NFS Shift - návrat ku koreňom

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ

NFS: Shift je:

viac arkáda
28
44%
viac simulácia
35
56%
 
Celkom hlasov: 63

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa HellAngel »

je to simuliacia s arkadovymi prvkami. Jazda autom an velmi dobrej urovni, a to jepodstatne, to ze sa tam boduju buracky a su okolo rozne tie akovinky to je len koli hre a aby to hracov bavilo hrat. Shift nema byt let tupym jazdenim po okruhoch ale aj zabavnou hrou, aby dokazala oslovit viacej hracov. Kto si chce viacej zasimulovat tak si proste vypne vsetky pomocky, ale bude potrebvoat minimalne gamepad s packami aby dokazal ukorigovat plyn a citlivo narabat s volantom. kto chce jazdit akradu nech si da asistenou vsetkych na ON a moze sa santit na klavesnici. Podla mana tato hra vyhovela viacerym ludom, skorej vidim problem v tom, ze arkadovy hraci su trocha znechuteny z toho ze musia mat zapnutych asistentov aby mohli hrat na klavesnici. Ludia co radsej jazdia simuliacie maju minimalne spominany gamepad a nerobi im ziaden problem hrat hru s vypnutimi asistenciami.

A dalsia vec, aj samotny vyrobcovia hry povedali ze shift je viacej simulaciou ako akradou, a myslim ze to zbieranie hviezdiciek bola poziadavka od EA aby to hralo viacej hracov, nie len zarity autickari do simulacii
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa HellAngel »

a este kutomu carovnemu prblemu s blackboxom, neviem co je nezrozumitelne na tom co sa mu stalo. Mne sa to tiez stava ze odoslem 2 prispevky po sebe. Len on dal refresh na tu stranku nie hend po tom ako sa mu to stalo ale o nejaky cas a doplnil text :rolleyes:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
skynet6542
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 20:52

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa skynet6542 »

Z coho si zistil, ze neviem rozdiel medzi GT a GP??? :) ja som len povedal, ze mi je dost jedno, na co si sa pozeral.
A k tomu co hovoris, ze z toho jak pozeras na preteky ako divak zistis jak sa jazdi si na dost velkom omyle :)

BTW. gratulujem, vies moje meno ;) a k tomu ze jak ta zhodim som to myslel k tomu, ze nemam sajnu o pretekoch a ze som z toho mimo :) Osobne si myslim, ze o pretekoch viem ovela viac ako ty :)
To hlasovanie bol dobry napad, bude to nazor ludu, ale neviem kolkati z tych co hlasuju hrali ozajstnu simulaciu...

To Hellangel: Ten problem neriesim...
A co sa tyka tej arkada vs simulacia, mam vsetko vypnute, hram to na volante a stale to je podla mna viac arkada :)
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa blackbox »

skynet6542 napísal:Z coho si zistil, ze neviem rozdiel medzi GT a GP??? :)
to je trošku komplikované na tvoju hlávku aby si to pochopil.. ale keby si chcel tak si po sebe poriadne čítaj čo píšeš.. možno to pochopíš, ale pochybujem.
skynet6542 napísal:Osobne si myslim, ze o pretekoch viem ovela viac ako ty :)
a odkiaľ to vieš Tomáš L.? Veď nemáš ani vodičák.. :hysterical:
skynet6542 napísal:
To Hellangel: Ten problem neriesim...
veď hlavne to si riešil v posledných tvojich príspevkoch, tak tu netrep prosím ťa.

Súhlasím s HellAngel-om a dexman-om.. Má to ďaleko k simulácii ale určite bližšie ako k arkáde. A z tohoto dielu sa dá usúdiť, že NFS nikdy nebude HC simulácia. Na to sú tu iné hry. Ako spomenul HellAngel, NFS musí mať vždy prvky arkády aj keď sa "hrá na sim", lebo by to kupovalo menej ľudí. HC simulácie si ľudia nekupujú v takom množstve v akom sa NFS séria predáva a to si EA nemôžu predsa dovoliť prísť o také zisky pre "pár" hc hráčov simulátorov. To dá rozum. Ak by s takouto fyzikou auta ako v Shifte spravili aj diel podobný Underground 2 alebo Most Wanted, proste v meste, zakázané preteky a tak, myslím, že by sa vyšvihli ešte viac.. ktovie čo bude next.. :rolleyes:
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
Používateľov profilový obrázok
skynet6542
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 20:52

