Virtualizácia Počítačov

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
dark1500
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 01. Dec, 2009, 08:01

Virtualizácia Počítačov

Príspevok od používateľa dark1500 »

Zdravíčko,
Síce ako návrh resp. myšlienka realizovateľná chcem sa opýtať kto v praxi mal skúsenosť so stavaním virtualizovaných PC. Mám na mysli server kde sú vytvorené tzv. virtuálne PC s priradeným výkonom a pomocou klienta sa dá cez sieť s týmto počítačom resp. počítačmi pracovať. (klient alebo terminal)

Priama otázka znie - čo je najlepším softwarovým riešením pre takúto realizáciu, predpoklad dávam VMWare aplikácii resp. OS pre tento účel, mna zaujímajú pripomienky, návrhy ľudí ktorí s tým mali skúsenosť či už so spravovaním alebo s rozchodením. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Virtualizácia Počítačov

Príspevok od používateľa Toman »

- ja mam dobre skusenosti s VmWare, skusil som aj MS Virtual PC a ties to fungovalo v pohode
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Virtualizácia Počítačov

Príspevok od používateľa mbc »

ak na server ako profesionalne pouzitie, tak Microsoft Hyper-V
je to operacny system (osekany win2008 bez okienok) specializovany na virtualizaciu
a je to free

ps: virtualizovane stroje musia mat samozrejme normalne licencie
Naposledy upravil/-a mbc v Ut 01. Dec, 2009, 11:24, upravené celkom 1 krát.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Virtualizácia Počítačov

Príspevok od používateľa faugusztin »

Podla toho, ci to chces rozbehavat uz na rozbehanom OS alebo na cistom zeleze :
1) minimalne oddelenie hostitelskeho a hostovaneho systemu, na oboch bezi identicky Linux - http://linux-vserver.org/" onclick="window.open(this.href);return false; , Xen
2) mas Linux/Windows, a chces na nom mat zadarmo virtualizovane pocitace - VMware Server
3) mas holu masinu, a chces mat na nom mat zadarmo virtualizovane pocitace - VMware ESXi
dark1500
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 01. Dec, 2009, 08:01

Re: Virtualizácia Počítačov

Príspevok od používateľa dark1500 »

Super predpokladom je ze nic neexistuje takze pridem rano do firmy na stole ma caka nejaky Blade Server zabaleny 50 HP Thinkpad terminalov -> stale neviem ako na to. Dajme tomu ze sa ako operacny system nahodi windows server a ako najvyssia vrstva aplikacie v tomto pripade VMWare Server.

Ako sa to v praxi rozbeha. Nainstaluje sa napriklad 50 virtualnych PC(uvazujme ze mame adekvatny vykon servra) a bezie ako nezavisle PC.

Ako funguje v praxi ozivenie terminalu? (predpokladam ze kazdy virtualny PC ma svoje MAC a IP). Je nutne aby samotny terminal prevadzkoval nejaky soft a aj virtualny pc na servri?

Ako presne. Dakujem.->
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Virtualizácia Počítačov

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pockat, pockat... To, co ty riesis nema s virtualizaciou nic spolocne ! Tenky klient ma vzdy serverovu cast, specificku pre dany terminal. Samozrejme na tie Windows co budu bezat na servri budes musiet dokupit licenciu pre kazdy jeden terminal...
dark1500
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 01. Dec, 2009, 08:01

Re: Virtualizácia Počítačov

Príspevok od používateľa dark1500 »

S tymi licenciami to mi je jasne, mne ide o to ze ak potrebujem virtualizovat PC na jednom pocitaci a vediet s nimi pracovat v officoch na kazdom department potrebujem k tomu terminal nie?

Pokial viem teda opravte ma ak nie -> Terminal sluzi na connect of mouse, keyboard , mozno USB zalezi na type alebo PCI a VGA.
To ze ma ETH ta pripoji sice do siete ale co z toho predpokladam ze PC ci uz fyzicky alebo server s virtualnymi je zdroj odkial sa pracuje na terminali nie?

:) Ja chcem jednoducho mat 50 PC na servri ako virtualne masini na ktorych sa da pracovat na jednotlivych department cez ETH. Thats all.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Virtualizácia Počítačov

Príspevok od používateľa faugusztin »

Lenze to sa tak nezvykne robit. Robi sa to tak, ze mas Windows Server s 50 licenciami na Terminal Services, a terminaly sa iba pripajaju na server. Nemas 50 virtualnych PC s 50 Windows, mas jeden Windows Server na jednom PC, na ktore sa pripajaju terminaly.
dark1500
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 01. Dec, 2009, 08:01

Re: Virtualizácia Počítačov

Príspevok od používateľa dark1500 »

Pochopil som ok. Ale chcem sa opytat ak mas 1 windows server s 50mi licenciami a na stoloch na kazdom department terminali, tie terminali ktore su pripojene do siete sa na ten server connectnu tak ze vsetci pracuju vlastne v jednom windowse? Toto v praxi nemam vyskusane pytam sa preto.

Pracujem sice s VMWare lebo mame tu virtualizovane servre ... ale tam si vytváram PC jednotlivo kedze tam VMWare funguje ako aplikacia ktora bezi na najvissej vrstve vo windowse....

Je mozne to urobit s tymi pc cez tie terminali aj takto, podobne?

VIEM ZE TO TAK NEFUNGUJE ALE CI SA TO DA :D
dark1500
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 01. Dec, 2009, 08:01

Re: Virtualizácia Počítačov

Príspevok od používateľa dark1500 »

faugusztin napísal:Lenze to sa tak nezvykne robit. Robi sa to tak, ze mas Windows Server s 50 licenciami na Terminal Services, a terminaly sa iba pripajaju na server. Nemas 50 virtualnych PC s 50 Windows, mas jeden Windows Server na jednom PC, na ktore sa pripajaju terminaly.
Vies mi dat typ kde sa dajst navod na to ako co priblizne resp ani nie navod skor taky topic na tuto temu?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Virtualizácia Počítačov

Príspevok od používateľa faugusztin »

Google ?
http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... 10%29.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blogs.msdn.com/rds/" onclick="window.open(this.href);return false;

Návrat na "Siete"