NFS Shift - návrat ku koreňom

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ

NFS: Shift je:

viac arkáda
28
44%
viac simulácia
35
56%
 
Celkom hlasov: 63

Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa blackbox »

to je pravda. btw.. inak celkom by ma zaujímalo, že tí čo vychvaľujú Grid na klávesnici, či ho hrali s vypnutými asistentami. lebo imho ak si zapnete všetkých asistentov v Shifte, tak na klávesnici to musí zvládnuť aj malé dieťa.. potom je to o tom istom ako Grid čo sa týka hrateľnosti..
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa HellAngel »

Xenon: ano aj normalne podla man neni sranda udrzat 450 koni nic lahke na ceste :D

neviek ako ty co tu nadavaju furt ci aj realne soferuju (nemam na mysli vikendove zjazdy do kostola). naozaj sa ten shift velmi podoba realu, napriklad ked je hrbolatejsia cesta tak auto nadskakuje a presmykuje, ak menej nafukate pneumatiy a date tlmice a maksie tak sa ta prilnavost zlepsi, toto je len jedna z mala veci ktora shift radi ku simulacii a nie arkadovke.

a kto chce hrat shift na klavesni tak ako pisal blackbox zapnite si asistentou, automaticke pribrzdovanie, drzanie v idealnej stope a este aj asistenciu na zatacanie. potom budete naozaj drzat len plyn a nic vam nebude branit prejist hru stylom drzanie sipky hore
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
skynet6542
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 20:52

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa skynet6542 »

Co sa tyka SHIFTu ako simulacie, neni tam vela veci, co by sa na simulaciu podobali, ale stale je to lepsie ako predchadzajuce NFS ;)
Simulacia je GTR a podobne hry, toto je arkada co si do menu pridala kolonku na upravu vlastnosti auta. Jedno plus maju u mna v tom, ze to podporuje H-prevodovku a spojku. A co sa tyka vlastnosti auta, tak pri nadstaveni, ktore by som pouzil v skutocnosti alebo v GTR sa to auto neda ovladat a robi veci co normalne auto nespravi ( napr. raz nadskoci a preskacka celu rovinku... ;) ) Ale aspon sa snazia zmenit trosku arkadu na nieco viac.
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa alle »

Do pušky nejako mi to nejde, ide vám to na win 7?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa Snake »

ide





.
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa blackbox »

skynet6542 napísal: ( napr. raz nadskoci a preskacka celu rovinku... ;) )
..ak myslíš tú jednu konkrétnu trať kde sa to stalo/stáva, mne to skôr prišlo, že to bola celá rovinka taká hrboľatá, preto to skákalo.. ale neoveroval som to zatiaľ, tak to neviem na isto.. Ak ti to skáče viac, tak neviem. mne sa to zatiaľ stalo iba na jednej trati na jednom mieste.. :(
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa HellAngel »

ano je to jedna trat a su tam ako ze hrbole preto tam to auto skacka, spomenul som to v predchadzajucom prispevku, staci si dat meksie tlmice a sa to podstatne zlepsi.

skynet: ano neni to simuliacia v pravom zmysle slova, ale je tomu uz blizko, robili to typkovia co pracuju len na simulaciach tak hadam vedia co robia. proste ma tesi ze z toho neurobili dalsiu tupost, ale spravili z toho zavodne auta a nie automatovu blbost
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
skynet6542
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 20:52

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa skynet6542 »

no mne to skace dost casto na viacerych tratiach. A inak ked to robili ludia, co robia simulacie, neviem preco tam dali superov takych, aky by s skutocnosti nikdy neboli. A co sa tyka toho, ze simulacia alebo arkada, tak stale to je viac arkada jak simulacia. ;)
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa dexterav »

shift urcite nie je simulacia,ale pokrok v ramci nfs velky. skoda niektorych nedotiahnutych veci divnej ai a model bodovania je tiez divny ked uvazime ze hra vam dava body zato ze vysankujete polovicu protivnikov z trate na to je tu hadam flatout
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa Martan »

No kazdopadne posun serie to je a konecne spravnym smerom.
Hra ma vsak plno bugov.

Najviac ma dostalo toto:
http://freakbits.com/xbox-360-crashes-a ... store-0927" onclick="window.open(this.href);return false;

Shift Issues:
http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/310751.page" onclick="window.open(this.href);return false;
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa blackbox »

skynet6542 napísal:no mne to skace dost casto na viacerych tratiach. A inak ked to robili ludia, co robia simulacie, neviem preco tam dali superov takych, aky by s skutocnosti nikdy neboli. A co sa tyka toho, ze simulacia alebo arkada, tak stale to je viac arkada jak simulacia. ;)
stále sa vyjadruješ dosť nejasne. akých súperov? čo ti súperi robia keď sa ti nepáči ich správanie? mne nerobia nič a dokonca keď jazdím, tak sa mi vyhnú ak sa "skoro dotýkame" napr. v zákrutách.. skoro vždy pekne bez dotyku, ale samozrejme niekedy to bez toho nejde.. tak ako aj v reáli. ja som z AI plne spokojný.. neviem čo tebe vadí..

