Vojde AC Freezer7PRO?

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Vojde AC Freezer7PRO?

Príspevok od používateľa Wizik »

Takze vosiel by mi tento chladic na CPU co mam v podpise? Myslim to tak ze mam skrinku (vid podpis) a neviem ci tam vojde...bo TT big typhoon tam nevojde....
Naposledy upravil/-a Wizik v So 03. Dec, 2005, 11:09, upravené celkom 1 krát.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
kvoco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Po 18. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: BA, MT

Príspevok od používateľa kvoco »

No AC freezer64pro urcite nie, lebo ten je na Athlon64.
Ty potrebujes AC Freezer 7 PRO, ten je na Intel

Akoze preco ti nevojde ten BigTyphoon?, zavadza ti nieco na doske.
Lebo ja mam tu istu case a vosiel krasne, iba ten modry panel zavadzal tak som dal prec ten vrchny chladic.
AMD Ryzen 7 7800X3D+ARCTIC Liquid Freezer II 360, ASUS ROG STRIX B650E-E, Kingston FURY 64GB 6000 MHz CL36, XFX MERC 310 Radeon RX 7900XTX, KINGSTON KC3000 NVMe 2TB + Samsung 970 EVO 500GB + KINGSTON SATA 480GB, Fractal Meshify 2, EVGA 1000W GQ, GIGABYTE AORUS FI32Q
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

Tak sorry pomylil som sa..nie 64 ale 7...a TT necem preto lebo by som ten vrchny chladic musel dat dole...ale este pockam na daku recenziu na freezer 7 pro a rozhodnem sa...bo ak bude o moc horsi ako TT big typhoon tak dam radsej prec ten ventilator...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
kvoco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Po 18. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: BA, MT

Príspevok od používateľa kvoco »

no dole ho davat nemusis, staci dat dole ochrannu sietku z typhoona a vojde to presne, ale neviem ci je najlepsie mat na sebe dva chladice , aspon mne sa to nezdalo, tak som ho dal dole.
AMD Ryzen 7 7800X3D+ARCTIC Liquid Freezer II 360, ASUS ROG STRIX B650E-E, Kingston FURY 64GB 6000 MHz CL36, XFX MERC 310 Radeon RX 7900XTX, KINGSTON KC3000 NVMe 2TB + Samsung 970 EVO 500GB + KINGSTON SATA 480GB, Fractal Meshify 2, EVGA 1000W GQ, GIGABYTE AORUS FI32Q
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

No asi zoberiem ten AC Freezer 7 PRO...celkom sa mi pozdava a aj S gabom som teraz si pisal a povedal ze vsetko sadne a nemal by byt ziadny problem...a za tu cenu je to fajn chladic...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

Plz ak ho niekto mate ale viete aspon priblizne odhadnut ako dlho to moze trvat kym sa ten chladic nahodi? Bo budem musiet ist do Libry a ze ci by mi to neurobili rpiamo na mieste nech ho tam nemusim tyzden nechat...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
UFO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 152
Dátum registrácie: Ne 06. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa UFO »

Tak ja som zo srandy kupil Freezer 7 Pro a s instalaciou je to v pohode. Netreba ani vyberat maticnu dosku, a tak to mas za chvilu. Iba silnejsie pritlacis 4 koliky a je to upevnene (v podstate ako na LGA 775 stock chladici). Takze tyzden im ho tam nechavat je zbytocne. Uz je na nom aj nanesena teplovodiva pasta.

Akurat pri niektorych doskach moze nastat malicky problem - moze zavadzat pasiv cipsetu (asi 2mm). Vyriesil som to tak, ze som vybral ram s ventilatorom (z Freezera) a posunul som ho o dake 2mm vyssie. Je to jednoduche, iba vyberies a posunies.
To, ci bude treba posunut fan zistis, ked polozis Freezera na dosku (este pred zatlacenim kolikov).
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

A ten cas asi? Lebo chcel by som aby mi to prehodili priamo na mieste (bo ja nemozem kvoli zaruke :E ) a budem si zapisovat co a ako, lebo chcem potom urobit recenziu nanho...niekedy behom 2 tyzdnov ho cem kupit a potom sa uvidi...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
UFO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 152
Dátum registrácie: Ne 06. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa UFO »

Za daku minutu (aj menej) by sa to dalo spravit, +vybrat povodny chladic +zotriet povodnu pastu z procaku.
Mne to trvalo dlhsie kvoli tomu pasivu na cipsete, tak som spekuloval ako to spravit (chcel som ho dat aj tak, nech fuka smerom do zdroja - tak by sa zmestil) a potom ma napadlo, ze posuniem vyssie ten fan.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

No ja som si pisal s Gabom a povedal ze vsetko by malo v pohode sadnut...takze podla mna mi nebude zavadziat ta haluz na chipsete...ved uvidime :-) kupim...necham nahodit...odskusam a mate tu recenziu :wink:
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"