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa skynet6542 »

skynet6542 napísal:Mne je jedno ci si bol na gt alebo gp, ale som sa pital, ci z toho vies usudit, ako sa jazdi na normalnych zavodoch??
Ak si z tohoto usudil, ze neviem rozdiel medzi gt a gp tak asi tvoja hlavka nepracuje tak jak ma :)
Mne je jedno, naco si sa bol pozerat, to nebola podstata tej vety...
blackbox napísal:a odkiaľ to vieš Tomáš L.? Veď nemáš ani vodičák.. :hysterical:
Wow si macher, uz vies aj priezvisko :) Inak dost sa vyznas asi v pretekoch, ked pises toto :D Na uzavretu trat netreba vodicak a moze sa jazdit od 14 rokov... A inak vodicak mam, len tak pre info :)
blackbox napísal:veď hlavne to si riešil v posledných tvojich príspevkoch, tak tu netrep prosím ťa.
Chcem sa ospravedlnit, som zabudol na jedno slovicko, a to je "uz".
Aby to pochopil clovek jak ty,dam v celej vete: Ten problem "UZ" neriesim...
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa blackbox »

si smiešny a ja s tebou, že to tu vôbec riešim s puberťákom. prosím ťa, ak máš ešte nejaké osobné problémy tak to rieš so mnou cez pm. dik.. :bye:
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
Používateľov profilový obrázok
skynet6542
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 20:52

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa skynet6542 »

Ja som riesil hru a ty si zacal zabrdat, tak teraz neuskakuj...
Ja si s tebou nemusim ziadne PM pisat, nemam o com, kedze o pretekoch vies mozno to co si si precital v clankoch o hrach.

Inak, celu tuto debatu som bral s humorom, len preto, ze hadat sa s dakym o realnych veciach, kto nesedel v pretekarskom aute a nebol na ziadnom okruhu, nema zmysel ;)

A co sa tyka toho co som ja riesil odzaciatku, predtym ako si zacal zabrdat, ze neviem jak je to realne v pretekoch a podobne, za nazorom si stojim, ze je to viac arkada ako simulacia ( z hladiska AI, damage, spravanie auta a dalsie veci...)
Porovnavam to jak s inymi hrami, tak s realnymi pretekmi.
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa blackbox »

Jedna z arkádových vecí v tejto hre, ktorá je fakt otrasná (samozrejme okrem iných) je to, že po vyhodení súpera z trate sa ten po chvíli "teleportuje" späť na trať (ak zostal napr. na streche) :D úžasné.. DNF neexistuje.. :(
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::
Používateľov profilový obrázok
skynet6542
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 20:52

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa skynet6542 »

Dalsia vec co tam je divna, pustim volat na rovinke a auto zacne zatacat ( force feedback som skusal nadstavit, bud nema odpor v zakrutach, alebo kluckuje na rovinke)
Dalsie, dostal som hodiny, mam vymacknutu spojku, auto skape...
Motor sa neda nijak poskodit, mozem z 6 hodit do 1 a pustit spojku a nic...

Proste arkada :D :D
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa Martan »

Myslim ze tato videorecenzia je velmi ale velmi objektivna.
Need for Speed SHIFT Tiscali video-recenze:
http://www.youtube.com/watch?v=r6qK45UlUTQ" onclick="window.open(this.href);return false;

A spomina sa v nej prave to co tu Skynet pisal asi na dvoch stranach, preco ta hra ma od simulacie tak daleko a je stale arkadou.

Autor to tam velmi pekne a jasne zhrnul:
"NFS Shift neni simulace je to arkada, pouze zasazena do prostredi, ktere zavodni realismus evokuje."
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa HellAngel »

viete na co cakam? na preteky po alpskych kopcoch, po dedinkach. Nemozem si pomoct ale NFS mi najviac pripomina NFS hot pursuit, to bola uplne bozska famozna hra, alebo NFS 2 SE, toho sa uz asi nedozijeme. Cim dalej sa snazia NFS spravit zlozitejsie a myslia si ze je to ta spravna cesta, ale podla mna NFS bolo o jednoduchosti a o zabavnosti. Nie aby som od nervor trieskal po klavesnici ze mi nevysiel nejaky drift. Kurna toto pani z EA asi nevedia pochopit alebo si myslia ze by to uz hracov nepritiahlo....
NFS R.I.P
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
skynet6542
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 20:52

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa skynet6542 »

Kurnik, ja by som mal ist robit pre tiscali, presne moje slova co ten slovek hovori ;) Dik martane, konecne tu ludom ukazes neakeho co sa vyzna v hrach a hovori to co ja :D :D A uz mi moj nazor nezobere niktoa nikto ma nepresvedci ;)
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa Sangala »

velmi pekna recenzia a je to LEN a LEN pravda.....

