Vhodné ventilátory do mojej skrinky

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Vhodné ventilátory do mojej skrinky

Príspevok od používateľa Veyron »

Plánujem nákup nových ventilátorov do mojej skrinky a mám už nejaké naplánované, ale rád by som si svoje pole možností zväčšil a teda počul od vás nejaké ďalšie návrhy kvalitných ventilátorov o ktorých neviem a ktoré by mohli byť lepšie ako tie, ktoré som si predbežne vybral ja.

Predbežne plánujem ako predný nasávací ventilátor Noctua NF-P14. Všetky ostatné ventilátory(max 6 kusov), či už na vodné bloky alebo nie, predbežne plánujem Thermaltake ISGC Fan 12.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Vhodné ventilátory do mojej skrinky

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Vhodné ventilátory do mojej skrinky

Príspevok od používateľa Broolly »

silencx extreme su najhorsie fany ake poznam a magma je na vsetko mozne dobre len nie na radiator na radiator jedine noctuu P12 alebo Coolink SWiF2-1201.

Then thermaltake beriem ako zart alebo ze si fakt este nevidel ziaden fan od nich :)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: Vhodné ventilátory do mojej skrinky

Príspevok od používateľa miso2911 »

preco magma vsetko ine len nie na radiator ked cluster ktory je v podstate to iste ako magma len s PWM a podsvietenim sa dava ako fan na chladic? tak sa môze dat aj na radiator nie?
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Vhodné ventilátory do mojej skrinky

Príspevok od používateľa Broolly »

To je fan na Heatsink kde nie je az tak huste rebrovanie a do skrinky.
Fakta
Magma 1,6 m/s pri 19,5 db cc 800Rpm nie je nic moc oproti Noctua P12 kotra zvlada az 1,79 m/s pri 19db a tiez 800 rpm
Coolink zvladne 1,71 m/s pri 19db tiez 800 rpm

Este aj scythe S-flex a Noisblocker Multiframe daju magme na frak :)) cc 1.67 m/s u scythe a noisblockera 1.69 m/s
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vhodné ventilátory do mojej skrinky

Príspevok od používateľa GABO »

Na radiátory vodného chladenia z vlastných skúseností Noctua nfp12 1300, Scythe Sflex (tie sú ale kvalitou horšie, zvyknú zdochýnať), SilenX 120mm naisto nie (menšie rozmery 40,60 sú výborné, 80 a 92 mierne horšie). Thermaltake, Cooler Master naisto nie. S radiátormi vodného chladenia to máš tak, že sú robené buď na fany z nízkymi otáčkami (majú menej materiálu, majú široké rozostupy medzi lamelami), ja osobne ale radšej viac materiálu v radiátore a na to ventilátor, ktorý má vysokú hodnotu statického tlaku (viz. ta NFP12 1300 Noctua). Okrem toho Noctua aj vydrží ... roky.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: Vhodné ventilátory do mojej skrinky

Príspevok od používateľa Veyron »

Ten "SilenX Fan iXtrema Pro" a "ENERMAX UCMA12 Magma" nevyzerajú zle, ale žeby ma nejak oslovili niečím výnimočným to neviem no.

re Broolly: Vidno, že máš svoj svet a berieš výrobcov ako značky. Tt som nie že videl, ale mám ich v kompe až 6(štyri boli v skrinke Armor+ LCS, jeden som dokúpil a jeden je na zdroji 650W ToughPower QFan a ten je skutočne kvalitný). No a prietok vzduchu majú výborný, ale hlučnosť síce nie je extrémna, no nijak výnimočne dobrá a preto sa teraz pozerám po nových a lepších ventilátoroch. No a súhlasím, že ostatné ventilátory od Tt nie sú nijak výnimočné, ale ty skutočne nemáš najmenší šajn čo je to ten ISGC. Mne tento ventilátor príde pri tejto značke ako taká menšia revolúcia. Ostatné Tt ventilátory považujem za lepší priemer. ISGC mi príde minimálne tak kvalitný ako Noctuy a fakt neviem, čo je lepšie, či Tt ISGC alebo nejaká tá Noctua ;)
Bohužiaľ ISGC zatiaľ jedna verzia v 12cm verzii a tá 14cm Noctua vyzerá výborne(14cm ventilátory od Tt za veľa nestoja...ten čo som od Tt dokúpil robil výborný prievan a bol výborne tichý i keď určite nie lepší ako Noctua a ešte k tomu mal iba molex, no po nejakom polroku mi postupne začal skapínať, až úplne skapal, teda akoby sa celé ložiská zabily prachom...).

