problem s IP

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: problem s IP

Príspevok od používateľa shiro »

Ing.zoidberg napísal:shiro sorry vobec sa mi nechce hadat sa ani nic kasli na to .. nepochopili sme sa , resp podla mna ty mna .. ale je to jedno ..
vobec nechapem, co ty na tom co pisem nechapes. A neviem preco si furt myslis, ze z teba robim debila. Mas divne uvazovanie, ako tak citam. Ocividne nechapes princip diskusneho fora, a jav, ze co sem nenapises, my nemame skade vediet (alebo ako ti tuto vetu mam uz do gebule vtlct). Ked sem nenapises potrebne info, tak sa musime pytat. A ak v tom vidis, ze z teba robime blbca, tak potrebujes pomoc od inych lekarov...
Ing.zoidberg napísal: lebo ked som napojeny na modem vobec sa mi nechce pc dostat do routeru .. ip som si zmenil ma inu ako modem .. nastavil som 192.168.1.2 na router na modem je 1.1 no aj tak mi nejde sa donho dostat hadam sa dnes s tym este pohram
to ti ist musi, kedze IPcky mas dobre. No cele si to domotal uz tak, ze uz neviem co za skatule vlastne mas a ako to mas poprepajane. Bud to napis ako clovek, alebo sem daj obrazok.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Ing.zoidberg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Pi 11. Sep, 2009, 18:36

Re: problem s IP

Príspevok od používateľa Ing.zoidberg »

nemyslim si ze zo mna robite debila koli tomu ze sa pytate .. ospravedlnujem sa za moje vyjadrovanie ... tak sa teda posnazim upresnit to ... mam internet od poskytovatela SWAN cez kabel z pevnej linky . kabel mam napojeny do routeru od nich ( D-LINK DSL-321B ) , z toho mi ide LAN kabel do wifi routeru ( TP-LINK WR542G ) . Momentalne neriešim problém s tým že mi PC a NB hlasia zhodne IP , v prvom rade by som rad aby internet siel cez wifi .. Internet mam od Piatku . Prve dva tri dni to islo ako tak , no teraz uz vobec .
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: problem s IP

Príspevok od používateľa matopd »

Fajn,

takze "po lopate", mas DSL internet, napojeny pomocou dsl routra (v tvojom pripade modem...), z ktoreho ti vychadza ethernetom internet. To mas napojene do sietoveho routra s wifi.

Dva dni ti to slo, bez nutnosti nieco nastavovat a teraz ani za boha.

Ked napojis PC priamo do routra (modemu) od swainu, net ti ide. Ked ho das za wifi router nie.

otazka:

Ked napojis PC do routra (modemu) od swainu aku ti da IP???

ked napojis PC cez wifi router, ake hodnoty mas v ipconfig? Pingnes branu? Lognes sa na branu cez web? Aku mas IP na wan statuse v routri?? (ps, zapoj len jeden cez lan...). Ak ano a pripojis sa na internet? Potom ked pripojis druhy PC do lan spadne to vsetko???
Odfotis nam lan status?

Mam toho este moc na mysli, ale bez tohto sa asi nepohneme...

M
Ing.zoidberg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Pi 11. Sep, 2009, 18:36

Re: problem s IP

Príspevok od používateľa Ing.zoidberg »

diky ze sa tak snazite :) ja sa snazim robit co sa da no nevyznam sa az tak moc aby som chapal co si prave napisal :red:
ked napojim ten pc do routra ktoru ip adresu by si rad vedel ? resp ako k nej pridem ? na mojeip.cz mi vypise moju IP a a Internu IP .. chces jednu z toho ?
Ing.zoidberg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Pi 11. Sep, 2009, 18:36

Re: problem s IP

Príspevok od používateľa Ing.zoidberg »

tak moj brat nakoniec prisiel na to kde je chyba .. router sa neda nastavit aby bol bridge . musel by som sa dostal do modemu co samozrejme nejde takze problem je tam
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: problem s IP

Príspevok od používateľa matopd »

akoze sa tam neda dostat???
Ing.zoidberg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Pi 11. Sep, 2009, 18:36

Re: problem s IP

Príspevok od používateľa Ing.zoidberg »

zmenili udaje .. resetovat to nechcem lebo to asi nedokazem dobre nastavit
Ing.zoidberg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Pi 11. Sep, 2009, 18:36

Re: problem s IP

Príspevok od používateľa Ing.zoidberg »

tak teraz to ide len na jednom pc .. ked sa napojim na druhom ssid sa zmeni na SWAN 3 a tam uz net nejde .. iba ked pise SWAN ... :(
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: problem s IP

Príspevok od používateľa shiro »

zavolaj providerovi nech to vyriesi ked sa nemozes do routera dostat. nakolko nemas nijake moznosti riesenia, je zbytocne toto riesit hocikde inde, ako u providera.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Siete"