Prepojenie dvoch PC v ramci internetu

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Prepojenie dvoch PC v ramci internetu

Príspevok od používateľa newmi »

panasonic650 napísal: Google asi pojde znova cez nejaky ich server nie ?
nie, je to napriamo (p2p) a posielal som cez to subory velke okolo 300-400megabajtov (casti serialu). No ma to akurat tu nevyhodu, ze sa to nerozbehne ked ti padne net (ked to budes posielat ako jeden veliky subor), tam kde to prestalo ale budes musiet odznova to pustit. Nahravanie na nejaky server na web je v tomto pripade blbost. Btw s ICQ prenosom suborov nemam dobre skusenosti, tam to nejde full speed. Bohuzial ine riesenia nemam odskusane ale moznosti je kopec, napr nova Opera ma nejaku moznost zdielania priecinkov resp suborov v pc ale treba s regnut na opere.


EDIT: no pozeram, ze cet PIDGIN by to mohlo ist aj s tou resume funkciou ale nemam ako to teraz odskusat, sudim len podla tohoto obrazku http://i18.tinypic.com/66dmqfa.png
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Prepojenie dvoch PC v ramci internetu

Príspevok od používateľa valistar »

panasonic650 napísal: ICQ kedze je P2P a pokial tomu rozumiem spravne tak tam by to malo ficat na priamo, vsak ? Dobre rozumiem ? A vie sa vysporiadat s padom uprostred ?
jj da sa pokracovat, radsej ale tiez rozdelit ako pisal matu3s kvoli rychlostiam...

Návrat na "Siete"