Problem s prepojenim dvoch pocitacov

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Skus si pozret v nastaveniach sietovky ( na tom kompe na ktory sa nevies dostat ) odfajknuty file and printer sharing for microsoft networks a v firewalle mas danu vinimku na file and printer sharing. A ak mas, tak skus doinstalovat IPX a IPv6, nikdy nevies :wink:
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

SurrendeR napísal:Ako zdieals inet na druhy PC? ake mas IP?
...internet zdielam normalne cez microsoft internet sharing. bezne nastavenia v network connections. to fahci uplne v pohode.
IPcky:
komp A
sietovka 1, do ktorej je zapojeny net - assigned by DHCP.
sietovka 2, ktorou je spojeny A s pocitacom B ma IP 192.168.0.1
komp B
assigned by DHCP
...ale hovorim je jedno ci IP nastavim rucne alebo ponecham automaticke pridelovanie. stale rovnaky efekt...
btw. aj na jednom aj na druhom pocitaci, ked dam properities na danu "network connection" tak veselo aj prijimam aj odosielam packety, takze je uplne jasne, ze tie dva pocitace komunikuju... len kua neviem ako mam na kompe B povolit pristup na C:

@Rusty - vsetky mozne protokoly som poinstaloval, aj file & printer sharing je povoleny...
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

pochybujem ze ked na PC B das rucne pevnu IP 192.168.0.2 a vypnes DHCP alebo co tam mas nastavene, tak sa ti nan nebude dat dostat. Ja by som videl problem v tom DHCP. Tam sme mali aj my problemy. Odkedy mame pevne IP, tak je vsetko :ok:
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
kirem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa kirem »

Cauko.
Osobne som videl tento pripad, ale momentalne nemam ako to otestovat kedze som to uz dlho nezazil.
Co sa tyka nastavenia DHCP jednozncne ak mate na sieti DHCP server nechaj tak s tymto to isto nema ziaden suvis(podla mna to bude v sluzbach ale to az na koniec). DNS server mozes dat aj staticky (ale taky ktory realne existuje-odporucam nic nepokazis).
Najskor by som dal take trivialne rady(ber to tak ze su to halusky a strielam do vzduchu, ale kedze win nieje linux treba skusat). S tymi questami to nebola zla vec, ale ked vravis ze to nefunguje ok.
Dalsia trivialita by bola asi zmena nazvu kompu preistotu aj popis(najlepsie by bolo keby si mal taky isty nazov ako v DNS ked tak sa spytaj spravcu-ak uz teraz mas take skus aj ine).
Dalsia rozne sposoby pripojenia do domacej siete vyskusat pripojenie s pripojenim k internetu prostrednictvom ineho pocitaca v sieti atd(je tam viac vyberov aspon si otestuj ci to nesuvisi aj s tym ale velmi pochybujem ale skus. Pocul si urcite topiaci sa aj slamky...).
Takychto rad by som mohol nasrat kybel kedze je to win:-).
Ale co by som skusil jednoznacne su sluzby. Dostan sa do nich a potom vyberaj take o ktorych si myslis ze suvisia so sietou(veci ktorym nerozumies radsej nechaj tak).
Klikni na sluzbu tak aby sa ti otvorila. Obecne nechaj tak a chod na prihlaseni tam ak mas zaskrtnuty tento ucet odskni a daj mistni systemovy ucet povedal by som to aj v ang ale urcite to nebude doslovne ale isto to najdes.
Ked nebudes vediet kde hladat veci co som popisal niekoho sa spytaj mozno ti odpoviem ja mozno niekto iny(v pripade ze mas ang win skusim priblizne prelozit).
100% uspesnost ti nerucim kedze nieje ta moznost co som popisal uz hore ale ista sanca tu je(nic ine ako skusat ti nezostava).
S pozdravom kirem.
Používateľov profilový obrázok
kirem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa kirem »

Ja blbec naco tolko blbosti som uviedol: no nic tu je navod
to nastavenie nefunguje v home XP ale v nom urcite tu halusku robit nebude:-).

Start/Settings/Control panel/Administrative Tools/Local security policy

LOCAL POLICIES - Security options
- Network access: Let everyone permissions apply to anonymous user (ENABLED)
- User rights assigment
- Deny access to this computer from network (REMOVE GUEST)
- Deny logon locally (REMOVE GUEST)

USER ACCOUNTS - zapnut guesta

Toto by malo pomoct takze zo sluabami sa nehrajte.
S pozdravom kirem.
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

noo

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

tento navod vyzera pekne len keby si ho mohol dat aj pre tych co maju cesky al slovensky win.... thanks
Používateľov profilový obrázok
kirem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa kirem »

No uprimne mohol si si to prelozit aj ty:-).
Sam mam cesky i ked asi po dnesku sa priklonim k anglictine aspon nemusim dumat ako by sa to mohlo asi prelozit priblizne.
Takze Ovladaci panel/Nasstroje pro spravu/Mistni nastaveni zabezpeceni/
Mistni zasady/moznosti zabezpeceni
Prisup k siti: Pouzit opravneni uctu Everyone pro anonymni uzivatele(ENABLED)

Mistni zasady/prirazeni uzivatelskych prav
Odeprit pristup tohoto pocitace ze site (Odober questa)
Odeprit mistni prihlaseni (Odober questa)

To posledne bude pravdpodobne
Ovladaci panel/Uzivatelske ucty
povolit guest

Dufam ze to bude fungovat nemam to overene ale je to navod takze asi isto.

Ak ste sikovni skuste sa ked tak pohrat s
Mistni zasady/prirazeni uzivatelskych prav
Pristupovat k tomuto pocitaci pres sit:
v prvom pripade skusit tam dat
Anonymous aj toto by teoreticky malo fungovat ak by neslo to co som popisal to je navod pri ktorom som si neni stopro isty kedze to nemam vyskusane
Alebo odobrat Anonymous a pridat Guest a nasledne potom vytvorit Gest(ucet s heslom)tak by ste teoreticky mohli nadefinovat ucet hosta aj s heslom ktory moze pristupovat zo siete na vas pocitac, nieco ako ucet v linuxe ale v tom pripade asi vypnete vsetkych ostatnich
Za svoje dedukcie nerucim.

Vela zdaru v hrani sa s a na Winshit vam praje Kirem :-) !!!
Používateľov profilový obrázok
kirem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa kirem »

inak mam tam preklep spravne je Guest nie quest ok aby nedoslo k nedorozumeniu
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

thx

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

Thanks Kirem, uz mi to konecne fici, ono to islo aj pred tym len to trvalo nejakych 5 minut a potom rychlost zrazu klesla a bolo po zabave. Druhy raz sa uz samozrejme nedali tie dva kompy spojit... ale uz je vsetko all right....

Návrat na "Siete"