Na ake parametre davat pozor pri kupe CRT ???

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Na ake parametre davat pozor pri kupe CRT ???

Príspevok od používateľa LoPiO »

Kedze pokym niekto zareaguje na to aky CRT si ma clovek kupit v nakupnej poradni, tak chcem vediet podla coho si ho mam kupit. Na ake parametre pozerat a davat pozor. Podla coho zistim, ze je fakt dobry.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Re: Na ake parametre davat pozor pri kupe CRT ???

Príspevok od používateľa Payne »

LoPiO napísal:Kedze pokym niekto zareaguje na to aky CRT si ma clovek kupit v nakupnej poradni, tak chcem vediet podla coho si ho mam kupit. Na ake parametre pozerat a davat pozor. Podla coho zistim, ze je fakt dobry.
No u CRT monitorov je menej parametrov -
bodova roztec aspon 0.25mm a co najvyssia frekvencia pri rozliseniach...

Daka dobra plocha obrazovka...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

no takze za prve: znacka..idealne eizo..ale ked nemas love tak sa da aj relysis a podobne lacne
velkost:pod 19 palcov nema vyznam ist-cena je nizka a vseobecne je najrozumnejsie medzi 19-21..viac je potom na sedenie 2 metre od neho
rozlisenie-pokial zvlada 1600*1200 pri aspon 85Hz cosa sice velmmi casto nestava ale je to potom super..vacsinou totiz da aj aj 90 prip viac a to je uplne idealne-ziadne blikanie
a hlavne pri crtckach nastastie veci typu odozva nehorzia takze v podstate hociktory monitor zvladajuci rozumne rozlisenie a obnovovaciu freq je pouzitelny..teda az na vynimky typu daewoo ze ano :wink:
len tak btw ja idem teraz kupovat novy monas a vyzera to na eizo 19 palcov aj ked cena je celkom znacna ale zase kvalita je kvalita..lcd dako nemusim..neviem preco ale je to tak...no snad som ti aspon nieco pomohol a ked ne tak co uz :wink:
EDIT blbec este som zabudol ako pisal payne-bodova roztec-cim menej tym lepsie a predpokladam ze plocha obrazovka je jasna :wink:
Používateľov profilový obrázok
ellinor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Trnava/Galanta

Príspevok od používateľa ellinor »

1. frekvencia: min. 85Hz (idealne 100Hz a viac)
2. horizontalna frekvencia - napr. pri 1024x768 musi byt pri vert. f. 85Hz prekreslenych 768riadkov, co je cca 66kHz...ak je nizsia, musi byt obraz prekladany...vacsia unava oci...
3. sirka pasma - cim vysia tym lepsia...min. sirka pre 1024x768 pri 85Hz je cca 67MHz (neviem uplne na desatinne miesto)
4. vzdialenost bodov (max. 0,25mm)
5. norma...teraz je myslim najnovsia TCO 04 (cim vyssia norma, tym vyssie naroky na mnozstvo elektromag. ziarenia)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

papierove vlastnosti su pekne ale najlepsie ho vyskusat..

Stiahni si testovaci program na CTR aby mal nasledujuce testy:
- jeden riadok cierny jeden riadok bieli a tak zaplnena obrazovka (horizontal + vertikal)
- RBG ciary
- test "pumpovania" obrazu (blikanie cela biela/cierna)

pozoruj dokladne rohy, v strede su obvikle naladene super ale v rohoch cinania odflakuju nastavenie.

Najlepsie mam skusenosti s ViewSonicmi, IBM, Philips a "Lojzo"

Pri plochich si treba davat pozor na SonyTrinitron obrazovky, maju droty co drzia masku (co niekomu moze zo zaciatku vadit) ale maju najkrajsie farby a ostrost.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
pavel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa pavel »

toman napísal:papierove vlastnosti su pekne ale najlepsie ho vyskusat..