A dovolím si nesúhlasiť, že je to skôr arkáda ako simulácia. Čo ti tam pripomína "skôr akrkádu"? to že to ľudia nevedia hrať bez volantu? to že sa to hrá zle na klávesnici? :D to že celú hru musím prejsť AJ s použítím BŔZD? nechápem..Samozrejme, že to nie je totálna simálácia a to tu nikto ani netvrdí, ale povedať, že je to aj tak skôr arkáda ako simulácia mi príde ako divné.. :?
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa blackbox »

dexter napísal: skoda niektorych nedotiahnutych veci divnej ai a model bodovania je tiez divny ked uvazime ze hra vam dava body zato ze vysankujete polovicu protivnikov z trate na to je tu hadam flatout
detto. v čom je pre teba divná ai súperov?

a body za "vysánkovanie".. veď dáva to body do celkového súčtu, ale tebe to pridáva hlavne "zlé" body a získaš si tým "povesť" agresívneho jazdca..
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
Používateľov profilový obrázok
skynet6542
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 20:52

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa skynet6542 »

blackbox, ak sa ti supery uhybaju, tak potom asi hras na low :) Neraz sa mi stalo, ze ma vyslovene neaky AI jazdec vystrelil z trate.
blackbox napísal:A dovolím si nesúhlasiť, že je to skôr arkáda ako simulácia. Čo ti tam pripomína "skôr akrkádu"? to že to ľudia nevedia hrať bez volantu? to že sa to hrá zle na klávesnici? :D to že celú hru musím prejsť AJ s použítím BŔZD? nechápem..Samozrejme, že to nie je totálna simálácia a to tu nikto ani netvrdí, ale povedať, že je to aj tak skôr arkáda ako simulácia mi príde ako divné.. :?
Z tohoto som trosku nepochopil, co si chcel povedat, ale nevadi.
Vies preco som povedal, ze to je skor arkada jak simulacia?? :) V simulacii by si nemohol mat napr. to, ze ked niekoho vyhodist z trate nedostanes ani ziadny trest ( nehovorim o tych bodoch, ktore sa pripocitavaju aj "zle" aj "dobre" k jednym ), poskodenie auta, minimalne 90% pripadov z toho co sa mi tam stalo (aj to co ma vystrelili z trate AI jazdci) by to auto nerozchodilo. Zober si GRID, tam sa to auto aj poskody, tuto to vyzera poskodene a nic mu neni ( a nemam pusteny len vizualny damage). Nadstavenie auta, je pekne, ze to tam je, ale nadstavit tam nieco tak jak by sa to malo dat (vid. GTR) je nerealne.

Nechce sa mi dalej vypisovat, ale ja osobne som tam nasiel hodne detailov, co by sa aj v polo simulacii nemohli stat.
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa blackbox »

skynet6542 napísal:blackbox, ak sa ti supery uhybaju, tak potom asi hras na low :) Neraz sa mi stalo, ze ma vyslovene neaky AI jazdec vystrelil z trate.
a tu je pes zakopaný.. nečítal si si o tej hre asi veľa.. o to tu ide. tebe síce body pripisuje do celkového počtu či súperov odrovnáš alebo ich pekne čisto predbehneš.. LENŽE, problém je v tom, že tebe tie zlé body zarátava do tvojho profilu a profiluješ sa ako AGRESIVNY jazdec a tak sa k tebe správajú aj súperi.. keď ich ty stále vysánkuješ z trate, oni ti to vracajú. tvoje správanie sa v hre zapisuje. ja jazdím čisto a tak aj mna nechávajú na pokoji. kapiš? btw. hrám to na exprert či čo je to za obtiažnosť. proste na najťažšej obtiažnosti..
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
Používateľov profilový obrázok
skynet6542
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 20:52

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa skynet6542 »

Tak potom musim mat tu hru asi zle naprogramovanu :) Mam 5x viac bodov za presnost ako za agrasivitu, hviezdicky co boli na vytlacanie z trate a podobne nemam ani jednu. Za ciste kola a podobne mam vsetky.
A co sa tyka vyrazania z trate, ja som zatial nikoho nevyrazil, vzdy predbieham cisto...
A inak, ja o hre nemusim citat nic, ja si ju radsej zahram a zistim co to je zac. ;)

Návrat na "Hry a problémy s nimi"