win xp vs vista x64

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
March
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 16:12

win xp vs vista x64

Príspevok od používateľa March »

Kupujem notebook (precision m4400) a bude v nom predinstalovy Win XP profesional 64 bit a k tomu dostanem cd na upgrade na win vistu x64 a takiez neskor mozny upgrade na win 7 64bit.
Zatial som pouzival iba win XP 32bit.
Aky mate nazor na to, ak by som si nechal predinstalovane XPcko x64? Kedze je predinstalovane, budu tam uz ovladace notebooku nainstalovane, cize problem s kompatibilitou ovladacov by nemal byt. Vyhodou xp pre mna je to, ze poznam uz roky toto prostredie. Otazkou je aka je kompatibilita s 32bit aplikaciami. Je rovnaka ako napr. pri viste? Cital som o problemoch s kompatibilitou XP x64 ale vacsinou islo o to, ze nebola podpora zo strany vyrobcov driverov, co v tomto pripade by nemal byt problem.
Alebo to mam hned nove preinstalovavat na Vistu?

dik za rady a vysvetlenie
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: win xp vs vista x64

Príspevok od používateľa valistar »

ovladace nie su problem, urcite aktualnejsie ako tie predinstalovane si stiahnes z netu. urcite sa oplati upgradovat na win7 x64, ked musis mat najprv vistu tak ju nainstaluj. problem s kompatibilitou softwaru pri 64bit systeme bol len pri XP, pri viste to uz bola samozrejmost (7 tiez).
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: win xp vs vista x64

Príspevok od používateľa Toman »

- ak to bude predinsatalovany Win XP profesional 64 bit + vsetky ovladace a BUDE TO FUNGOVAT tak by som to nechal tak.
- mozno narazis na problem pri niektorich externich zariadeniach... (skener/tlaciaren....)

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Operačné Systémy"