Domácia sieť

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

Domácia sieť

Príspevok od používateľa Minto »

Mám otázku ako si vytvorím sieť aby som sa mohol pripojiť bezdrôtovo na internet na notebooku .Bývam v dome mám anténu klasickú na net z ktorej smeruje kábel do neviem ako to mam nazvať router alebo modem air live a z neho do pc. Ako si vytvorím domaácu siet??? A čo k tomu budem potrebovať???:D
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Domácia sieť

Príspevok od používateľa FEAR »

No vprvom rade ti treba wifi router ..ak h onemas ..domaca bezdrotova siet nebude
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

Re: Domácia sieť

Príspevok od používateľa Minto »

A vedel by si poradiť aj aký ?
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Domácia sieť

Príspevok od používateľa FEAR »

No staci nieco jednoduche napriklad DL-524.... ale zisti co mas za zariadenie ten air live .
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

Re: Domácia sieť

Príspevok od používateľa Minto »

http://www.wificentrum.sk/airlive-wl-5460-ap_d137.html" onclick="window.open(this.href);return false; toto mám :D
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Domácia sieť

Príspevok od používateľa FEAR »

No tak wifi mas ... teaz musis zistit ci sa vies na to zariadenie dostat .. ak je od poskytovatela netu je pravdepodobne ze bude zaheslovane ... pozri do manualu .. aka je prihlasovacia IP .. nieco v podobe 192.168.0.1 a podobne default heslo - admnin, pripadne 1234 atd .... inak skusal si nejakym zariadenim ci sa nechytis na to ?
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

Re: Domácia sieť

Príspevok od používateľa Minto »

Notebook mi pride zajtra ,no tak som este neskusal .Kamos skusal chytit na notebooku ale nie u mna doma , ale vonku ale nic nechytil na notebooku. Mám anténu nasmerovanú na vzdialenú bytovku :D . Zariadenie bolo montovane poskytovatelom netu...Teraz sa s tým trocha hrám na pc a vytvoril som si vlastnu sieť...
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Domácia sieť

Príspevok od používateľa FEAR »

A naco si ju vytvoril ? mas na pc vobec zariadenie co ti to bezdrotovo bude prijimat? WiFi kartu ? ak mas tak v ovladacom paneli si das vyhladat bezdrotove siete ..malo by ti najst ten tovoj router a ak je nanom zapnute wifi tak by sim ho mal najst "pod nejakym nazvom" a tam aj potomu vidis ci je dostupna ci je zabezpecna atd..
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

Re: Domácia sieť

Príspevok od používateľa Minto »

No to nwm wifi kartu nemam ... a riesenie by sa nenaslo v podobe tohto??? http://www.alza.sk/smc-wusb-g-d135152.htm" onclick="window.open(this.href);return false;. Mne ide v podstate o to aby som sa pripojil na net cez notebook.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Domácia sieť

Príspevok od používateľa FEAR »

Ano ak nemas na notebooku integrovane WiFI tak trebars aj toto ti postaci ... ..dalsi krok je zistit ako je to stym routrom ..ci je zapnute wifi, ak je ci je nejak blokovane/zabezpecene ..
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

Re: Domácia sieť

Príspevok od používateľa Minto »

Na notebooku mam wi-fi .Nwm musim to nejako zistit ci je zapnute
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Domácia sieť

Príspevok od používateľa newmi »

ci je routri zapnute wifi zistis kua lahko, zapni si na booku wifi a daj hladat siete, ked ti nejaku najde, je mozne ze ju vysiela tvoj router, najlepsie to zistis ak pojdes s bookom k routeru a ak bude signal 100% a aj nazov siete ti bude daco hovorit, tak to je ono. Ale pochybujem ze ti provider sprevadzkoval aj wifi cez router a vobec, hlavne si najprv zisti ci sa do toho routera vies dostat :!:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Siete"