Stiahni si testovaci program na CTR aby mal nasledujuce testy:
- jeden riadok cierny jeden riadok bieli a tak zaplnena obrazovka (horizontal + vertikal)
- RBG ciary
- test "pumpovania" obrazu (blikanie cela biela/cierna)

pozoruj dokladne rohy, v strede su obvikle naladene super ale v rohoch cinania odflakuju nastavenie.

Najlepsie mam skusenosti s ViewSonicmi, IBM, Philips a "Lojzo"

Pri plochich si treba davat pozor na SonyTrinitron obrazovky, maju droty co drzia masku (co niekomu moze zo zaciatku vadit) ale maju najkrajsie farby a ostrost.

Kde je ten program,chcem ho skusit,mam belineu 1024x768 ,105Hz,a oci ma bolia a mam eizo F56 1024x768 100Hz,je to to iste.
Phenom X3 8450,Tt Tower102 ,Gigabyte M750SLI-SW4,4x1GB Kingston Hyper X,2x500GB WD,DVDRW NEC 7170A,zdroj 500W,2x VGA Gigabyte GF8800GT SLI,zatial vsetko default.
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

toman napísal:papierove vlastnosti su pekne ale najlepsie ho vyskusat..

Stiahni si testovaci program na CTR aby mal nasledujuce testy:
- jeden riadok cierny jeden riadok bieli a tak zaplnena obrazovka (horizontal + vertikal)
- RBG ciary
- test "pumpovania" obrazu (blikanie cela biela/cierna)
Myslis si, ze pride do obchodu, da predavacovi disketu/CD/USB kluc s programom a povie mu ze si potrebuje otestovat monitor a predavac mu to tam bez mihnutia oka nainstaluje a spusti???
To urcite, neurobi to ani jeden v malo a urcite nie vo velkoobchode...
...maximalne ti ho predvedu na nejakej tej sunke co tam maju, aj to len v maloobchode a pri dobrej voli...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

vo velko obchode urcit nie, ale v maloobchode ti monitor urcite "radi musia" predviest, odtoho su preca tam!!!, To iste plati aj o LCD. V sklade ich velmi nerad kupujem ponevac ich nevidim.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

toman napísal: ...
- jeden riadok cierny jeden riadok bieli a tak zaplnena obrazovka
...
pozoruj dokladne rohy, v strede su obvikle naladene super ale v rohoch cinania odflakuju nastavenie.
...
Pri plochich si treba davat pozor na SonyTrinitron obrazovky, maju droty co drzia masku (co niekomu moze zo zaciatku vadit) ale maju najkrajsie farby a ostrost.
1) Zrejme myslis "moire" test - ale tam ti jeden riadok biely, druhy cierny moc nepomoze :wink: Tam je potrebne mat nejaky vzor - napr. vo starsich Windows (9x/2k) sa pri otvoreni "shutdown" dialogu zdiskretizovala plocha - t.j. kazdy parny riadok bol cierny - tam sa moire velmi dobre dalo pozorovat.

2) cinania su cinania, ale niekedy sa to proste v rohoch nastavit neda - hlavne co sa tyka geometrie, konvergencie a focusu. Je to proste akasi dan z technológie.

3) Prave Trinitron resp. Aperture Grill obrazovky maju problem s focusom v rohoch obrazu - este vacsi ako RealFlat alebo nejake ine (nie 100% ploche) obrazovky - to je zase dan za dokonale plochy obraz... elektróny nedopadaju na RGB masku pod rovnakym uhlom, takze obraz nikdy (naozaj nikdy!) nebude v rohoch uplne ostry.

