Problem s new PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
mafko55

Problem s new PC

Príspevok od používateľa mafko55 »

Zdravim chcel by som vas poprosit o pomoc kedze ja som uz vsetky svoje moznosti pouzil a nepomohli dneska mi prisiel novy PC
Intel i7 920
Asus P6T
Saphire HD5770
3x2gb DDR3 1600 Kingston Hyperx
1TB Caviar Black WS
zdroj: corsair TX650W

Problem znie: Postavil som ho vsetko tak ako ma byt a neni to moj prvy PC ktory som staval takze chyba v stavbe pravdepodobne neni lebo som to este dneska cely den kontroloval. Ked ho zapnem tak sa rozbehnu vsetky ventilatory co mam v bedni ( 2x pridavny, 1x CPU, 1x VGA) bezia naplno tak 3-4 sekundy a potom sa vsetko vypne na 2 sekundy ( okrem diod na doske tie stale svietia) a znovu vsetko nabehne a takto to ide dookola nic sa mi na LCD nezobrazi ani BIOS ani nic. Niekedy vsak ostane bezat alebo sa po niekolkych ( ja neviem ako keby restartoch ) nahodi a bezi stale bez vypnutia ale nezobrazi sa nic LCD a nemozem sa dostat do biosu proste nic nenabehne. VGA ide na 100% skusal som na inom PC. Snazil som sa vyskusat vsetky mne zname sposoby resetoval bios, skusal bootovat bios z USB, odpojil vsetko nechal iba CPU,VGA,1 ramku a spustal som ho gombikom na doske a furt dokola to iste naozaj uz neviem:-( Vycerpal som vsetky napady CPU alebo MB nemam kde odskusat kedze nepoznam nikoho kto ma socket 1366 s i7... neviete mi prosim poradit ?
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: Problem s new PC

Príspevok od používateľa D3VIANT »

Gigabyte-ka sa mi presne takto spravala s chybnou ramkou. Skus overit. Pripadne sa mrkni aj na ostatne komponenty...
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold
Používateľov profilový obrázok
Crazy_Horse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 09. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Poľný Kesov

Re: Problem s new PC

Príspevok od používateľa Crazy_Horse »

ta ram vyzera pravdepodobne, zial takto sa neda asi pouzit ani memtest. to je problem domaceho skladania, clovek si nema kde odskusat komponenty.
ja by som este skusil zdroj, tento na inej doske, iny na tejto doske.
pises ze si to cele kontroloval, ale ak iba vizualne, bez rozlozenia, tak to akoby si nic neskontroloval. ja osobne by som to rozobral uplne na kusky a znova zlozil. ktovie kde aky kontakt zle dosadol. ked to budes mat rozobrane, tak pozorne poprezeraj vsetky sloty ci niekde nie je nejaka necistota.
Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate
Používateľov profilový obrázok
Neo13
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 127
Dátum registrácie: St 07. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovské K¾aèany, okres Lipt. Mikuláš

Re: Problem s new PC

Príspevok od používateľa Neo13 »

vybrat zo skrine a spustit na nevodivej podlozke... zapnut srobovakom ;) proste uplne ziadny kontakt so skrinkou aby tam nebol, ani ziadne kable zo skrinky aby nesli do dosky, u mna to robil problem s vypinacom
MB: GIGABYTE P55-UD3R CPU:Intel i5-750 2.66GHz (Noctua NH-U12P SE2) VGA:ATI Radeon
HD5850+Accelero S1 rev.2(Noctua S12b FLX+yateloon 12cm RAM:Kingston 2x2gb 1600mhz CL9 HDD:Seagate 7200rpm 1TB(500gb na platnu) v Silentmaxxe PSU: be quiet! Straight Power 550W CASE: Chieftec Dragon (2x Noctua NF-S12B-FLX) LCD: Samsung P2450H MYS: Logitech MX518
Spoiler: ukázať
PC2: C2D e4300@3ghz (Scythe Mugen+Noctua@800rpm), asus p5b, asus x1950pro, 2x1gb 800 goodram, hdd ibm 250gb, chieftec 400w, cooler master elite 334
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Problem s new PC

Príspevok od používateľa diZZy »

bude to pravdepodobne statickou elektrinou ako pisal neo ...
vyber MB poloz ju na niečo nevodive a skús ... a uvidíš ze pojde aj ja som mal takyto problem uz vela krát...

Návrat na "Hardware všeobecne"