spojenie routera s pc cez 192.16.... nemožné

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
mahony
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

spojenie routera s pc cez 192.16.... nemožné

Príspevok od používateľa mahony »

stala sa mi taká vec, prechádzal som z jedného programu t-com na druhý program t-com po dvoch rokoch viazanosti, mal som nový router zyxel pestige 2062HW a ked mi prepojili program tak mi odišiel router, nedá sa na neho vôbec napojiť a zmeniť prihlasovacie údaje, reštartoval som ho do továrenských nastavení ale nepomohlo, nemôžem sa na neho vôbec napojiť


inak všetky kontrolky ukazujú ako majú a aj pc reaguje na nazistenú sieť, len taká mala poznámka stále svieti port 1 aj ked tam nieje kábel a popripojení kábla nereaguje (kábel nepripojený), ostatné tri porty reagujú ale aj tak sa naň nedá prihlásiť

myslíte že definitívne odišiel alebo sa stým dá niečo robiť. reklamácia nepripadá do úvahy

dá sa to dať niekde do opravy alebo tak nejak, lebo tento model je dosť drahá sranda a nechcel by som oň len tak prísť

link na model http://www.gts.sk/upload/product_sheets/ADSL/zyxel_p2602hw_manual_sk.pdf

http://www.zyxel.sk/web/product_family_detail.php?PC1indexflag=20040520161246&CategoryGroupNo=85CB85AF-8C84-4D16-8D4F-9FC9CFE7B6F0
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: spojenie routera s pc cez 192.16.... nemožné

Príspevok od používateľa Lopik »

len tak pre istotu, ci je urite router v haji...
- vyskusal si iny ethernetovy kabel ?
- IP routra zadavas na 1000% spravne ?
- skusal si ho opingovat ?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: spojenie routera s pc cez 192.16.... nemožné

Príspevok od používateľa shiro »

mahony napísal: reklamácia nepripadá do úvahy
preco?
mahony napísal:dá sa to dať niekde do opravy alebo tak nejak, lebo tento model je dosť drahá sranda a nechcel by som oň len tak prísť
PC zariadenia sa neopravuju jak televizor...bud sa to v reklamacii vymeni za nove, alebo ak je to po zaruke si to nove kupis.

Inac si vyskusaj oskenovat siet, ak vobec ten router zije a ma nejaku IPcku ktoru si "nejak" sam zmenil, ta ju zistis cez napr. ipscan.exe (vygoogli si), ten ti oskenuje celu LAN a zobrazi zive IPcky. Takto zistis co na sieti vobec mas a mozes vyskusat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: spojenie routera s pc cez 192.16.... nemožné

Príspevok od používateľa Toman »

- router ti vie sam priradit IP adresu?
- nastuduj si manual ako sa vykonava "System restore" - a vykonaj (ak je to teda mozne.... obvikle zmacknes reset a zapnes router, reset drzis, po 5 sekundach zacne router blikat, v PC si nastavis specificku IP adresu, a spustis utilitu z CD na prefleshovanie a odznova nahras firmware)

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
mahony
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: spojenie routera s pc cez 192.16.... nemožné

Príspevok od používateľa mahony »

router som resetoval do továrnych nastavení, ale nešlo to tak a s tým oskenovaním siete som neskúšal ale odskúšam, čo sa týka tej reklamácie tak som to čakal dostal som to od kamoša z gts nextra tak preto, a o tej oprave som tušil že to nepojde
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: spojenie routera s pc cez 192.16.... nemožné

Príspevok od používateľa matopd »

podla mna v nom lahlo dhcp a cely je nejaky ******. Flash FW podla navodu od vyrobcu, ak nepomoze, tak este ho mozes pouzit ako zarazku pod koleso, ak parkujes na kopci...

Návrat na "Siete"