problem s externym hdd

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

problem s externym hdd

Príspevok od používateľa goood-looker »

kupil som si externy hdd- western digital my book studio editionII,bol dost drahy, ked mi ho doviezli, rozbalil som ho a pripojil k pc bolo ho treba sformatovat na NTFS.
Ked som ho sformatoval vypol som pc a pripojil som ten hdd cez e-sata, windows7 mi ho vobec nedetekoval- akokeby hdd ani nebol pripojeny ale v biose mi ho zobrazilo. Doniesol som ho ku kamaratovi a tam isiel uplne v pohode, kamarat ma win xp.. tak som to zacal riesit a po niekolkych dnoch trapenia som si stiahol drive manager z webu western digital, nainstaloval som ten ovladac a huraaa hdd isiel v pohode aj cez e-sata aj ked prenosova rychlost nikdy neprekrocila 70MB/s(neviete preco to bolo tak malo?? ved rozhranie e-sata ma rychlost 3Gb/s).
pred par dnami mi uplne z nicoho nic zase prestal win detekovat ten hdd a nepomohlo ani preinstalovanie ovladaca ani reinstal winu(skusal som uz vsetko mozne), doniesol som ho ku kamaratovi a jemu ide normalne. mne ide len cez usb a dneska mi odtial zmizlo vsetko co tam bolo- mal som tam 400GB dat, ktore sa vyparili, nemam ich nikde zalohovane. prisiel som o vsetko( fotky, hry, softy, filmy, dokumenty...vsetko).
v tom externom boxe su dva hdd, kazdy ma 1TB...napadlo ma ze si ich dam do pc ako interne, ale neviem ci pojdu na mojej doske- asus p5n-e sli ked su SATA2
ako mam obnovit tie data????...mam chut ten hdd vyhodit z okna, fkuse ma stve...ked vypnem pc este aj pol hodinu vrci, ked som chcel nieco na nom otvorit tak som cakal aj 15 minut dokedy sa tam otvorilo jedno okno.... poradte, co mam spravit??...je mi z toho celeho dost spatne....uz neviem co mam s tym diskom robit
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: problem s externym hdd

Príspevok od používateľa Bird »

prenosova rychlost je mala rejme preto ze si ho sformatoval. ak je ten HDD novy tak ho reklamuj a data urcit neobnovis vsetky pokial su zmazane al nejake by sli. skus program pci file recovery
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
goood-looker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 07. Jún, 2009, 20:09

Re: problem s externym hdd

Príspevok od používateľa goood-looker »

data skusam obnovit cez soft recuva ......myslim ze reklamacia mi moc nepomoze, ked kamosovi ten disk frci...neviete ci by mi isli tie dva disky aj ako interne?

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"