Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa boleq »

Už si nevim rady čo mám urobiť aby mi šli všetky reproduktory.kupil som 5.1 koli priestorovemu zvuku a hraju mi iba predne L, R , center a sub.

V systeme mam nastavene 5.1 sound aj na ovladačoch od zvukovky.No pri teste reproduktorov sa mi lavy predny aj pravy s centrom a sub ozvu dobre ale ak sa ma ozvat lavy zadny a pravy tak namiesto nich sa mi ozve subac ( no nie tak klasicky dunivo ale iba tak jemne - tichšie).skusal som sa hrat v nastaveniach od ovladacoch skusal som aj stisit vsetky predne repro a zadne som dal na max a aj tak ich nebolo vobec pocut.nevim cim to moze byt .prosim o pomoc :-(

OS: Windovs 7 profesional
MB: ASRock AliveNF6G-GLAN
audio: integrovane na doske - 5.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (ALC662 Audio Codec)
repro: Logitech X-540 5.1 (uplne nove)
ovladace pouzivam od realtec (take ako doporucil výrobca dosky) ale su iba na vistu na windovs 7 som nenasiel.mal som aj ovladace com mi nainstaloval win 7 automaticky pri jeho instalacii ale bolo to to iste.
PLS help
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
Používateľov profilový obrázok
lukasko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava Petrzalka

Re: Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa lukasko »

skus fyzicky prehodit predne so zadnymi ak je to mozne niekde na SUB..... potom budes mat istotu, ze to je v PC alebo v reprakoch.... ak to je v reprakoch, tak to vyriesi asi reklamacia a ked nie, tak skor vyskusaj preinstalovat ovladace ak si to este nerobil... popripade skus aj inu, nie najnovsiu verziu.......... a potom uvidime...
CPU: AMD Ryzen 1700 // SCYTHE SCNJ-4000 Ninja 4 MB: GA-AB350-Gaming RAM: Kingston 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 HyperX@none Grafika: MSI GTX 970 GAMING 4G 1279/1140@none HDD: SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB Samsung 850 EVO 120GB ,Samsung HD154UI 1,5TB Zvuk: Logitech Z-5500 Skrinka:[/color] NZXT S340 + Corsair CX400 Ostatne: Card reader 32in1, Logitech VX Revolution, G940, Sony Dualshock3

for sale: CPU: AMD FX 4100 3600@4300 // AC Freezer 64PRO MB: GA-970A-UD3 RAM: 2*4GB Corsair XMS3 1600MHz CL9@none Zvuk:Audigy4 > Digital I/O Modul Skrinka:Eurocase ML 5412 DVD: Optiarc AD-7203S (LabelFlash), TEAC DV-W516GC
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa boleq »

skusal som repraky idu vsetky.zobral som celu moju zostavu k kamosovi a zapojil to na jeho pc .tam už hrali všetky repraky len zade stle potichu..nevim on ako aj ja ma integrovanu zvukovku na doske...myslite že može externa pci zvukovka moj problem vyriešť??
že mi budu hrat všetky repraky a zároven zadne nebudu take tiche.. ta moja integrovana je ze vraj 5.1 ale aj tak nedokaže aby hrali všetky reproduktori..:(
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa stanomx »

... odporucam ti zapojit predne/zadne repro na vysupt front out.. teda predny stere vystup pomocou redukcie
3,5mm jack to 2x 3,5mm jack..
a mas po probleme..
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
lukasko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava Petrzalka

Re: Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa lukasko »

no ty si mu ale poradil..... to bude mat priestorovy zvuk jak howado.....
takze ak zamenis predne za zadne na reprakoch, tak stale predne hraju a zadne nic ano?
skus teda zamenit predne so zadnymi na zvukovke, teda prehod zeleny jack na oranzovy ci jaky to tam je a naopak.... potom ak ti budu zadne hrat a predne budu ticho, tak je problem v PC , alebo v kabelazi od PC po zosilovac v SUB (napr. kabelaz....)
CPU: AMD Ryzen 1700 // SCYTHE SCNJ-4000 Ninja 4 MB: GA-AB350-Gaming RAM: Kingston 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 HyperX@none Grafika: MSI GTX 970 GAMING 4G 1279/1140@none HDD: SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB Samsung 850 EVO 120GB ,Samsung HD154UI 1,5TB Zvuk: Logitech Z-5500 Skrinka:[/color] NZXT S340 + Corsair CX400 Ostatne: Card reader 32in1, Logitech VX Revolution, G940, Sony Dualshock3

for sale: CPU: AMD FX 4100 3600@4300 // AC Freezer 64PRO MB: GA-970A-UD3 RAM: 2*4GB Corsair XMS3 1600MHz CL9@none Zvuk:Audigy4 > Digital I/O Modul Skrinka:Eurocase ML 5412 DVD: Optiarc AD-7203S (LabelFlash), TEAC DV-W516GC
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa boleq »

problem som už vyriešil .zapojil som to na staru zvukovku SB live 5.1 a je to paradne. teda rozdiel a každy reprak hra pekne ako ma..nie ako na onboard zvukovke to je proste shit.

