Problem s port forwardingom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
andrew11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 02. Sep, 2009, 12:08

Problem s port forwardingom

Príspevok od používateľa andrew11 »

Zdravim, mam problem z forwardingom na microcom ad2706, pouzivam 4G internet od tcomu. Chcel by som urobit vlastny server na WoW, forwardoval som vsetky porty potrebne na to aby server fungoval, potom som testoval porty z portcheckerom a boli otvorene vsetky.
Avsak potom bol problem. Som registrovany na no-ip.com, stiahol som aj clienta, bolo vsetko v poriadku zatial. Potom som isiel na moju xxx.no-ip.org a ukazal mi len stranku routera (to iste ked zapisem 192.168.1.1) a nie moju stranku, ktora je na localhoste. Ani moji kamosi sa nevedia pripojit ani na moj wowserver, ze prepisu realmlist na moju no-ip domenu a ani moja stranka sa im nezobrazi.
Pouzivam AC Web Ultimate Repack 8.0. Mam spustene aj apache aj mysql aj emulator.
V com moze byt problem? Alebo je to mozne, ze problem nie je vo forwardingu ale niekde inde?
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Problem s port forwardingom

Príspevok od používateľa Toman »

ake porty mas presmerovane??? (daj tabulku)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: Problem s port forwardingom

Príspevok od používateľa Patko19 »

pravdepodobne si otvoril porty len na router aby sa nan dalo ist z netu.
kukni podla tohoto navodu
http://portforward.com/english/routers/ ... rcraft.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
vsetko mi je jedno
andrew11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 02. Sep, 2009, 12:08

Re: Problem s port forwardingom

Príspevok od používateľa andrew11 »

Nno,tieto porty mam forwardovane: 3724,6667,80,3306,8129,8093,6112,6881-6999,3036,8050
a pozrel som tu stranku a tam je hned na zaciatku napisane ze potrebujem staticku ip adresu,je to naozaj potrebne? :-D lebo ostatne mam presne tak ako je v tom navode.

a este nieco: niekedy mam k adsl modemu pripojeny aj wifi router ZyXEL P-320W. V tom pripade co mam napisat ako staticku IP adresu do nastaveni v ovladacom paneli (keby staticka ip adresa by bola potrebna)? tú ip adresu, ktorú mi vypise ipconfig/all vtedy, ked mam pripojeny aj wifirouter alebo ked wifirouter nie je pripojeny?
p.m.: aj na wifiroutri mam vsetky tieto porty forwardovane
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Problem s port forwardingom

Príspevok od používateľa matopd »

WoW som sice este nerobil, ale to je isto to iste. Ja by som na to isiel takto:

Co sa tyka pevnej IP, isto nie, ak chces mat rovnaku domenu, pouzi dyndns (http://www.dyndns.org) a mas to. Nastavenie to ADcka by som dal nasledovne: Nepresmerovaval by som porty (je ich dost...), ale pouzil by som funkciu DMZ host a nastavil by som ju na IP pocitaca, na ktorom je server. (To iste sa isto da aj v tom ZyXeli)

A co sa tyka webservra, je jasne ze Ti naloguje na 80. porte stranku z routra, ked je rtr nastaveny na 80. To by si asi mohol zmenit, napr na 81 :D

M
andrew11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 02. Sep, 2009, 12:08

Re: Problem s port forwardingom

Príspevok od používateľa andrew11 »

no skusal som to DMZ, na microcome to ide, ale ten zyxel to nepodporuje,takze som tam forwardoval porty rucne,ale bez portu 80. Neslo to ani takto a ani vtedy, ked som zapojil microcom priamo na pocitac. Nejde a nejde a nejde. Mohol by som sa aj postavit na hlavu,aj tak mi bude ukazovat pri napisani mojej no-ip domeny do firefoxu stranku 192.168.1.1... ... ... ... Ja som uz uplne zufaly z toho :-(

btw. skusal som to aj s dyndns....tiez to iste..
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Problem s port forwardingom

Príspevok od používateľa matopd »

To akoze ked si nastavil DMZ na Tvoj komp a nejde to??? Urcite si dal IP Tvojho PC??? To sa mi akosi nezda.

Napis IP pc, a odfot nastavenie DMZ

M
andrew11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 02. Sep, 2009, 12:08

Re: Problem s port forwardingom

Príspevok od používateľa andrew11 »

Taakze...tu mas screeny http://www.upnito.sk/download.php?dwTok ... 8528ad9260 . Takto som teraz robil to DMZ, ale ani tak nejde :smutny: Mam zapnute vsetko - apache,mysql,no-ip client.

Návrat na "Siete"