vyroba vlastneho routra - 2portovy

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
miamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Ut 18. Nov, 2008, 15:25

vyroba vlastneho routra - 2portovy

Príspevok od používateľa miamia »

Ahojte,
prosim Vas, chcel by som si spravit uplne primitivne co najjednoduchsi "router". Uplne by mi stacilo, aby mal 1WAN a 2LAN (kludne rychlost 10Mb).

Tri podmienky mam na toto zariadenie - aby bolo co najlacnejsie, najmensie, a aby to bezalo na orezanom routrovskom Linuxe.
Poradite mi, kde by som zohnal navod najlepsie typu "step-by-step" na spravenie niecoho takeho? Pls, nepiste mi, ze sa da na to pouzit stary pc, ja potrebujem, aby to bolo vzhladovo ako standardny router, alebo dokonca este mensie.

Velka vdaka.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: vyroba vlastneho routra - 2portovy

Príspevok od používateľa shiro »

ked neches pouzit nejake stare PC (co je inac najlepsia a najlacnejsia moznost), tak si kup Mikrotik routerboard. dostanes plosak s hotovymi suciastkami a kovovu skatulku a poskladas si to. stoji to do 2000sk. Zabudni na nieco take ze si to postavis alebo zospajkujes doma.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: vyroba vlastneho routra - 2portovy

Príspevok od používateľa stanomx »

no, no sice som este DIY router nevidel ani nepocul o tom ... ale niesom si isty ci by sa to nedalo vyrobit doma...
s programatorom... (ale na ten linux tak to uz nie :D ) len nieco analogove zapojis naprogramujes ides (ziadna ina komunikacia)
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: vyroba vlastneho routra - 2portovy

Príspevok od používateľa shiro »

no analogove tazko, ked su to digitalne data. musel by tam poriesit cele sietove rozhrania, riadiace procesory + nejaky firmware si naprogramovat, ak by to bola nejaka jeho vlastna konstrukcia = doma neriesitelne softwarovo aj technicky, pokial chlap nieje nejaky technicky guru co projektuje maticne dosky a ma doma linku na spajkovanie 3 vrstvovych plosakov.

Beztak by ho to vyslo drahsie ako kupa routeru uz hotoveho.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Hardware všeobecne"