Wifi spojenie medzi PC a PC

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
mysyacyk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 06. Aug, 2009, 00:27

Wifi spojenie medzi PC a PC

Príspevok od používateľa mysyacyk »

Ahojte,

mam jednu otazku. Som cem T-Com pripojeny na internet s takym smiesnym modemom. Mam dva PC a modem mam pripojeny k jednemu z nich. Chcel by som aby som mal net na oboch. Uz davnejsie mam kupene nieco taketo http://www.westech.sk/?cls=stoitem&stiid=13044 . Predpokladam ze to ide do compu ktory je napojeny na net. Chcel by som sa spytat co mi treba v druhom compe aby som chytil signal, pripadne ako to spojazdnit.
Dik moc
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Wifi spojenie medzi PC a PC

Príspevok od používateľa newmi »

nooo tak pichnut to do usb a do druheho pc tiez take kupit a spojit ich ale to je napiip riesenie, radsej si kup router
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
mysyacyk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 06. Aug, 2009, 00:27

Re: Wifi spojenie medzi PC a PC

Príspevok od používateľa mysyacyk »

hmmm...hladam nejake najlacnejsie riesenie...pocitace su od seba vzdialene 10 metrov...pretiahol by som kabel ale nemam ako pretoze nabytok a vsetko okolo nieje dobre dispozicne riesene...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Wifi spojenie medzi PC a PC

Príspevok od používateľa newmi »

20-30€ za wifi router je drahe riesenie?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Wifi spojenie medzi PC a PC

Príspevok od používateľa galen »

mas WiFi na jednom PC, potrebujes WiFi na druhom PC ... takze treba dokupit nejaky ten WiFi Dongle, 5-15 €, zalezi na tom, co sa ti podari zohnat...
nastavis ad-hoc wifi siet medzi PCckami, a nasledne zozdielas pripojenie do internetu, ktore mas v PC1 ...
v takomto pripade by vsak PC1 muselo bezat, ak sa chce PC2 dostat na internet

alebo sa rovno popozeraj po bazare, tutoka na fore (alebo ine bazare) a hladaj nieco ako DSL (ADSL) - WiFi Router, bezne draytek 2600...
cena pouziteho byva okolo 20-40 €... zalezi na tom, ako sa toho kto potrebuje zbavit...

potom by si zapojil PC1 kablom (patch kabel) do routra, a to WiFi co mas doma, by si dal do PC2, a pripojil by si sa na WiFi z routra...
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"