Kolabuje PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Ciffo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Po 05. Jún, 2006, 02:00

Kolabuje PC

Príspevok od používateľa Ciffo »

Zdravím všetkých poradcov v tomto mojom probléme: Mám túto zostavu (viď popis) a môj problém spočíva v tom že mám grafickú kartu ATI Sapphire Radeon HD 3870 512MB 256-bit a keď ju tam vložím a spustím PC tak všetko je OK, ale akonáhle zavediem ovládač tak buď nenabehne WIN alebo po chvíli prestane reagovať alebo vypne obraz a musím dať tvrdý reštart. Keď odinštalujem ovládač PC ide normálne (až na to rozlíšenie). Dal som tam aj originál z CD a aj najnovší ovládač a žiadna zmena nenastala. Všetci mi tvrdili že mám slabý zdroj (350W), tak som kúpil tento čo mám v popise a žiadna zmena nenastala. Ďalej som chcel aj rozšíriť RAM-ku že vložím k tej pôvodnej ešte 2x 512 DDR 400Mhz a tiež PC začalo kolabovať ako pri grafike, akurát že nabehol vždy ale po chvíli prestal reagovať alebo vyplo obraz a znovu tvrdý reštart. Tu grafiku som skúšal v inom PC kde bol socket AM2 a DDR2-ky pamäte a tam šliape ako hodinky. Možno je to náhoda, neviem. Takto ako mám teraz zostavu ide bez problémov. Akonáhle tam asi dám niečo iné PC kolabuje a moje nervy tiež. Možno stačí niečo nadstaviť v BIOSe ale moc tam tomu nerozumiem, tak som nechcel niečo pokašlať. A ešte jedna otázka ze prečo ide ventilátor na procesor na plne obrátky, keď mám zapnutý Cool and Quiet a ukazuje že mi že procesor ide na cca polovičný výkon v kľude. Dá sa to niekde nadstaviť? Na starom PC mi ventilátor išiel na minimálne otáčky.
MB: Asus M4A88TD V EVO USB3, CPU: AMD Phenom II 965 QUAD X4 BE AM3 C3, RAM: CORSAIR DDR3 2x2048MB 1600MHz CMX4GX3M2A1600 C9, VGA: ASUS HD 6950 2GB, HDD: Seagate Barracuda 160GB SATA2 8MB, Samsung 500GB SATA2 32MB, Monitor: Samsung BX2331 Full HD 23" Zdroj: Enermax MODU82+ EMD 525 AWT PFC
amd64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Po 29. Sep, 2008, 16:03

Re: Kolabuje PC

Príspevok od používateľa amd64 »

tie otacky toho ventilatora sa da nastavit v biose abyti to regulovalo, pravdebodobne to mas vypnute preto ti to nejde. inc k tomu problemu, ak by si vedel tak by som vyskusal na tvojom mieste tento pc na inej doske
Používateľov profilový obrázok
Ciffo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Po 05. Jún, 2006, 02:00

Re: Kolabuje PC

Príspevok od používateľa Ciffo »

amd64 napísal:tie otacky toho ventilatora sa da nastavit v biose abyti to regulovalo, pravdebodobne to mas vypnute preto ti to nejde. inc k tomu problemu, ak by si vedel tak by som vyskusal na tvojom mieste tento pc na inej doske

V BIOSe som to nikde neobjavil, boli tam otáčky ventilátora ale bolo to bledé a nedalo sa to nadstavovať a ani som nenašiel kde sa to dá aktivovať aby som to mohol nadstaviť.
MB: Asus M4A88TD V EVO USB3, CPU: AMD Phenom II 965 QUAD X4 BE AM3 C3, RAM: CORSAIR DDR3 2x2048MB 1600MHz CMX4GX3M2A1600 C9, VGA: ASUS HD 6950 2GB, HDD: Seagate Barracuda 160GB SATA2 8MB, Samsung 500GB SATA2 32MB, Monitor: Samsung BX2331 Full HD 23" Zdroj: Enermax MODU82+ EMD 525 AWT PFC
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Kolabuje PC

Príspevok od používateľa diZZy »

mat to tam niekde musis len treba hladat ...

Návrat na "Hardware všeobecne"