problém s chello pri zapojení wifi routera

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: problém s chello pri zapojení wifi routera

Príspevok od používateľa faugusztin »

Takze vcera som sa pokusil este o jednu vec, a rozbehlo sa to.

Takze :
  • V routeri zrusit akekolvek kopirovanie MAC ci ine pokusy
  • Vypnite router aj modem, minimalne na tych 30 sekund
  • Nasledne som zapol router, drzal resetovaci cudlik tiez zhruba 30 sekund (tento krok som robil iba pre istotu, neviem ci to malo vplyv).
  • Po kompletnej inicializacii modemu (vsetky ledky svietli okrem Ethernet a USB) som zapojil router cez ethernet kabel a nasledne zapol router.
  • Router automaticky dostal IP, neviem ci hned alebo az po stlaceni tlacitka Connect na Status obrazovke.
  • V tomto momente isla stranka chello.upc.sk, kde som dal zaregistrovat novu MAC adresu (tj MAC routeru).
  • Znova kompletny restart vsetkeho, internet sa nasledne rozbehol.
Mawe

Re: problém s chello pri zapojení wifi routera

Príspevok od používateľa Mawe »

faugusztin napísal:Takze vcera som sa pokusil este o jednu vec, a rozbehlo sa to.
Môžem potvrdiť, FUNGUJE TO :good:

Veľká vďaka faugusztin :good:
Používateľov profilový obrázok
Oneill
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Pi 20. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Blava/Drietoma/Trencin

Re: problém s chello pri zapojení wifi routera

Príspevok od používateľa Oneill »

Ja mam ten isty problem
Chello Fiber 60 + modem Motorola a kupil som si wifi router ASUS RT-G32
A ani za nic to mejde pustit.Skusal som aj cez nastavenie MAC adresy zo sietovky do routra aj cez ten horeuvedeny najnovsi sposob a nic.
Berem ze v tomto ohlade som laik( a uz vobec som necakal ze zroutrovat chello bude az taky problem) tak vas prosim o pomoc...
Spolubyvajuci uz zacinaju penit ze je internet len na jednom kompe ( mojom :laugh: :D )
Book : MSI GX610
Desktop : In progress ..... 25%
Mb:MSI P45 Platinum Cpu:who knows ??Mhz
Vga:???Ram:???Hdd:WD5000AAKS_500GB_SATA2Zdroj:LC6600 v2.2 - 600WCaseThermaltake Wings RS100
LcdLG Flatron W2243T-22",Full HD
Chladenie:N/A
Používateľov profilový obrázok
Oneill
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Pi 20. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Blava/Drietoma/Trencin

Re: problém s chello pri zapojení wifi routera

Príspevok od používateľa Oneill »

Problem vyrieseny :D
Napadla ma zaujimava myslienka .... na Chello mame registrovane celkovo 2 MAC
a do routra som vzdy zadaval MAC mojej sietovky ... tak ma napadlo ze mozno spolu koliduju... tak som do routra jednoducho zadal druhu MAC adresu a vuala vsetko fici ako ma :)
DNS a IP su nastavene na automatike..jedine co som zmenil v nastaveniach routra bolo MAC pre WAN .
Book : MSI GX610
Desktop : In progress ..... 25%
Mb:MSI P45 Platinum Cpu:who knows ??Mhz
Vga:???Ram:???Hdd:WD5000AAKS_500GB_SATA2Zdroj:LC6600 v2.2 - 600WCaseThermaltake Wings RS100
LcdLG Flatron W2243T-22",Full HD
Chladenie:N/A
lacibogi

Re: problém s chello pri zapojení wifi routera

Príspevok od používateľa lacibogi »

mam clekom podobny problem. Zial nepomohla mi ani faugusztinova rada.

Technik mi nenechal zaidne instrukcie pri tom, na fore som sa dozvedel, ze potrebujem registrovat MAC adresu na nejakej stranke.

Ked zapojim router nabehne mi tam najprv IP 192.168.100.2, co par sekundach sa to zemni na nieco uplne ine a vo vypise vidim, ze je to zapozicana IP, konkretne na dve hodiny.
Tato zapozicana IP sluzi na to aby som sa dostal na stranku chello.upc.sk a zaregistroval MAC adresu routra?
Alebo sa mylim? Lebo tento postup mi nefunguje.

Vsetky stranky mi hodi, ze su docasne nedostupne alebo prestahovane. Co je zaujimave nejake spojenie tam byt musi pretoze logo stranky pri jej nazve sa mi zobrazi vzdy, len nasleduje vyssie spominana hlaska.

na zaciatku tohto vlakna pise chalan, ze mu vymenili router? Myslite, ze mam tiez ziadat o vymenu routra?

Pisem prv sem, kedze hotline na upc je taka aka je. :(

diik za pomoc
lacibogi

Re: problém s chello pri zapojení wifi routera

Príspevok od používateľa lacibogi »

taak..pomohli mi na helpdesku jedine. po dlhoooom vyzvanani mi to zdvihli. zaregistrovali mac adresu a do par minut mi projenie fungovalo.
tottyi

Re: problém s chello pri zapojení wifi routera

Príspevok od používateľa tottyi »

Caute chcem sa pitat ze aj na adsl router sa da nastavit chello?

Návrat na "Siete"