Sekanie hier-neriesitelny problem?

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa marcelus »

Zdravim.S tymto problemom otravujem uz na niekolkych forach ale vyriesit sa mi to zatial nepodarilo.Drtiva vacsina hier sa mi seka a neviem prist na dovod.Niektore hry sa sekaju iba v animaciach pokial su enginove ale hra samotna ide dobre,napriklad RE5.Ine hry sa mi seknu vzdy po loadingu niekolko krat a potom uz idu plynulo,ale niektore sa sekaju stale.Napriklad Trine,Serious Sam HD.Sekanie je aj v strategiach ked napriklad prechadzam po mape kurzorom a narazim na nejaky predmet s popisom hra kratko zadrhne.Ked je na mape niekolko jednotiek tak si viete predstavit ake je to neprijemne.Sekania su bud v podobe lagov,alebo ako keby obraz obcas trosku zrychlil a poskocil tak na sekudu a potom zase ide normalne.Drhne to aj ked zapnem v hre titulky tak zakazdym ked titulky nabehnu nastane kratky sek.Nic som netaktoval a nic sa neprehrieva,vymenil somGraficku kartu, HDD,RAM,preinstaloval OS apon 5-6x,Preinstaloval som vsetky ovladace od dosky cez Gk az po zvukovku atd...nic nepomohlo a neviem si s tym rady.
Moja zostava. Core i5 750/ATI Asus 4870-1gb/RAM Kingston HyperX 1333/cl7 4Gb/Doska Gigabyte P55-ud3r,Zdroj Forton blue storm 500w,DVD LG,HDD WD 3200AAKS 320gb/7200,OS W7 home premium 64 bit.Za akukolvek radu budem vdacny :-(
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa 1adad1 »

su tie hry originalne
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa k0rben »

Ak vravis ze si vymenil skoro vsetko (gk,hdd,ram), os, ovladace..) skusil by som sa pozret na zdroj. Vykonnostne by to stihat mal ale predsa.
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa marcelus »

1adad1 napísal:su tie hry originalne
jasne hry su original.
k0rben napísal:Ak vravis ze si vymenil skoro vsetko (gk,hdd,ram), os, ovladace..) skusil by som sa pozret na zdroj. Vykonnostne by to stihat mal ale predsa.
myslis ze by to mohlo byt zdrojom? 500w je len tak tak na taku zostavu to je pravda,ale asi by mi skor PC padal v zatazi.Tiez ma to napadlo.Ked takto pojdem dalej tak vyskladam dalsi pocitac... :D horsie je ak to zdrojom nebude.Mohlo by to byt doskou alebo procesorom? Ja len hadam.S nicim podobnym som sa este nestretol.
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa mi*so »

marcelus napísal:Zdravim.S tymto problemom otravujem uz na niekolkych forach ale vyriesit sa mi to zatial nepodarilo.Drtiva vacsina hier sa mi seka a neviem prist na dovod.Niektore hry sa sekaju iba v animaciach pokial su enginove ale hra samotna ide dobre,napriklad RE5.Ine hry sa mi seknu vzdy po loadingu niekolko krat a potom uz idu plynulo,ale niektore sa sekaju stale.Napriklad Trine,Serious Sam HD.Sekanie je aj v strategiach ked napriklad prechadzam po mape kurzorom a narazim na nejaky predmet s popisom hra kratko zadrhne.Ked je na mape niekolko jednotiek tak si viete predstavit ake je to neprijemne.Sekania su bud v podobe lagov,alebo ako keby obraz obcas trosku zrychlil a poskocil tak na sekudu a potom zase ide normalne.Drhne to aj ked zapnem v hre titulky tak zakazdym ked titulky nabehnu nastane kratky sek.Nic som netaktoval a nic sa neprehrieva,vymenil somGraficku kartu, HDD,RAM,preinstaloval OS apon 5-6x,Preinstaloval som vsetky ovladace od dosky cez Gk az po zvukovku atd...nic nepomohlo a neviem si s tym rady.
Moja zostava. Core i5 750/ATI Asus 4870-1gb/RAM Kingston HyperX 1333/cl7 4Gb/Doska Gigabyte P55-ud3r,Zdroj Forton blue storm 500w,DVD LG,HDD WD 3200AAKS 320gb/7200,OS W7 home premium 64 bit.Za akukolvek radu budem vdacny :-(
500 je veľmi málo na takú zostavu.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa valistar »

vobec nie, nie je to malo. ta zostava v zatazi nezoberie viac ako 350W
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa mi*so »

Moja Athlon 4800+, Geforce 8400GS. Mám 300W zdroj a nestačí. :furious2: Tak koľko zoberie tá?
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 600
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa Ajri »

Mi*so, ak je ten zdroj eurocase alebo podobné (nevidím smajl hovno) tak sa nediv...
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa mi*so »

:shit: :shit: :shit: :shit: :shit:
:D
Inač už kupujem nový.
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa k0rben »

Tak jedine co si nemenil je cpu a zdroj, cele je to nejake cudne, ale hadam sa k nicomu dostaneme. Nemyslel som iny zdroj pretoze by bolo 500 malo, ale ak by nahodou bol nejaky chybny (sice neviem ci by sa chybny prejavoval takto..)
Aku si mal kartu pred tou hd4870? Skus este daky zatazovy test na cpu a nejaky na kartu (trebars ten v occt aby si to mal vsetko v jednom).

