GAINWARD GTS250 1024MB Hluk v 2D, Tweaks

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
kju
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2003, 08:00
Bydlisko: kosice

GAINWARD GTS250 1024MB Hluk v 2D, Tweaks

Príspevok od používateľa kju »

Stal som sa "stastnym" majitelom tejto karticky :)
Samozrejme nic nie je take dokonale ako clovek ocakava a tak musim nejako poriesit hluk vetraku v 2D.
Ked ide na minimalne otacky cca 35 - 40% neviem ako to mam presne urcit tak je pocut vecer take ako keby rapcanie , nic hrozne ale ked zapnem Riva tuner a zapnem hardwarove manualne regulovanie na 25% tak je krasne nepocutelna a aj teplota nestupne cez 54 stupnov bez zataze samozrejme :) .....

Problem je ze to nastavenie sa zrusi akonahle zapnem 3D a spet zas skonci na povodnej hlucnosti 35 - 40% otacok vetraku.
Skusal som aj moznost upravit cez Rivu na manualny rezim v ovladacoch kde by sa malo dat nastavit presne % otacok pri danom rezime ale to mi vobec nechce fungovat , asi to bude dosledok novej grafiky a novych ovladacov.
Neda sa rychlost tych vetrakov upravit nejakym jednoduchym suborom ? Neviem ako ich riva znizuje , ak by som to vedel spravim jeden suborik ktory zapnem ked cem ticho a mam pokoj :)

Inak ma ta grafika riadne nasrala kedze nema len jeden ale dve 6pinove napajacie konektory...... Takze pozro na to :)

A este nieco , to nove grafiky uz nemaju rozdielnu frekvenciu GPU v 2D a 3D ??? Alebo sa to proste len neda nastavit nijako, cize to robi grafika automaticky ?

Ked vyriesim tieto problemiky skusim aj potaktovat .... Drzte palce :)
Používateľov profilový obrázok
kju
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2003, 08:00
Bydlisko: kosice

Re: GAINWARD GTS250 1024MB Hluk v 2D, Tweaks

Príspevok od používateľa kju »

konecne som odmeral aj spotrebu PC a pri idle je to cca 140 - 150W a pri full load PC to je cca 330W :))
pri mojej starej 8600GTS pri idle papal PC cca 110 - 120W

na ztisenie mi treba znizit otacky pri idle z 34% na 30% ale zatial nemam odvahu upravovat Bios.. :)

ma niekto skusnosti uz s upravou biosu na 250kach ? :)
Používateľov profilový obrázok
kju
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2003, 08:00
Bydlisko: kosice

Re: GAINWARD GTS250 1024MB Hluk v 2D, Tweaks

Príspevok od používateľa kju »

neviem preco ale od kedy mam vistu novy rivatuner tak neviem zregulvoat otacky ani cez neho , stale po sekunde prepne na povodnych 35% z mojich nastavenych 30%.

Návrat na "Grafické karty"