Zapojenie Magia s vlastným routerom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
7raul
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 29. Apr, 2009, 16:15

Zapojenie Magia s vlastným routerom

Príspevok od používateľa 7raul »

Dobrý den,

chcel by som sa opýtať, či by nebolo možné na používanie Magia tento router http://www.alza.sk/edimax-ar-7265wnb-ex ... 109278.htm" onclick="window.open(this.href);return false;. Používam ho už asi 3-4 mesiace bez problémov a práve preto by som ho rád použil aj na Magio, pretože T-Com-om dodaný router nefunguje!. Inštalácia v poriadku, všetky nastavenia OK, fungoval aj internet, aj Magio, dokonca aj WiFi sieť, ale po presunutí routera na iné miesto v izbe (v tedy bol len na skúšobnom mieste :laugh: ) prestal komunikovať s počítačom (pripojenie, káble atď ostalo všetko ako má byť) a pripadá mi, že ten roter sa neustále reštartuje. Na chvíľu zasvieti niektorá z diód LAN ale po pár sekundách blikne a zmizne -> toto sa neustále opakuje pokiaľ je router zapnutý.
Preto by som Vás poprosil o pomoc, či sa dá na Magio napojiť ten môj router, ktorý spomínam vyššie, alebo či by ste nevedeli poradiť čo s tým routerom od T-comu (DrayTek Vigor 2700 VGST).

Veľmi pekne Vám ďakujem za poskytnutú pomoc.
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Re: Zapojenie Magia s vlastným routerom

Príspevok od používateľa Cvacho »

najjednoduchsie ako sa len da, volaj na technicku podporu, nasledne reklamuj
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Re: Zapojenie Magia s vlastným routerom

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

taky isty problem bol u mojho kolegu... net od tcomu montovala nejak "specializovana skupina" ludi, ktora pracuje pre t com a zapojili to tak genialne, ze kontakty spojili iba izolackou. :laugh: Setko fungovalo bez problemov nejaky rok... potom dosli problemy, kontakt pod izolackou enjak premokol a vypadaval signal... tak isto ako ty pises blikal, svietil blikal zhasol a tak... cize odborna instalacia vazne... kukni sa aj ty nikde na povalu abo odkial ti ide kabel do bytu, ci tam nieej podobny problem... nevravim, ze to tak bude sade, ale clovek nikdy nevie... :laugh:
TOSHIBA Satellite L505-111
7raul
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 29. Apr, 2009, 16:15

Re: Zapojenie Magia s vlastným routerom

Príspevok od používateľa 7raul »

dakujem ale tym problem nebude, pretoze na inom routri funguju tie iste kable bez problemov
Používateľov profilový obrázok
Rap.Brnky.City
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2008, 19:12

Re: Zapojenie Magia s vlastným routerom

Príspevok od používateľa Rap.Brnky.City »

7raul napísal:dakujem ale tym problem nebude, pretoze na inom routri funguju tie iste kable bez problemov
Jaj no ok tak tam to nebude teda .. ale za pokus to stalo, takto sme aspon vyradili jeden dovod ktory to nesposobuje...
mal yb si to kazdopadne reklamovat... a nie kupovat novy router...
TOSHIBA Satellite L505-111
7raul
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 29. Apr, 2009, 16:15

Re: Zapojenie Magia s vlastným routerom

Príspevok od používateľa 7raul »

uz som to reklamoval, telefonovali sme tam minimalne 5x a az posledny clovek povedal ze posle technika, tak som zvedavy ci dojde

ale poprosil by som Vas, keby niekto vedel odpoved na moju prvu otazku, ci by sa nedalo pouzit ten prvy router co spominam vyssie, ale aj tak dakujem za kazdu pomoc ;)
7raul
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 29. Apr, 2009, 16:15

Re: Zapojenie Magia s vlastným routerom

Príspevok od používateľa 7raul »

sry za DP...

dnes dosiel technik, a vsetko funguje ako ma (pokazil sa router za 30minut pouzivania), ale chcem sa opytat, ze akym systemom vlastne magio funguje, ci to nieco taha z netu alebo ako, lebo do settop-boxu ide len jeden kabel (ethernet z routra) dakujem za vysvetlenie

Návrat na "Siete"