Zdielanie inernetoveho pripojenia

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Zdielanie inernetoveho pripojenia

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Nazdar , mam mensi/vecsi problem , repsketive hladam riesenie nasledujuceho problemu:

Nevyznam sa v tychto sietovych veciach tak sa pytam.Na intraku mam klasicke pripojenie na inertnet - myslim tym kabel do sietovej karty. Internet je viazany na IP adresu sietovej karty mojho stoloveho pocitaca a asi aj mena pocitaca. No potreboval by som aby som mal internet aj no notebooku. Kupil som wifi kluc (ten primarne mam na uceli hrania po lan s kamaratmi s vedlajsej izby) a chcel by som nejako zdielat inetrnet s notebookom. Je to mozne ci treba na to nejake ine zariadenie a ked tak ake ? bude stacit switch a kabel ? Chlapci maju vedla nejaky wifi router za cca 30eur a viem ze sa s tym dost dlho bavili aby im to islo ... platia len za jeden "internet" a pouzivaju ho dvaja ... ja hladam riesenie ako to spravit ako to maju oni , ake zariadenie kupit , ako to urobit ... pytal by som sa rovno ich ale tak skoro sa neuvidime a rad by som pri najhorsiom dosiahol toho ze ked odpojim kabel od pc a zapojim ho do notebooku ze v nom pojde net. Oba pocitace maju WIN7 a skusal som vytvarat aj siet medzi nimi s zdielanim inernetu no vkuse to vypadava a nechapem tomu preco ... po prehodeni kabla na notebook net nefunguje ... tam asi bude treba zmenit adresu ... len neviem presne ako , ze vraj su na to programi a da sa to aj bez nich len potreboval by som presny navod ako to spravit ...

vela otazok a dost pokope a neprehladne ale dufam ze ma niekto pochopi a poradi mi .... dakujem za kazdu snahu
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Zdielanie inernetoveho pripojenia

Príspevok od používateľa galen »

bezny postup:
internet aj WiFi v 1 PC, volame ho router
internet zozdielas, aby bol pristupny voci ostatnym sietiam
router a NB prepojis pomocou WiFi, GW pre NB je router

ak ti vypadava siet medzi 2ma kompami, nema to nic spolocne s internetom, hladaj problem v ovladacoch, alebo OS, prinajhorsom je to vecou preplneneho prostredia (co ak sa bavime o intrakoch, kde kazdy ma vlastnu wifi, je realne)

po prehodeni kabla na notebook ti nema preco fungovat internet, lebo ten je viazany na mac adresu, pripadne ako ty tvrdis name PC. Takze by si musel prenastavit MAC adresu sietovky, a ajked na to windows ma klikatka, pod XPckami to bezne nefungovalo. win7 su uz na tom dufam lepsie, no neskusal som...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Zdielanie inernetoveho pripojenia

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

no ide o to ze ked hrame s chalanmi s vedlajsej izby pripojim si wifi usb kluc , odpojim moj kabel od netu , napojim sa na nich , daju mi heslo a slape mi od nich net aj berie ma to akokeby sme boli na jednej sieti co vlastne aj sme a v pohode mozme hrat hry po sieti. No lenze oni maju wifi router tak to sliape a moj kluc asi siet vytvarat nevie alebo co ja viem kde moze byt chyba ze pripoji mi prpijilo par krat notebook ale vypadaval a momentalne uz nechce ani pripojit ...

takze kupit wifi router , do neho kabel od netu , z routra kabel do pc a notebook cez wifi ... respektive dal by sa kupit router aj bez wifi ? kolko by sa na tom usetrilo ? izba ma 2x4 metre tak to by aj kabel po celej stacil ... podla cenoveho rozdielu by som sa rozhodol ...

takze treba taky router na ktorom sa da nastavit pevne mac adresa ? alebo teda ako ? ide mi o to aby to slapalo a nedalo sa na to velmi prist ze nieco taketo robim ...
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Zdielanie inernetoveho pripojenia

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

http://www.alza.sk/edimax-br-6214k-router-d100323.htm" onclick="window.open(this.href);return false; bez wifi - 21,85 €
http://www.alza.sk/asus-rt-g32-d118681.htm" onclick="window.open(this.href);return false; s wifi - 31,96 €
Na wifine toho moc neušetríš, ber radšej s ňou ;)

Návrat na "Siete"