// pozor na SKYNETA teraz bude namysleny :)

// skynet ty si low :hysterical: ved vies ze ja jazdim 6:28 a take casi ale nechcem sa chvalit pred vami.... lebo by ste to nevydrzali

// minuta hore dole :rolleyes:
Naposledy upravil/-a Sangala v So 03. Okt, 2009, 00:34, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
skynet6542
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 20:52

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa skynet6542 »

sangalo ;) nene, ale nechceli verit ;) a co uz si sa dostal pod 10 minut na tom nordschleife? :D :D

??ze 06:28 :D si sa sekol, najlepsi si spravil 07:28 :D :D
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Re: NFS Shift - návrat ku koreňom

Príspevok od používateľa blackbox »

skynet6542 napísal:Kurnik, ja by som mal ist robit pre tiscali, presne moje slova co ten slovek hovori Dik martane, konecne tu ludom ukazes neakeho co sa vyzna v hrach a hovori to co ja A uz mi moj nazor nezobere niktoa nikto ma nepresvedci
..dal by som ruku do ohňa, že si tú recenziu robil ty.. :hysterical:
Martan napísal:Myslim ze tato videorecenzia je velmi ale velmi objektivna.
Need for Speed SHIFT Tiscali video-recenze:
http://www.youtube.com/watch?v=r6qK45UlUTQ" onclick="window.open(this.href);return false;

A spomina sa v nej prave to co tu Skynet pisal asi na dvoch stranach, preco ta hra ma od simulacie tak daleko a je stale arkadou.

Autor to tam velmi pekne a jasne zhrnul:
"NFS Shift neni simulace je to arkada, pouze zasazena do prostredi, ktere zavodni realismus evokuje."
nechápem.. robíte tu z toho vedu akoby bol "boh" ten čo tú recenziu spravil. rieši tam veci okrm iného aj to, že EA povedali, že je to ČISTPKRVNÁ simulácia. veď to je smiešne. každý vie, že to sim nie je a tu na fóre to ani NIKTO a NIKDY nepovedal. a kto je ten mudrlatn čo spravil tú video recenziu? samozvaný odborník?? veru, takú recenziu spraví aj skynet ako sám povedal.. :laugh:

ísť do recenzie s tým, že to mala byť čistá simulácia z jeho pohľadu, bolo dosť trápne.. taktiež sa odvolávať na to čo som už spomenul, že EA tvrdia, že je to sim.. Celý čas sa tam hrá zo slovíčkami. Táto hra sa dá pri dobrej predstavivosti taktiež nazvať: simulácia zo SILNE arkádovými prvkami.

a hlavne tu išlo vždy o porovnávanie predchádzajúcich sérií so Shiftom, kde fyzikálny model správania auta pokročil a myslím, že nazvať NFS underground, u2, most wanted atď arkádou je na mieste, ale povedať, že aj Shift je oproti týmto dielom ROVNOCENNOU arkádou je myslím prehnané. ak sa niekto bude odvolávať na to, že to ani nikto netvrdil, je to to isté ako to, že nikto netvrdil, že Shift je čistokrvnou simuláciou. (to tvrdí len ten trápny autor video recenzie, že to niekto iný tvrdil..?)
Táto hra má čisto arkádové prvky, to každý vie a aj vidí a cíti keď to hrá. teleport áut po havárii, takmer žiadne poškodenie vizuálne a nieto ešte aj fyzické, žiadne opotrebovanie pneu, motor nezhorí ani minúte na max otáčkach atď, atď.. ide tu o to, čo tu simuláciu pripomína a to jazdný model.. netvrdím, že ten je dokonalý ale..

..autor recenzie tvrdí takú trápnosť, že: "aj keď zo začiatku sa zdá byť auto neovládateľné, časom si na to človek zvykne. stačí len vedieť kde a akou intenzitou treba pribrzdiť a časom to ide.." (nie je to doslové) LOOOL.. to bolo tak trápne, že až... a pri skutočnom jazdení alebo hraní simulácií je to o čom????? :hysterical:
tam sa nemusím naučiť kde treba brzdiť? ako sa správa auto? tam sa časom nenaučím koľko plynu kde a kedy treba pridať aby som nešiel do šmyku? tam netreba vedieť pred ktorou zákrutou kedy a koľko treba brzdiť????? týpek je :cool: .. sedel ten už vôbec v aute.. alebo aspoň.. hral už simuláciu?? :OO= Nechcem ho dávať dole, ale keď píše hovadiny, tak sa inak nedá..
Neskôr spomína, že auto sa dá detailne nastaviť po odomknutí(tlak v pneu, pérovanie..atď).. Tak to je tiež čistokrvný prvok arkády, to hej.. :good: , ale že dovtedy by HC hráči simulácie od toho utiekli. ..a prečo by išiel HC hráč simulácií hrať NFS ?? :?

celé je to len HRA SO SLOVÍČKAMI. každý si to nazve po svojom, ale samotnú hru to nikdy nezmení..

..ale ten "borec" to válí v tej videorecenzi.. fakt si to nebol ty, skynet..????????? :hysterical: bol som si istý, že hej..kurnik
:::Acer Aspire 5520G::: AMD Turion 64 x2 TL-60(2,0 Ghz, 2 x 512 KB L2 cache):::Up to 1280MB NVIDIA GeForce 8600M GS TurboCache :::2GB DDR2:::15,4 WXGA Acer CrystalBrite LCD:::250GB HDD:::Windows Vista Home Premium SP1:::

Návrat na "Hry a problémy s nimi"