DAC

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: DAC

Príspevok od používateľa dexman »

dá sa zadať pri objednávke. defaultný je integrovaný operák opa2134, ale radšej by som volil jeden z diskrétnych operákov, ktoré majú svoje čaro (napr. OPA Moon alebo Sun). inak na výber sú aj D/A prevodníky a DIR a Gain sekcie. osobne by som asi volil niečo na teplejšej strane, chlapík je silno zaťažený na neutrálne podanie, čo sa prejaví pri defaultnej konfigurácií. neviem ako sú na tom tvoje repráky, ale (neutrálny DAC) + (neutrálne reprá/slúchadlá)= (nuda ako v kostole). aspoň pre mňa.

najlepšie keď mu napíšeš e-mail akú konfigurácií chceš a odkiaľ si, aby si sa dozvedel konečnú sumu (poštovné + paypal poplatky, s colníkmi je to lotéria). inak je to komunikatívny a férový človek, aj keď angličtina nie je jeho najsilnejšia stránka + je to mozog do audia. najlepšie ti on poradí aké komponenty voliť, aby si dosiahol zvuk podľa svojho gusta.
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: DAC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Dík za rady, napíšem. :good:

OPA Sun bude asi trošku ostrejší, hm? Mňa dosť nalákal Moon. :) (zos. bude najskôr NAD, káble RG62, repro Wharfedale Diamond)
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: DAC

Príspevok od používateľa dexman »

jj, dynamický, ale aj ostrejší. záleží od reprákov, ak sú tiež ostrejšie tak by to spolu mohlo pôsobilo dosť unavujúco.
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: DAC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Reprá sú v zátvorke. Majú skôr teplejší zvuk, NAD takisto, ale celkovo nemám rád únavný ostrý zvuk.

Ako je to so zárukou (ak nejaká je) a prípadnou RMA? Resp. nejaké opravy? :)
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: DAC

Príspevok od používateľa dexman »

v prípade, že by bol výsledný zvuk až príliš teplý, prebasovaný a málo transparentný, tak zober Moon aj Sun, ak ťa pustí rozpočet. vymeniť ich nie je nič zložité. záleží aj od toho čo počúvaš. ak si rocker/metalista alebo na eletroniku tak skôr asi Sun.

Repair Guarantee
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: DAC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Elektronika nehrozí, ale z veľkej časti som práve rocker/metalista.
Výmena - prepájkovanie mikropájkou? Alebo ... ?

Hmm bál som sa prípadnej poruchy a záruky (a uprednostňoval som Topaz), ale po prečítaní podmienok sa mi to veľmi pozdáva ... aj si ho počul? Alebo predchodcu?

Nevidím tam - akú kvalitu vezme z USB?
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: DAC

Príspevok od používateľa dexman »

počul som predchodcu a zvuk sa mi pozdával. ale bolo to krátko a na cudzej zostave, preto nechcem robiť nejaké verdikty. na head-fi.org je o Compasse veľký thread.

usb zoberie 48kHz/16bit a pracuje v synchrónnom režime, takže asi bude náchylný na jitter. či to bude počuteľné je ďalšia vec, ale radšej využívaj coax. a optiku.

výmena operákov je len otázka zasunutia pinov do pätice. chvíľková záležitosť, netreba spájkovať.
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: DAC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Synchrónny a asynchrónny režim mi nič nehovorí. :(

Ale pozeral som ceny a už bez DPH a CLA to vychádza na 285, resp. 335 USD + okolo 100 USD pošta = nehrozí a som späť pri Topaze.
(prinajlepšom to teda asi vyjde na cca 275€, resp. 310€ - to by bolo OK, ale + DPH a CLO do tých 25% a som pri nejakých 340 až 390€)
+ cena diskrétneho OPA

Ale piny sú potešivé, takýto tuning ma láka ... vezmem 3 OPA, začne ma nudiť zvuk, prehodím a mám sťaby novú zostavu ... stále niečo nové. :laugh:
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: DAC

Príspevok od používateľa dexman »

jj, pre mňa je to pomaly ako hobby. už si ani neviem predstaviť DAC bez vymeniteľných operákov :-) navyše sa tam dajú použiť aj integrované operáky, takže tých možností je tam nepreberné množstvo.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11512
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: DAC

Príspevok od používateľa Andre »

tak uz sme nasli, co sme hladali http://www.nuforce.com/hp/products/iconhdp/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: DAC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Už som videl na druhom fóre, super :good:
Odkiaľ budeš objednávať? Ja mal v pláne do mesiaca DAC mať doma. :)
Existujú nejaké ukážky?
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11512
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: DAC

Príspevok od používateľa Andre »

foto zatial ziadne
podla mna od +-8.2. bude na amazone dostupny
ja teraz berem uDAC, kt o 4-5mesiacov predam a zoberem HDP + HD600
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: DAC

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Ja by som chcel ísť rovno do HDP.
Na Fune ma odrádza fakt, že to nie je ofic. výrobok + veľká škatuľa.
Matrix vyzerá dobre, ale nie som si istý (inak ma láka najviac okrem HDP).
A na Topaze je pekné, že sa dá z ČR, len má fakt najmenej možností. :)
Používateľov profilový obrázok
J@nik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 13:32
Bydlisko: Bratislava

Re: DAC

Príspevok od používateľa J@nik »

Na tvojom mieste idem do Compassu/FUN vsade na head fi co pozeram ho maju fajnsmejkry a topaz nan ani zdaleka nema. A ze to je cinan myslis si ze topaz je odkial alebo spominane nuforce ... a ked sa pozries na fotografie tak vyzera velmi slusne na urovni a kludne by mohol konkurovat kuskom od Rudistora ... a to nie len po stranke dizajnu spracovania. A ta podpora od Audio GD je neskutocna...

http://www.head-case.org/forums/headpho ... mpass.html" onclick="window.open(this.href);return false; velmi dobra review predchodcu
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: DAC

Príspevok od používateľa Jofo »

Oprasujem tento thread...

Uz asi 4-5 mesiacov vlastnim DT990 Premium v 32-OHM prevedeni, doteraz frcali na integrovanej zvukovke, peniazky sa vsak pomaly schadzaju a bude to snad na nejaky dac+amp. Co by ste mi odporucili do cca 10-12 tisic CZK? (400-430€).
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!

Návrat na "Zvuk a PC"