:arrow:
//ale podotykam psu test na vlastnu bezpecnost :laugh: aj to tam pisu...
Naposledy upravil/-a k0rben v St 13. Jan, 2010, 22:41, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa valistar »

skus OCCT power suply test - cpu a vga test v jednom = uvidis ci to bude tiez sekat (mohlo by znamenat zdrojom)

inak jednou z moznych pricin by mohlo byt ze sa ti karta automaticky podtaktovava do 2d rezimu a preto hry sekaju.
ale najprv to prve skus potom toto :)
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa marcelus »

k0rben napísal:Tak jedine co si nemenil je cpu a zdroj, cele je to nejake cudne, ale hadam sa k nicomu dostaneme. Nemyslel som iny zdroj pretoze by bolo 500 malo, ale ak by nahodou bol nejaky chybny (sice neviem ci by sa chybny prejavoval takto..)
Aku si mal kartu pred tou hd4870? Skus este daky zatazovy test na cpu a nejaky na kartu (trebars ten v occt aby si to mal vsetko v jednom).

:arrow:
//ale podotykam psu test na vlastnu bezpecnost :laugh: aj to tam pisu...
Objednal som 625w Enermax aj ked si nie som isty ci je zdroj skutocne vadny.Tak ci tak si len polepsim oproti tomu co mam teraz/Forton blue storm 500w/ Pred tym som mal ATI 4830,ale na tej hry sekaju na tejto novej zostave rovnako ako na 4870-ke.Tuto 4870 som pouzival aj na starej zostave.Tam obcas padla v zatazi,ale sekania ziadne.teraz nepada ale hry sa sekaju.
valistar napísal:skus OCCT power suply test - cpu a vga test v jednom = uvidis ci to bude tiez sekat (mohlo by znamenat zdrojom)

inak jednou z moznych pricin by mohlo byt ze sa ti karta automaticky podtaktovava do 2d rezimu a preto hry sekaju.
ale najprv to prve skus potom toto :)
To s tym 2D rezimom napadlo aj mna.Tak som pouzil Riva tuner a takty nastavil napevno.Nemalo to ziadny vplyv.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12347
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa HellAngel »

zdroj ti musi stacit. keby to bol nejaky noname tak nepoviem ale FB je dobry. A potom keby nebol dostacujuci tak by to skor padlo ako zacalo sekat. Davam skor na ten tipp s tym podtaktovanim GK, ale ak si ju uz vymenil tak len MB, skusil si vyresetovat BIOS pripadne ho updatovat? moze sa stat ze zakladna s niecim dobre nespolupracuje, u teba asi s GK. Este by som skusil tam strcit Nvidiu, je jedno aku alen tak na odskusanie
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

-priznaky su najpodobnejsie tomu ze ti spravne nedetekuje 2D/3D..tym ze si skusal aj inu grafiku to zas zneistuje..
-nahravas s ovladacmi aj CCC,ake ovladace pouzivas?
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Sekanie hier-neriesitelny problem?

Príspevok od používateľa marcelus »

HellAngel napísal:zdroj ti musi stacit. keby to bol nejaky noname tak nepoviem ale FB je dobry. A potom keby nebol dostacujuci tak by to skor padlo ako zacalo sekat. Davam skor na ten tipp s tym podtaktovanim GK, ale ak si ju uz vymenil tak len MB, skusil si vyresetovat BIOS pripadne ho updatovat? moze sa stat ze zakladna s niecim dobre nespolupracuje, u teba asi s GK. Este by som skusil tam strcit Nvidiu, je jedno aku alen tak na odskusanie
jasne bios som zresetoval...dokonca aj updatoval.Samozrejme az potom ako mi to blblo,ale tiez to nepomohlo.
r.b.class napísal:-priznaky su najpodobnejsie tomu ze ti spravne nedetekuje 2D/3D..tym ze si skusal aj inu grafiku to zas zneistuje..
-nahravas s ovladacmi aj CCC,ake ovladace pouzivas?
Ovladace mam 9.12...Vyskusal som vsetky od verzie 9.7 az po verziu 9.12.Co sa tyka taktov 2D/3D tak som pustal hry v okne a pozeral ci sa karta prepne...prepla sa.Potom som skusil aj Riva Tuner a nastavil takty napevno pre istotu.Karta sice isla ako mala ale aj tak hry sekali takze prepinanim taktov to nie je.Teraz posledne som vyskusal OCCT.Ziadne chyby :( CPU aj GK bez problemov.
Ale zistil som inu vec.Chcel som nahrat video cez Fraps a hodit ho sem nech je to sekanie vidiet.Video som nastavil na 30FPS a aj hra sa pri nahravani prepla na 30FPS a to sekanie prestalo...ked Fraps donahraval a opat sa to prehodilo na 60 FPS tak sekanie opat zacalo...ma niekto napad cim by to mohlo byt?

Návrat na "Hry a problémy s nimi"