Problem s Geforce 8800 GTS 320MB

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
vvladd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 12. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Problem s Geforce 8800 GTS 320MB

Príspevok od používateľa vvladd »

Zdravim,

jedného dna sa graficka karta rozhodla, že vypovedá poslušnosť.
Konkrétne: Zapol som PC, všetko bolo ok. Zapol som si hru (Live for speed) a komp zamrzol. Musel som dať až tvrdý reset. Na uvodnej obrazovke, kde vypisuje procesor, ram a podobne boli zvislé tenké čiary na pravej polovici obrazovky. Po naskoceni loadingu windowsu sa čiary zmenili na hrubé modré. A keď sa mala zobraziť plocha windowsu, tak ostala iba biela obrazovka s nepravidelnými šedými bodkami. Nasledovalo vypnutie PC a odpojenie od siete. Zapol som opäť komp, všetko sa opakovalo, ale do windowsu som sa už dostal, dokonca plocha a farebnosť bola úplne OK. Ale akoby ovládače neboli nainštalované, tak som stiahol najnovšie z nvidie. Nainštaloval a reštartoval komp. Zmizli všetky čiary, komp nabehol ako má, ovládače sa nainštalovali. Takže som opäť pustil hru (live for speed opäť) a história sa zopakovala ako v druhom bode, teda čiary v úvodných obrazovkách ostali ale plocha je v poriadku, no nedajú sa tam nahodiť ovládače, respektíve sa windows tvári, akoby nevedel rozpoznať grafickú kartu. V Device managerovi som si pozrel, ci ju aspoň našlo. A je tam vypísaná tak ako má byť, no je pri nej žltý výkričník. Robí konflikt s PCI-E slotom. Tak v konečnej fáze som ju vzal ku kamarátovi odskúšať, či to nie je chyba v doske, ale nie je. Jemu to urobilo presne toto isté.
Je mi jasné, že niečo na grafickej odišlo. Chcem sa opýtať, či neviete náhodou čo presnejšie a či sa to dá nejakým spôsobom opraviť.
Grafika už nie je v záruke.
Vďaka.
...my pc...
CPU: Intel Core 2 Duo E8400 3,00Ghz + Noctua NH-U12P | MB: ASUS P5K - E/WIFI - AP | VGA: SAPPHIRE VAPOR-X HD 4890 1GB GDDR5 OC | RAM: 2 x 2 GB DDR2 800MHz CORSAIR TWINX XMS2 DOMINATOR 5-5-5-18 | HDD: Samsung F3 1TB + Samsung 400GB | PSU: ENERMAX EG465AX-VE | MOUSE: Logitech MX518 | LCD: Samsung F2380
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem s Geforce 8800 GTS 320MB

Príspevok od používateľa tusom »

no clovece mne sa stalo nieco podobne, asi dva tyzdne dozadu
tiez je to 8800 GTS ale 640 MB
uz pri zapinani windowsu mam na obrazovke take cudne zvisle ciary a ked nabehne plocha tak mi ide len na rozliseni 640*480 a asi len 4 bit farby, pritom ovladace riadne su
ale tiez neviem co by to mohlo byt
len mi pride zaujimave ze su take podobne priznaky
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
Používateľov profilový obrázok
vvladd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 12. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Re: Problem s Geforce 8800 GTS 320MB

Príspevok od používateľa vvladd »

No vyzerá to tak, že sú použité dáke nie veľmi kvalitné kondenzátory alebo čo. Nie som elektrotechnik, takže sám si to určiť ani neviem.
BTW.: mal si ju nataktovanú? Pretože mne odišla a to som ju mal stále na defualt takt aj procák aj shadery aj ram.
...my pc...
CPU: Intel Core 2 Duo E8400 3,00Ghz + Noctua NH-U12P | MB: ASUS P5K - E/WIFI - AP | VGA: SAPPHIRE VAPOR-X HD 4890 1GB GDDR5 OC | RAM: 2 x 2 GB DDR2 800MHz CORSAIR TWINX XMS2 DOMINATOR 5-5-5-18 | HDD: Samsung F3 1TB + Samsung 400GB | PSU: ENERMAX EG465AX-VE | MOUSE: Logitech MX518 | LCD: Samsung F2380
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem s Geforce 8800 GTS 320MB

Príspevok od používateľa tusom »

praveze nebola nikdy taktovana... :)
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Problem s Geforce 8800 GTS 320MB