LoPiO Doporucujem program Nokia Monitor Test - je tam naozaj vsetko potrebne na to aby sa dali odhalit prednosti/neduhy monitora... avsak plne suhlasim s tym co napisal velijura, bohuzial - tu sme Slovenskóóó :x
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
Richie
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ut 08. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Richie »

aj ja mam v plane kupit novy monitor, CRT samozrejme :) mozete hovorit o konkretnych modeloch :?: :roll:
Na strankach maloobchodov sa udava roztec bodov napr 0,21 ale je tam aj diagonalna roztec bodov a ta je 0,25 a aj horizontalna sa niekde udava. V com je rozdiel :?
AMD Phenom II X4 955 BOX Black Edition // ASUS M4N82 DELUXE // Palit GTX260 (216SP) in SLI // 4GB ADATA dual Extreme // Samsung SpinPoint F3 2x500GB RAID0 // Corsair CMPSU-750HXEU 750W
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Dakujem za posty :) Dost to pomohlo ;)

Plus som nasiel este toto. Je to clanok z pctuningu, kde vysvetluju pojmy okolo CRT a tiez je tam ten nokia monitor test, ktorym testuju crt.

Dalej nakupna poradna:help:
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Pri CRT by som ja jedine bral IIYAMA,, naj kvalitka co sa CRT tyka.. sam ma jeden a ani samsung nan nema,, boli vedla seba.. cize ja by som vsadil na overenu kvalitu.. len aj ceny IIYAMY su dost zavratne.. ale taky ako mam ja, LS902UT je v poho,, 1024*768*32 zvlada na 118Hz,, pri 1280*1024 sa obraz netrasie a nerozmazava..
Používateľov profilový obrázok
Ledy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 366
Dátum registrácie: Po 11. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Kalná nad Hronom, Dlhá 11

Príspevok od používateľa Ledy »

Pozri ten co mam v podpise, ja som s nim nadmieru spokojny. Cena okolo 11000, treba si ho objednat. Inac ak si pozries co predavaju velkosklady tak je to bieda, Trinitrony sa nerobia uz cca 2-3 roky, predpokladam ze podobne je to aj s ostatnymi CRTckami. Jedine v nejakom speci obchode alebo sklade pre grafikov, ale to su veeelmi draheee srandicky :D
CPU: C2D Q8300@2500Mhz MB: ASUS Rampage Formula RAM: ADATA 2x2GB 1066MHz 5-5-5-15 VGA: Sapphire 4870X2 HDD: 2x320GB WD YS-series Mouse: Razer Copperhead Keyboard: Saitek Eclipse Monitor: IBM Thinkvision C190 Audio: Creative S750 7.1 PSU: Fortron Everest 800W
Používateľov profilový obrázok
Pali_Di
Ban
Ban
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So 20. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava, 5trzalka

Príspevok od používateľa Pali_Di »

Riadit sa len jednym a to znackou :D SAMSUNG ci uz CRT alebo LCD Samsung ma vzdy najlepsie display a uz by som CRT nekupoval ale radsej LCD Samsung s 4ms odozvou je to parada oproti CRT :P
The way it's meant to be played 3Dfx 4ever!
Používateľov profilový obrázok
Pali_Di
Ban
Ban
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So 20. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava, 5trzalka

Príspevok od používateľa Pali_Di »

-TAMY- napísal:Pri CRT by som ja jedine bral IIYAMA,, naj kvalitka co sa CRT tyka.. sam ma jeden a ani samsung nan nema,, boli vedla seba.. cize ja by som vsadil na overenu kvalitu.. len aj ceny IIYAMY su dost zavratne.. ale taky ako mam ja, LS902UT je v poho,, 1024*768*32 zvlada na 118Hz,, pri 1280*1024 sa obraz netrasie a nerozmazava..
Hehe ze najlepsie skus si niekedy precitat v dnesnej dobe nejaky poriadny clanok o CRT,LCD IIYAMA bola s jednych najlepsich ale nie najlepsia a to bolo 3-4 roky do zadu dnes je skor taky normal sam mam IIYAMA a som velmi nespokojny to uz ma krajsi obraz snad Relisys... P.S. nieje to len moj nazor :wink: .. peace
The way it's meant to be played 3Dfx 4ever!

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"