nemozem sa pripojit na domacu wifi siet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Kristian747
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 07. Dec, 2008, 21:28
Bydlisko: PD

nemozem sa pripojit na domacu wifi siet

Príspevok od používateľa Kristian747 »

Zdravim

mam tento router

http://changecomputer.ekatalog.biz/zboz ... p=z:159676" onclick="window.open(this.href);return false;

a tento adapter

http://changecomputer.ekatalog.biz/zboz ... ?p=z:94416" onclick="window.open(this.href);return false;

jednoducho mam adsl wifi router , jeden pc cez ethernet, a druhe pc + book cez wifi, pc cez ethernet ide dobre, notebook nema problem, ale ten pc cez wifi adapter blbne, pripoji sa, na druhy den sa zase nepripoji, vcera isiel, dnes uz nie, tak som to siel pozret, nedokazal sa pripojit na siet, bud siete nenasiel, alebo sa na nu nevedel pripojit, a notebook co bol vedla neho sa pripojil hned, siel som do nastaveni routru, vsetko som presiel, bolo ok, potom nasledoval aj reboot routru a nic, potom som dal prescanovat na routri wifi a tusim aj zmenil kanal, a potom, budis, na kompe uz isiel, nechapem, kde je problem ? Myslel by som ze je to tym kanalom, ale book vedla neho ide na wifi neustale, len tento pc ma stale problem. Den na to ide normalne. Potom zase nie. A takto stale dokola. Skusal som aj najnovsie drivere, aj reinstall driverov, nic. Any idea ?

Este taka mala otazocka : je normalne ze ten router sa strasne dlho pripaja na net ?


Dakujem vopred za pomoc :-)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: nemozem sa pripojit na domacu wifi siet

Príspevok od používateľa newmi »

ake mas win na booku a ake na desktope?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Kristian747
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 07. Dec, 2008, 21:28
Bydlisko: PD

Re: nemozem sa pripojit na domacu wifi siet

Príspevok od používateľa Kristian747 »

prvy komp - win xp pro sp3
druhy komp (ten co ma problem) win xp pro (ale momentalne neviem ktory SP)
book - Vista
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: nemozem sa pripojit na domacu wifi siet

Príspevok od používateľa Toman »

od zapnutia routra do elektriky obvikle internet funguje za 20 - 30 sekund, ak viac je to podozrive
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Kristian747
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 07. Dec, 2008, 21:28
Bydlisko: PD

Re: nemozem sa pripojit na domacu wifi siet

Príspevok od používateľa Kristian747 »

router nabootuje pomerne normalne, ale pripojenie na net trva dlhsie
Kristian747
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 07. Dec, 2008, 21:28
Bydlisko: PD

Re: nemozem sa pripojit na domacu wifi siet

Príspevok od používateľa Kristian747 »

Problem vyrieseny. Nebolo to tym ze by ten adapter bol na nic, nastavil som manualne wifi kanal a odvtedy funguje uplne bez problemov. :good:

Návrat na "Siete"