Príspevok od používateľa lezgy »

tieot karty mali problem ked si dobre spominam pri nacitavani do pamete, tam bol s tym nejaky problem
stacilo hru opustit a pamete "uvolnit"
nepametam si presne ale pametove moduly nestihali a boli zahlcovane, tym padom grafa mrzla
moje odporucanie co mne zaberalo je dat nizke rozlisenie vypnut AA, uvidis co to spravi
ak ti to bude mrznut nadalej tak ju este prebehni pistolou u niekoho kto taku pistol teplovzdusnu ma ...ak nepomoze ani to tak ....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
trest666
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 171
Dátum registrácie: Ut 19. Aug, 2008, 13:12
Bydlisko: Lučenec

Re: Problem s Geforce 8800 GTS 320MB

Príspevok od používateľa trest666 »

mne sa to stalo s 8800 GTS 320MB, reklamoval som v alze, dostal som ju opravenú a potom som ju predal ale problém bol v tom že sa prehriali pamäte a časť odišla, teraz mi to robí 4850ka a neviem čo s tym. Opraviť sa to dáko dá len neviem ako.
MB:MSI X99A RAIDER,CPU:SixCore Intel i7-5820@3.3Ghz, SCYTHE Mugen MAX,GPU:NVidia GTX 760 CU II, 2GB,HDD:SSD 850 EVO, SSD 840 EVO, WD RE4 v RAID1, 2TB, 1TB, 650MB ,RAM: Crucial 32GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Šport Dual Ranked, quadchanel ,PSU:Seasonic 520W 80 Plus,CASE: Fractal Design Define R5 Black (5xventilátor), MONITOR: 25" Dell U2515H UltraSharp
Používateľov profilový obrázok
vvladd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 12. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Re: Problem s Geforce 8800 GTS 320MB

Príspevok od používateľa vvladd »

lezgy napísal:tieot karty mali problem ked si dobre spominam pri nacitavani do pamete, tam bol s tym nejaky problem
stacilo hru opustit a pamete "uvolnit"
nepametam si presne ale pametove moduly nestihali a boli zahlcovane, tym padom grafa mrzla
moje odporucanie co mne zaberalo je dat nizke rozlisenie vypnut AA, uvidis co to spravi
ak ti to bude mrznut nadalej tak ju este prebehni pistolou u niekoho kto taku pistol teplovzdusnu ma ...ak nepomoze ani to tak ....
Ibaze ja uz nespustim ziadnu hru na tej grafike. Totizto sa windows tvari, akoby ju nepoznal a nenainstaluje na nu ovladace. A nasledne na to nespustim hru, lebo nemam potrebny hardware. A co je horsie, su tie ciary cez obrazovku v zaciatku bootovania. Az pokym nenabehnu okna.
...my pc...
CPU: Intel Core 2 Duo E8400 3,00Ghz + Noctua NH-U12P | MB: ASUS P5K - E/WIFI - AP | VGA: SAPPHIRE VAPOR-X HD 4890 1GB GDDR5 OC | RAM: 2 x 2 GB DDR2 800MHz CORSAIR TWINX XMS2 DOMINATOR 5-5-5-18 | HDD: Samsung F3 1TB + Samsung 400GB | PSU: ENERMAX EG465AX-VE | MOUSE: Logitech MX518 | LCD: Samsung F2380
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Problem s Geforce 8800 GTS 320MB

Príspevok od používateľa lezgy »

chapem
v tojom pripade je to na vyhodenie ak nepoznas niekoho kto by rozumel do opravy
dost poruchovy model
obcas sa mi stalo aj to ze ak to zmrzlo ciary sice nehodilo, ale vyhodilo ovladace
ako kedy...celkovo vadny kus, nebolo co riesit
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
vvladd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 12. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Re: Problem s Geforce 8800 GTS 320MB

Príspevok od používateľa vvladd »

Jasne. Diky moc za radu a info ;) Tak asi si ju vystavim v policke, ze volakedy ziarila... :)
...my pc...
CPU: Intel Core 2 Duo E8400 3,00Ghz + Noctua NH-U12P | MB: ASUS P5K - E/WIFI - AP | VGA: SAPPHIRE VAPOR-X HD 4890 1GB GDDR5 OC | RAM: 2 x 2 GB DDR2 800MHz CORSAIR TWINX XMS2 DOMINATOR 5-5-5-18 | HDD: Samsung F3 1TB + Samsung 400GB | PSU: ENERMAX EG465AX-VE | MOUSE: Logitech MX518 | LCD: Samsung F2380
luky1996
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 07. Nov, 2009, 14:20

Re: Problem s Geforce 8800 GTS 320MB

Príspevok od používateľa luky1996 »

nazdar, skus prehrat na nej bios, skontrolovat ci maju pamete spravne napetia a aj jadro, zisti si ake ma mat frekvencie jadro shadery a pamet najme daj vsetko default, a ak to nepomoze tak grafika ma v haji pamete, skus este kontakty riadne precistit

Návrat na "Grafické karty"