Router: ide, či nejde?!

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Mi-So
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 19:35

Router: ide, či nejde?!

Príspevok od používateľa Mi-So »

Ahojte.

Chcel by som sa spýtať, či náhodou nemáte skúsenosti, alebo neviete vyriešiť malý problém s routerom. Funguje totiž asi tak na 67%, teda z dvoch tretín. Vysvetlím prečo:
Mám v ňom zapojené dva počítače. Ten jeden, ten prvý, funguje bez problémov. Ide na ňom ICQ, Google Talk, net a aj Skype, keby som ho mal:) Na notebooku mojej mamy ide tiež všetko úplne bez problémov. Problém však je v druhom počítači. Tam totižto ide ICQ, ale nejde ani Google Talk, ani net. A príde mi to fakt divné... Dopĺňam, že mám RoburNet a ten teraz zakázal používať proxy, no... Neviete mi poradiť, čo sa stalo a ako to riešiť? Vďaka :)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Router: ide, či nejde?!

Príspevok od používateľa Toman »

- router bude v poriadku
- chyba bude v zle nakonfigurovanom PC/zle nakonfigurovanom Routry
- popripade v kabelazi

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Mi-So
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 19:35

Re: Router: ide, či nejde?!

Príspevok od používateľa Mi-So »

Vďaka. Pozrel som sa na to ešte bližšie a našiel som malú chybičku krásy :) už je všetko v poriadku, ide to. Aspoň zatiaľ :D Vďaka za pomoc :)
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Router: ide, či nejde?!

Príspevok od používateľa valistar »

napis v com bola chyba.. mozno to niekomu pomoze.

sestra mi vravela ze jej ide iba skype, net vobec... nemal som cas zistit v com je problem.. daco s DNS alebo neviem :?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Router: ide, či nejde?!

Príspevok od používateľa newmi »

zvacsa to je nenakonfigurovane alebo zle nakonfigurovane popripade nefungujuce DNS ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Mi-So
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 19:35

Re: Router: ide, či nejde?!

Príspevok od používateľa Mi-So »

No v podstate ani neviem, v čom bola chyba. Len som na každom použivateľovi nastavil, že sa nemajú používať proxy (na jedného som totiž zabudol) a potom som dal Mozillu ako predvolený oný... no viete, čo chcem povedať :D Nejako mi dnes dochádza slová zásoba :D A samozrejme, ešte predtým sme sa s mamou hrali s DHCP a podobne cez nastavenie routera....

Návrat na "Siete"