nechce nabootovať z HDD

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Ut 17. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina - okolie

nechce nabootovať z HDD

Príspevok od používateľa Mi_t_is »

Takže mam probleem s jednym mojim PC.. je to stara rachotina..ale chcem na tom spustiť aspon word a net, bol tam windows XP na 6GB HDD.. Mam 20GB WD a na ten som chcel nahodiť windows a ten stary odstraniť. Lenže.. ked dam bootovať z CD.. napíše mi že z neho nemože čitať.. tak som nabootoval ten stary windows XP z 6GB hdd.. vložil CD do mechaniky a tak nainstaloval win.. všetko prebehlo v pohode, nastartovalo novy win, lenže problem je že ked zapnem PC.. dam bootovanie z IDE-0 tak mi nespustí win. Ten pc je starší je tam AMIBIOS z 1996 :X.. Uvodna obrazovka prebehne v pohode.. CD mechanika je na pri master, a HDD na Sec Master.. ale aj ked je CD rom na pri master a HDD na PRi slave, nejde to. Prebehne teda uvodna obrazovka.. napíše:

Searching for Boot record from IDE-0.. OK
Boot failure from previous device..
Searching for Boot record from cdrom.. ok

a začne mi uvodna obrazovka instalacie winu.. zistovanie hardwarovej konfiguracie PC..

HDD bolo pri inštalacii preformatovane normal formatom a odstranene všetky paarticie a ponechana jedna.. Je problem v tom že je to wndows XP? Nebolo by lepšie nahodiť tam 98?

Dakujem za rady ako nabootovať z toho HDD
Používateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Ut 17. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina - okolie

Re: nechce nabootovať z HDD

Príspevok od používateľa Mi_t_is »

Problém vyriešený disk preformatovany na FAT32 nainstalovany windows98, vo wine 98 vloženy disk XP- z neho nainstalovany, pri inštalacii znova naformatovany na NTFS. AK by niekto pozrteboval. Možte lock :-)

Návrat na "Hardware všeobecne"