Brutalne spomaleny pc

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Basti
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: St 19. Nov, 2008, 20:12
Bydlisko: Nitra

Brutalne spomaleny pc

Príspevok od používateľa Basti »

zdravim pani,

dnes som bol u kamosa, chcel si zalohovat data na druhy hdd ktory ma v pc ale neni pripojeny (nakolko ma len jeden IDE radic) takze vypojil dvd napalovacku a napojil ten disk na zalohovanie kvoli preinstalovaniu win a tu nastal prvy problem uz pocas kopirovania mu to slo hrozne pomaly nejakych 12Gb kopirovalo xy hodi.to este nejak preckal, ale ked to zapojil spat, teda hdd na ktorom chcel preinstal win a dvd napalovacku nastal druhy problem.cely pc sa stastne spomalil a spustenie winu trvalo aj 15min.myslel som ze sa hdd prepol do PIO modu, ale nebolo to tak, pozrel som sa preto na nastavenie jumperov na hdd a dvd napalovacke.bolo to nasledovne hdd bol ako slave a mechanika na master.prehodil som to opacne cize hdd master a dvd slave ale v takomto poradi sa pc nedostal dakej ako do uvodnej obrazovky kde ukazuje ram a cpu a vypisovalo stale ze detekuje ide zariadenia...skusali sme vsetky mozne aj nemozne kombinacie ale stale sa to nedosalo dakej ako po ten uvod, skusili sme dokonca aj inu dvd mechaniku ci ta tam nerobi zlotu ale stale to pretrvavalo.potom som skusil odpojit dvd napalovacku a hdd som dal na master a cuduj sa svetu pc slapal ako mal az na to ze bez mechaniky :) dosansne vyriesene, takze s obraciam na vas ci by ste nemali este dake napady, ale ono to vyzera asi na odfajceny radic IDE alebo uz fakt neviem.

dik
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: Brutalne spomaleny pc

Príspevok od používateľa D3VIANT »

Moze byt aj kktna DVD mechanika a ten robi bordel.
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Brutalne spomaleny pc

Príspevok od používateľa AmOK »

Povodne to bolo spravne, na konci kabla je master (DVD) v strede slave (HDD), modry konektor zapojeny v MoBo.
Skus iny, novy kabel, vyzera to, ze stredny kontakt, alebo kabel je poskodeny, ak to pred tym prehadzovanim fungovalo ok.
Basti
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: St 19. Nov, 2008, 20:12
Bydlisko: Nitra

Re: Brutalne spomaleny pc

Príspevok od používateľa Basti »

D3VIANT: nevies citatl, pisal som ze sme skusili aj moju mechaniku :rolleyes:

oki skusim teda druhy kabel a uvidime co to povie ;)

Návrat na "Hardware všeobecne"