ethernetový hub/switch..

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: ethernetový hub/switch..

Príspevok od používateľa Patko19 »

ten asus ma aj wan rozhranie.
takze sa pripoj na asus a v menu pre WAN nastav automatic DHCP.
z toho t-com zariadenia pichni lan kabel do WAN na routry a mas vystarane.
t-com posle IP adresu pre asusa a asus to rozvedie len do dalsich slotov a na wifinu ak ma
vsetko mi je jedno
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: ethernetový hub/switch..

Príspevok od používateľa mirko285 »

takže predsa ten tcom bude asi router

skúšal som ten ipconfig dať do cmd a ukázalo niečo úplne iné, ako tá stránka na pozretie IP adresy

skúšal som ale aj spôsob, ktorý si mi poradil, čiže tcom som strčil do LAN1, Asus som prepojil s PC cez LAN2, DHCP prideľovanie som vypol, ale net nešiel ani tak .. ukazovalo síce že je pripojený k sieti a normálne prijimalo aj odosielalo pakety, ale net nešiel .. nevieš kde by tam mohol byť problém?

to isté mi robilo aj vtedy, keď som tcom strčil do WAN a Asus som s PC prepojil cez LAN1 .. neviem či som mal nastavené v LAN automatické IP alebo PPPoE, ale robilo to to isté .. pakety frčali v pohode, len net nešiel
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: ethernetový hub/switch..

Príspevok od používateľa galen »

mirko285 napísal:takže predsa ten tcom bude asi router

skúšal som ten ipconfig dať do cmd a ukázalo niečo úplne iné, ako tá stránka na pozretie IP adresy

skúšal som ale aj spôsob, ktorý si mi poradil, čiže tcom som strčil do LAN1, Asus som prepojil s PC cez LAN2, DHCP prideľovanie som vypol, ale net nešiel ani tak .. ukazovalo síce že je pripojený k sieti a normálne prijimalo aj odosielalo pakety, ale net nešiel .. nevieš kde by tam mohol byť problém?

to isté mi robilo aj vtedy, keď som tcom strčil do WAN a Asus som s PC prepojil cez LAN1 .. neviem či som mal nastavené v LAN automatické IP alebo PPPoE, ale robilo to to isté .. pakety frčali v pohode, len net nešiel
ehm, pakety frcali a net nesiel ...

trosku protichodne tvrdenie, ale problem bude asi v tom, ze kam ti chodili pakety,
skusal si ping na IP adresy-externe, a tam ti to slo,
ale ked si zadal http://www.google.com" onclick="window.open(this.href);return false; tak uz to neslo? alebo aky problem ?
lava, prava, lava, prava ...
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: ethernetový hub/switch..

Príspevok od používateľa mirko285 »

pakety proste prichádzajú a odchádzajú, ale net neviem prečo nejde

no a keď zadám trebárs http://www.google.com" onclick="window.open(this.href);return false;, tak vypíše že sa server nenašiel

nemôže byť to kvôli DNS serverom, alebo neviem kvôli čomu? :-(
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: ethernetový hub/switch..

Príspevok od používateľa galen »

tak potom sprav standard diagnostiku:
1) ping na tvoj tcom router (IP by si mal vediet)
2) ping na externu IP (napriklad google je: 74.125.39.147)
3) ping na http://www.google.com" onclick="window.open(this.href);return false;

ak ti nejde:
1) -=> skontroluj svoje IPcky, ci odpovedaju rozsahu aky bezne prideluje tcom skatulka, pripadne pouprav IPcky tak, aby to slo (pravdepodobne DHCP robi problem, skontrolovat znovu ten asus, ci to ma vypnute)
2) -=> skontroluj nastavenie GateWay, malo by mat taku istu IP, ako tvoj router (bod 1)
3) -=> skontroluj nastavenie DNS serveru, pripadne nastav rucne na hodnoty, ako ked ti to prideli tcom automaticky, ked si nan pripojeny napriamo (zistis napriklad cez ipconfig /all v commandline)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: ethernetový hub/switch..

Príspevok od používateľa newmi »

ono by bolo dobre keby autor uz konecne napisal co za model modemu (routeru) to od T-com-u vlastne ma.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: ethernetový hub/switch..

Príspevok od používateľa mirko285 »

ale ten na ten tcom router robiť bez pripojeného asusu?

aa pardon, ten tcom modem/router je "microcom"
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: ethernetový hub/switch..

Príspevok od používateľa newmi »

fajn, to je znacka a model? Hadam to je dakde na stitku napisane.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: ethernetový hub/switch..

Príspevok od používateľa mirko285 »

mal by to byť Microcom AD 2706
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: ethernetový hub/switch..

Príspevok od používateľa newmi »

tak sme sa aspon dopatrali k tomu ze mas modem :)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
LuccasS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: St 08. Apr, 2009, 14:37
Bydlisko: Trnava

Re: ethernetový hub/switch..

Príspevok od používateľa LuccasS »

pani mal som rovnaky problem, 2 dni som si trhal vlasy a potom som zapojil kabel RJ45 do LAN1 a z LAN2 do desktopu. Pomocou instalacneho cd som nainstaloval program EZ vytvoril som wifi siet so sifrovanim,nastavil som heslo, zapol som notebook, potom wifi na nb, pripojil som sa a vsetko funguje
AMD Athlon 64 X2 6000+ @ 3100MHz (15x207) 1,45V Windsor 90nm, Socket AM2 ZALMAN8700, ATI Sapphire HD3870 GDDR4 890/1385, Gigabyte GA-M55S-S3 v2 nVIDIA nForce 550, AMD Hammer, Dual Channel Aeneon 2x1024 DDR2-753MHz SDRAM + 1x2048 DDR2 (5-5-5-18 CR2), Intel® X25-M SATA SSD, 120GB, 2.5", MLC,(Postville 34nm) High Performance BOX+ Samsung 320 SATA2 7200 16 , AC Fusion 550W, Enermax Phoenix Neo (blue), MS SIDEWINDER X4, SS Kinzu, SS QcK+, SS Siberia v2

Návrat na "Siete"