...keď tak pozerám na tie údaje čo píšeš, tak fakt neviem, bo Tt ISGC má pri 800rpm 16db a prietok 58,3 CFM...ako fakticky neviem čo je teraz lepšie...chcelo by to zrovnanie Tt ISGC a Noctui :)

re GABO: Twe tak to mám teraz fakt dilemu...spoľahnúť sa na overenú Noctuu alebo to skúsiť s prekvapivou novinkou Tt ISGC, ktorá si z recenzií odnáša maximálne hodnotenia...fakt neviem no :?
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Vhodné ventilátory do mojej skrinky

Príspevok od používateľa Broolly »

Ako tu netreba nic riesit tvar lopatiek prezradi vsetko ak to ma byt na statycky tlak, co u radiatora jasne potrebujes, tak then thermaltake nema sancu, je to skor fan do skrinky, lopatky nemaju dost valku sticnu plochu nato aby vedeli pretlacit co najvaci mozny objem vzduchu a su vytocene do stran co skopcily od S noctuy ale toto tu nerozoberame. ( Vsatci vieme ze co mozu skopiruju )
Coolink je lacny a jednoznacnecne lepsia volba ako ten thermaltake.
Preco nie ziaden thermaltake zivotnost fanov myzerna aj ked sa ti fan zad byt tichy tak to len preto ze nic nepretlaci
Yate loon mu da na frak kedy che co je lacny fan (ma skoro totozne lopatky z S-Flex od scythe) Nech sa paci

Pozry kup co chces ja ta do nicoho nenutim .
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: Vhodné ventilátory do mojej skrinky

Príspevok od používateľa Veyron »

Poteší ťa, keď ti poviem, že si ma presvedčil :) :D (...aj keď si myslím, že s tým ISGC veľa skúseností aj tak nemáš)
Takže namiesto tých Tt ISGC bude lepšia teda Noctua NF-P12...trošku drahši, ale tak snáď to bude stáť zato :)

Btw zabudol si dodať k tomuto "Všetci vieme, že čo môžu skopírujú"...tak ako všetci :D (ale Armor/Armor+ je origo :P)

S tým AC musím iba maximálne súhlasiť. Túto značku považujem ako to nalepšie, pokiaľ nechceš veľa platiť, teda najlepší pomer cena/výkon. Mám od nich chladič na mojej 4870X2 a je to fakt úžasne výkonné(až neuveriteľne blízko výkonu vodného chladenia) a to pri fakt nehlučnom chode a i pri maximálnych otáčkach to ledva počuť a to obsahuje až tri fany!!! A to všetko pri fakt perfektnej cene!! Jedine tá veľkosť je trošku brutálna a do Midi skriniek sa to nezmestí, tak ako ani do niektorých "Big/Full" Towerov, ale mne sa tá veľkosť naopak páči, pretože sa to fakt krásne vyníma na doske :cool:
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vhodné ventilátory do mojej skrinky

Príspevok od používateľa GABO »

K tomu kopírovaniu...bohužiaľ naozaj skopírovať všetko nemôžeš nakoľko sú tu patenty a ochranné značky aj v prípade chladenia.

Čo sa týka značky Arctic Cooling, je to dobrá firma, žiaľ posledné aktivity sú miernym zmätkom. Nové série ventilátorov, ktoré sú hlučnejšie ako predošlé modely (vynechanie AC Fan 8L a AC AF 8025L z výroby je podľa mňa krokom vedľa). Čo sa týka hlučnosti AC Accelero eXtreme 4870X2, tak je úplne nevhodné písať, že na plné otáčky je tiché :) to naozaj nie je, alebo tvoj pojem o tichosti je úplne iný, ako nás, ktorí sa venujeme naozaj tichým mašinám. Výkonom sa možno mierne približuje slabému vodnému bloku na GPU, ale výkonu kvalitného full cover vodného bloku nedosiahne ani v najlepších snoch...opäť tvrdenie z rukáva od teba, alebo ako to nazvať. Jednoducho slabé vodné chladenie je výkonom niekde v najsilnejšom vzdušnom, ale to vzdušné pri danom výkone je hlučné a hlavne to neplatí pre chladenie GPU kde sa neberie v úvahu len chladenie GPU samotného, ale hlavne nap. súčiastok a práve tam je to chladenie pasívnymi chladičmi nedostatočné a výkonom otrasné oproti už vyššie spomínanému full cover bloku vodného chladenia.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"