No teraz mám ešte jednu maličkosť chcem zadne repro umiestnit na koniec izby no neodčiahnu ( na zadne repraky su prikrátke kable) tak som kupil Cinch predlžovaci kabel a Cinch spojku. len čo sa stalo že zadne hrali zrazu ovela horšie tichšie ..tak som myslel že shit kable tak som kupil lapšie aj tienene v obchode hovorili že tie by mali byt v pohode...velkost 5m ale stale to je to iste ..neviem ja som v tom velmi nevyznám ale môže to ručiť aj ta Cinch spojka? Lebo pozeral som na nete a nenašiel som ziadnu inu ako mam ja. nejaku tienenu alebo proste kvalitnejšiu že čo by nerušila signal ak to robi ona...lebo nevim kable by mali byt dobre čo som kupil su aj hrubšie od tých čo mam original k reprakom...a 5m neni zasa až tak vela že by to tak rušilo ( cca o 50% ) či ano ?

dakujem za rady .
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa stanomx »

no tu je chyba hlavne v tom ze kupujes tienene kable... tie su na 100% iba signalove pre nizkourovnovi vstup popr. vystup.. NIE pre reproduktor...
neviem Či sa predáva kábel silový chinch ale vyrobit si ho isto môžeš bol by v tom problém?..
v resp. povedz predavačovi že tým káblom je napájaný reproduktor a nie zosilovač...
tebe bežné rušenie do takéhoto kábla medzi reproduktorom a zosilovačom nevojde v takej miere aby to bolo počuť...
tieneny kabel sa dáva pred zosilovacie stupne pretože tam je to rušenie zosilované
čiže natiahni normálny kábel (silový)... neviem 1,5mm aj tak do toho nejdu basy... tolko musi stačit
alebo kúp hrubší ... to už nemá šancu byť tichšie vzadu :good:
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa boleq »

Tu pripájam obrázok ako to mám.

Obrázok

Biely cinch - original kabel od reproduktora
červený cinch - kabel ktorý som kupil ako prvý na predlženie zadných reproduktorov (nevim či tento nie je ten silovy) ale s ním to šlo tak isto ticho.
čierny cinch - druhý kabel to je ten tienení čo mi v obchode ponukli ako lepší než ten prvý a s ktorým už mi to pojde...bohužial :(
v strede su ešte tie dve spojky pre cinch - cinch.

No vyrobiť si ten kabel -asi aj by to šlo len neviem ako ale bol by som radšej keby sa dal kupiť.
Bnalna vec a nemôžem si s tým dať rady. som myslel že tam dam cinch kable a bude ok..
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa stanomx »

no domaca vyroba je velmi jednoduchá lacná a hlavn účinná... odkial si? myslim že kable pre reproduktory s takymto konektorom sa realne nepredavaju... v kazdom elektre predavaju veci potrebne na stavbu toho kabla...
ak je to ozaj dlhe musis pouzit hrubsi kablik ako by si si myslel ze staci...
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa boleq »

Som z Cadce (25km na sever od Žiliny) takže stači mi kupiť silový kabel s akým priemerom? (niečo take ako je na originaloch ?) a samostatne cinch koncovky? alebo mi bude ešte niečo ine treba..inač dobre odveci ked sa to nepredáva take kable...teda ešte ma zaujíma čo je to za kábel ten na tej mojeje fotto s tým červeným cinchom? to nie je silovy? tie spojky by mali byt ok ?
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa stanomx »

ano budu ti stacit dve koncovky cinch teda take aby ti to pasovalo... a kábel podla vlaastného výberu..
mám tu 0,5mm kábel... 440cm a odpor je cca 1 Ohm.. co už nieje až také zlé (teda počítam s oboma žilamy)
ale samozrejme pre nejaky basový reproduktor by to bolo už moc... ale kedže ty máš 2.1(edit: ups ... asi 5.1.. ide o ten subwoofer) systém tak počítam s tým, že do tých satelitov ti nejdú nízke frekvencie a teda nepotrebuješ pre nich riešit vnútorný odpor zosika, teda damping factor.... avšak ten 1Ohm ti ubere kusa na výkone... diskutabilné je či by si to počul, že hrajú kusa potichšie... ale pre istotu ak tam dáš aspon 1mm hrubý prierez tých 5m bude to už pre takéto reproduktory zanedbatelný rozdiel... a odpor by mal činiť kolem tých 0,5Ohm ... väčší kábel sa tam podla mňa neoplatí dávať, zvuk ostane ten istý :-)
tie cinche sa snáž kúpiť čo najpevnejšie... aby mali aj ony aspoň taký prierez ako ten kábel.. (aj keď to by už malo vadiť minimálne... výkon sa pohybuje do 10W... takže obmedzením by to nemalo byť)
Cinch také ako potrebuješ sa nepredávajú z jednoduchého dôvodu... nie su na to stavané.... ja som s týmto konektorom pre reproduktory tiež stretol u creative
tie konektory sú robené iba pre nízkoúrovňový signál.. kde sa pohybuje pár desiatok piko ampérov... kde je odpor zanedbateľný... aj keby mal kábel 500 Ohm.... (teda večšine signálov to určite nevadí a rozdiel v intezite je slabý) napr. u audio signálu... tam mám skúsenosti s vysokým odporom aj 5kOhm... :OO=
tak vela štastia pri stavbe kábla... myslím že budeš potrebovať aj cín a pajkovačku... :bye:
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa boleq »

MOje podakovanie patri Vacropoli ktroý mi dobre poradil a konečne zadne repro hrajú tak ako maju aj ked som ich predlžil o 5m.Konečne spokojnosť :) ešte raz dakujem za ochotu pomôcť :good:
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Logitech 5.1 nehraju oba zadne repro

Príspevok od používateľa stanomx »

neni zač... :good:
RAMMSTEIN

Návrat na "Zvuk a PC"