8,05GB video na 7,90GB DVD+DL

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
ac.milan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi 23. Jan, 2009, 22:26
Bydlisko: Myjava

8,05GB video na 7,90GB DVD+DL

Príspevok od používateľa ac.milan »

Dobry vecer. Potiahol som z netu video vo formate *.mkv (presny kodek momentalne neviem) vo full HD rozliseni, chcem si ho napalit na dual layer DVD, ktore ma velkost 7,90 GB. no video ma 8,05 GB. Samozrejme to nejde

Otazka znie, dokazem overburnom prepalit to DVD o 150 MB? to uz je asi privela,nie? okrem toho je to Tesco znacka :D ale aj tak, pri cene 1 euro by som ho nerad pokazil...

Alebo druha otazka, da sa nejakym sposobom toto video skratit,useknut z konca kusok tak, aby ostal zachovany povodny format aj rozlisenie,aby sa video neprevzorkovalo, neprekodovalo? lebo ma 2 audio stopy + titulky, vsetko v jednom subore. a teraz mi strasi 8 GB v disku a neviem co s tym.

Za rady vopred vdaka
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: 8,05GB video na 7,90GB DVD+DL

Príspevok od používateľa beardie »

kodek bude x264 ;)

za predpokladu, ze to video je tvoja dovolenka, ktoru si si natocil na HD kameru, potom encodol do x264 a chces to ulozit na DVD DL, mozes z dovolenky useknut zaverecne titulky pomocou x softov, napr jedna sucast mkvmerge to zvlada

P.S.: vyhod dabing, pretoze dabing je zly zly zly, nemusis sa trapit s usekavanim konca, anglictina len a len prospeje
P.S.2: kedze si budes doma robit viac a viac encodov cez CRF (zachovanie urovne kvality, nie pasovanie na velkost DVD), tak sa ti nebudu dat vopchat na DVD DL, na ukladanie pouzivaj HDD, ktore su na ulozeny GB lacnejsie :rep:
ac.milan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi 23. Jan, 2009, 22:26
Bydlisko: Myjava

Re: 8,05GB video na 7,90GB DVD+DL

Príspevok od používateľa ac.milan »

je to RIP-ovana verzia filmu, ktoreho original vlastnim a kedze mam nevykonny HW, tak bolo pre mna jednoduchsie stiahnut ripovanu verziu, ako to konvertovat z originalu. takze o warez sa nejedna.

// vyriesene spominanym programom mkvtoolnix - mkvmerge. dakujem za pomoc

Návrat na "Programy a problémy s nimi"