GTX 260 asi odpalena

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

GTX 260 asi odpalena

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

zdravim mam GW GTX260GS vcera som menil chladic(povodny uz nestacil s malym voltmodom z 1,12 na 1,16V bol uz hlucny v hrach a ja som chcel ist este dalej s OC) na AC Xtreme GTX280 bolo nutne urobit nejake upravy (pasivy od AC nesedeli tak som musel do povodnho pasivu na RAM vyrezat okolo GPU take zarezy aby tam sadol AC) ale dal som ho tam dnes som ju vybral ze zapojim ventilatory do bedne lebo som na ne vcera zabudol (ano zapojenie ventlatora je hned pod grafou aj zo zapojenim HDD LED a pod a je to ako sa hovori na p**** chlp s tou GTX260 od GW )vsetko bolo v pohode pokial som nespustil comp znovu ostavaju v obraz take cervene fajk alebo co a obraz nereaguje poriadne iba z mysov sa da hybat popripade je obraz biely s tymi fajkami sem tam sa mi stane ze ked ju pritlacim tak sa obraz znormalni tak som uvazoval ze by mohol byt problem zo slotom tak som ju dal do druheho a to iste tak som ju dal do povodneho a ono to nabehlo v pohode ale teraz to robi zas uz obraz nenabehne iba biely s tymi cervenymi vecami tak mam otazku ci je to naozaj ta grafika a nie doska a ci by bola mozna reklamacia grafika sa bude dat dat do povodneho stavu bez problemov nemaju sancu nieco zostit (pokial nebudu davat dole pasiv z GPU) ta paska na zadu karty je cela bez poskodenia

EDIT: teraz bezim na svojom compe neviem asi tam je len blbi kontakt alebo co z nejakeho dovodu teraz ide
Naposledy upravil/-a Tom2871989 v Ne 08. Nov, 2009, 21:34, upravené celkom 1 krát.
luky1996
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 07. Nov, 2009, 14:20

Re: GTX 260 asi odpalena

Príspevok od používateľa luky1996 »

cau, nooo ta grafa to uz ma zasebou, tiez som menil chladic ale na gtx280 za accelero extreme a tiez takto isto to dopadlo, grafa nabehla ale cez obraz boli pasy, ked som pritlacil riadne akotak to islo, mal som ju aj podlozenu zospodu :D , problem je v tom ze ten chladic nesedi presne na jadre, grafika sa potom prehreje ide aj nad 120C a utavia sa spoje akolo gpu, skus dat naspet povodny chladic-original, ale pozor, daj kvalitnu pastu a nenatri ju tam ako nutelu na chleba :D, pekne kartickou dakou poroztieraj natenko, chladic poriadne dotiahne ale nie moc pozeraj zboku-ako su kontakty do pci-e ci neni chladic nakrivo a postupne na kriz dotahuj sroby, najprv jadro, na kriz dotahuj a potom ostatne, pasta musi byt aj na pametiach, tusim tam pasta nejde ale idu tam take podlozky, a to k aceleru nedavaju, isto si to tam nedal, mozno sa upiekli pamete, a ak to nepomoze tak jedine reklamacia, len nezodri srobky, ak si roztrhol zarucnu plombu tak neuznaju, mne uznali, ja som to daval dolu fenom, no poskusaj.
luky1996
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 07. Nov, 2009, 14:20

Re: GTX 260 asi odpalena

Príspevok od používateľa luky1996 »

daj naspet povodny chladic, ale rob to velmi opatrne, tie gumicky ci jak to nazvat na pamete sa ti nepotrhali ? daju sa dat do kopy ak hej, kontakty prejdi gumou alebo ak mas nieco na odmastenie, doska zla nebude, a menil si aj bios na nej? daj naspet povodny bios, teda original, moze robit problem aj zle casovanie alebo napetia.
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: GTX 260 asi odpalena

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

co co co sak si pozri EDIT co som tam dal ze uz to ide bol asi len zly kontakt v PCI-E slote (mozno prach alebo co) tak neviem o com ja nemam teploty vobec vysoke v zatazi do 50C a to je na nej robeny voltmod a neboj sa aj na pamate som dal teplovodivu obojstranu lepiacu takze tie sa neupiekly takze tak (jednine co ta ospravedlnuje je ze si tu novy takze nabuduce citaj cely prispevok do konca)
luky1996
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 07. Nov, 2009, 14:20

Re: GTX 260 asi odpalena

Príspevok od používateľa luky1996 »

jj sory teda, ale to mas teda stastie ze ti ide, ze to bol len prach, moja gtx take stastie nemala, mal som taky problem s tym ako som pisal, no a tie v-mody je fest riadne riziko robit, ale ked sa ti to podarilo a karta ide tak :good: , chcel som len poradit
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: GTX 260 asi odpalena

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

sak jasne len treba citat do konca prispevky

EDIT: problem vyrieseny nebol to zly kontakt v PCI-E ale uchytenie chladica kedze AC ide na vzdialenejsie dieri kde su asi o 0,5mm mensie plochy pre skrutky ako treba na skrutky dodavane od AC a skrutky boli velmi blizko ciest (mozno sa aj dotykali) takze to asi sposobovalo problem teraz som tam dal plastove podlozky od ventilatoru a uz to ide bez problemov takze mozte LOCK

Návrat na "Grafické karty"