniku na sériový port, otvorím terminál, a už len diagnostikujem hlavy, ECC a či odišla SA." - no povedz mi, koľko ľudí tu na fóre/NA SLOVENSKU V DOMÁCNOSTIACH si v prípade "skapania" disku "napojí elektroniku na sériový port" :laugh: :laugh: :laugh: fakt to bude číslo veľmi blízke nule :good: tie argumenty o technických výhodách, ktoré využiješ ty a možno ďalších 500 ľudí na Sovensku (ktorý ale nelezú sem na fórum) sú pre nás zbytočné.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa Snake »

Samozrejme, preto Gabo predal ďalších 5 čí 6 Seagate diskov keď som ja bral dva. To len naznačuje tomu, že sú naprd :-) Vieš komu hovor. K tej teplote :) ty máš v prste teplomer, Clark Kent, uznávam ťa :) si borec ;). Koľko ľudí na slovensku? Ver tomu že dosť, a nehovorím o tom že koľko, ale čo robiť v prípade poruchy. Ty si všetko vyložíš po svojom ;)

A áno, čo znamená P/G-List by si mal vedieť, lebo je to kľúčový parameter pri meraní odozvy, a keď sa nevymaže, tak každý HDD vykazuje rôzny access-time. Takže keď si kúpim Seagate čo má povedzme prázdny P-List, a skončím s odozvou 13ms, a kúpim Samsung čo ho má plný, tak skončím s odozvou 16+ms, už chápeš?





.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa PatrikL »

Snake napísal:K tej teplote :) ty máš v prste teplomer, Clark Kent, uznávam ťa :) si borec ;).
vieš že normálna teplota ľudského tela je cca. 37 stupňov, keď sa niečoho dotknem a takmer sa popálim tak to bude trošku viac, nie? :laugh: :laugh: :laugh: :hysterical: :hysterical:

"A áno, čo znamená P/G-List by si mal vedieť, lebo je to kľúčový parameter pri meraní odozvy, a keď sa nevymaže, tak každý HDD vykazuje rôzny access-time. Takže keď si kúpim Seagate čo má povedzme prázdny P-List, a skončím s odozvou 13ms, a kúpim Samsung čo ho má plný, tak skončím s odozvou 16+ms, už chápeš?"
- super, chápem, ale fakt sa na to ani teraz nebudem nejako zameriavať :good:

edit: opravené u na v, to ma Toman naučil (stupňou) ;)
Naposledy upravil/-a PatrikL v Po 10. Aug, 2009, 16:45, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa Snake »

samozrejme, preto sú končeky prstov vždy studenšie ;) nedával si na prírodopise pozor :-)





.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa PatrikL »

ako vieš ktorou časťou tela som to "meral"? :laugh: :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa Snake »

nechcem si ani predstaviť ktorou :)





.
Používateľov profilový obrázok
wictorio
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po 20. Júl, 2009, 22:15
Bydlisko: Galanta

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa wictorio »

PatrikL napísal:ako vieš ktorou časťou tela som to "meral"? :laugh: :laugh:
ja si neviem vazne predstavit ze som si HDD meral prilozenim nohy alebo by som si neho lahol...no ale kazdy sme iny...



a co sa tyka temy skor by som dal prednost radam ktore tu rozdava SNAKE pretoze nejednemu pomohol...a v tom co robi s pc sa naozaj vyzna
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa PatrikL »

však jasné, kto si kúpi 500 diskov do raidu/do serverov ten nech kľudne berie seagate, ale ja, čo kupujem disk za 80 do môjho pc za 300e tak zoberiem ten čo parametrovo/reálne najvýhodnejší a neriešim napr. čo v prípade poškodenia disku (ako ľahko sa to bude odborníkovi opravovať :) ) - lebo obnova dát môže byť (alebo je vždy?) aj drahšia ako nový hdd :-)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa Snake »

nemusí byť nutne drahšia, keď ti poviem že sa dá spraviť obnova dát aj pod 60€, netešil by si sa? Radšej než platiť firme za diagnostiku keď si to môžeš opraviť doma, nie?





.
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ - testy

Príspevok od používateľa PatrikL »

tešil by som sa samozrejme :) ale ja fakt som zatiaľ nemusel nič obnovovať, takže ani neviem ako by som mohol doma spraviť diagnostiku ani koľko to stojí v nejakej profi firme... pokazený disk by išiel na reklamáciu a dôležité dáta zo zálohy (aj keď pravda, teraz nezálohujem skoro vôbec, tak by som aj zvažoval opravu disku) :)

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"