VPN - Vigor 2700 VoIP - T-COM

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
kubaj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 17. Sep, 2009, 22:38

VPN - Vigor 2700 VoIP - T-COM

Príspevok od používateľa kubaj »

Zdravím, mám malý problém, podľa návodov na internete som sa snažil rozchodiť VPN na svojom routery Vigor. ISP mám T-Com a ten mi prideľuje štandardne dynamickú IP, ale je verejná a tak som na svoju IP použil službu DynDNS od no-ip.com, ktorá funguje v routery bezchybne, tak som si zabezpečil free doménu. Nastavil som VPN, konkrétne som si vytvoril vzdialeného užívateľa. Dal som použiť protokol PPTP. Pri pokuse sa pripojiť na VPN systém windows hlási chyby 800 a 807. Máte s tým niekto skúsenosti?? Alebo potrebujete viacej informácii ku problému?
kubaj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 17. Sep, 2009, 22:38

Re: VPN - Vigor 2700 VoIP - T-COM

Príspevok od používateľa kubaj »

Skúšal som to VPN rozbehať aj iným spôsobom. V routery Vigor som vypol VPN služby, aby mi prechádzali dáta cez dané porty do siete resp. do môjho počítača. V sieťových pripojenia som vytvoril VPN server a nastavil uživateľov. Potom som sa pokúšal pripojiť naň, neúspešne. Skúšal to aj môj kamoš, jedine čo mi firewall indikoval komunikáciu s internetu do môjho pc na port pptp, ale spojenie sa nepodarilo nadviazať (firewall bol vypnutý resp. povolil som všetku komunikáciu von aj dnu). Problém je stále ten istý nedarí sa vytvoriť PPTP tunel.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: VPN - Vigor 2700 VoIP - T-COM

Príspevok od používateľa faugusztin »

Port 1723 si presmeroval na PPTP server predpokladam a na routri mas povoleny VPN (PPTP) passtrough.

Návrat na "Siete"