Nejde max. rychlost vypalovania

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Nejde max. rychlost vypalovania

Príspevok od používateľa miseno »

Kupil som vcera DVD napaldu Asus DRW-1608P2.
Ma napisane ze podporuje maximalnu rychlosr zapisu na pluskove DVD media rychlostou maximalne 16.
Kupil som 8 rychlostne media Intenso a ked idem palit tak mi ponuka maxmimalnu rychlost 6x. Na kamosovej LG 4167 napalovacke idu v pohode na 8x rychlosti. Skusal som novy firmware ale nepomohlo.
Neviete kde moze byt problem? Dik! :?
dell noťas
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

nevjem...ale podla mna je to bud winom alebo napalovacim programom..bo na mojej 40X cd napalovacke ked som ju kupil islo iba 16X potom zrazu bez toho aby som cosi robil zacalo ist 40 a teraz po reinstalacii systemu ide zase len 16..a pri tom som win preinstalovaval X krat a vtedy to nerobilo :?
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

skus este stiahnut nejaky neoficialny firmware, a ked nepomoze, skus zmenit verziu napr. nera na nizsiu alebo novsiu ...
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

no windowsom by som to nedaval za vinu, to moc pochybujem.
dell noťas
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

no to bol len taky napad...bo ja nevjem co to sposobuje ale dost ma to zere...asi aj teba :wink:
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Ja by som to videl skor na media. Tieto novsie napalovacky si nacitaju info o mediu a podla toho sa sami rozhodnu akou rychlostou dovolia palit. Cize ak je nejake medium menej kompatibilne s napalovackou, tak znizi max. rychlost zapisu
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

intenso neni naj znacka... daco ako korunove TESCO cd/dvd,, :roll:

skus na inom mediu,, osobne ja pouzivam vylucne E-Proformance a su to fest kvalitne dvd aj cd,, :)
Používateľov profilový obrázok
ellinor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Trnava/Galanta

Príspevok od používateľa ellinor »

...tento isty problem som mal aj ja a nakoniec to bolo napalovacim programom (dokonca niektore freeware napalovacie programy to robia oficialne)...skus iny a ked to nebude tym, tak jedine nejaky iny firmware...alebo pouzivat ine media...
2TAMY: alebo Verbatim :D
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

2ellinor..a povedz preco to robi mne?..uz tri roky pouzivam nera 5.5 .8.2 a no problem..iba asi prve dva mesiac a teraz...a pri tom pred mesiacom sa na rovnake media ako teraz mozem palit len 16 palil 40X?
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

ak mas tu moznost, tak vypaluj na automatickej rychlosti, tymto stylom sa da napalovat 4x DVD aj 8x rychlostou, uz som vypaloval aj 8x medium 11x rychlostou, napalovacka si postupne pridava a zistuje ci prebieha vsetko OK, ak sa objavuju chybicky spomali, podla mna je to velice dobra funkcia
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...tiez by som to videl na 99% na "chybu" v mediu :wink:
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

Tak, tak, pouzi ine medium. Na www.cdr.cz by si sa docital, ze je kopec medii, na ktore napalovacky nedokazu palit ich specifikovanou rychlostou. Dnesne DVD napalovacky maju skoro kazda vlastnu technologiu na overovanie kvality media pocas palenia. Napr. napalovacka zacne na 4x, preskoci na 6x, potom na 8x a po zisteni, ze medium nie je kvalitne spadne na 6x.
BTW, kvalitu media si mozes overit aj sam v CD-DVD Speed.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

Jj suhlasim s combym...a hlavne kupuj kvalitne media...cital som komplet vsetko o dvd mediach a aj testy a velmi dobre hodnotenie dosiahly napr Verbatim dvd+r ale aj -r ...kupujem ich za 13.80kus a som velmi spokojny
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

Pre ilustraciu: Asus 1608P na medium certifikovane 16x povoli max. 12x.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

Mozno trochu OT, ale z vlastnej skusenosti by som doporucil palit iba na najnizsich rychlostiach, vydrzi to dlhsie a to CD/DVD neodide hneD po pol roku...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"