ati mobility radeon hd 4570

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa Minto »

Zdravim chcem sa spýtať aký rozdiel je medzi verziou 512mb ddr2 a 512mb ddr3???
ANONYM_a7

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

v Priepustnosti pamate? :-)

ddr2 ani nepremyslaj :rolleyes:
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa Minto »

Broslowski napísal:v Priepustnosti pamate? :-)

ddr2 ani nepremyslaj :rolleyes:
No ja mám asus x5dab-sx 103 (už asi cca 2-3 mesiace) mám tam radeon hd4570 512mb ddr2...Len má zaujmá aký je percentuálny rozdiel medzi týmito 2-ma kartami...MW2 ide na plno ale bad company 2 už ne... a rozdiel v cene je aký ???
ANONYM_a7

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

podla toho kde kupujes... rozdiel bude asi minimalny cenovo.Rozdiem medzu ddr2 a ddr3 je najma vo vyzsom rozlisku, pri pouziti vyhladzovanie si to s ddr2 nheviem predstavit
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa Minto »

A dal by si nejak zvýšiť výkon? napr. zvýšením frekvencie???
ANONYM_a7

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

coho ako pamate?

Jasne da sa to taktit ale tak 4570 je relativne"vykonna" karta a k tomu jadru ddr2jky.... nvm nvm...

Tu na fore je krasny navod ako na to samozrejme nezabudat na chladenie a hlavne pomaly na to... ale zas netreba byt z toho vytraseny odpalit kartu by sa ti nepodarilo asi ani keby si chcel :-)

predpokladam ze tu GPU mas n votase, da sa aj tamco to poriesit ale videl by som to dost na zbytocnost...coze mas nejake problemy s hrami? nejdu dobre ci co?Neviem si predstav hru co by na tom nemala ist, teda zalezi od toho kolko mas ram a aky cpu :-)
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa Minto »

Niekde som čítal že za dá na tejto karte zvýšiť priepustnosť z 8 gb/s na 9,3 gb/s...Nevedeli by ste konkrétny progam?Skúšal som zvýšiť cez MSI Afterburner ale ked som upravoval frekvenciu a dal som apply spadlo to na pôvodnú frekvenciu... Mám tam dvojadro athlon QL65 -2,1 ghz ,ram 3gb ddr2 800mhz...Len ma serie ten bad company 2 beta musím hrať na low a pritom MW2 mi ide doplných...
ANONYM_a7

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

skor cpu nestiha,teda urcite :-)

http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 56&t=50553" onclick="window.open(this.href);return false;

krasny navod ako na gk od ati.Uzi si to :hysterical:
j_m
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 06. Feb, 2010, 17:35

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa j_m »

no rozdiel medzi mobilnym Radeon 4570 DDRII a DDR 3 je dost velky, cca 20%, co som pozeral testy.

No a to Bad company bud rad ze ti ide aspon na low, lebo mas dost vysoke poziadavky : http://www.shacknews.com/onearticle.x/61443" onclick="window.open(this.href);return false;
Minimum C2D 2ghz, a GeForce 7800 GT / ATI X1900.
Takze ten tvoj ntb nesplna ani poziadavky na cpu ani na grafiku, kedze Athlon ql-64 2,1Ghz je na urovni Core 2 duo 1,9Ghz. A ten tvoj ntb ma v 3d mark 06 1280x1024 cca 2650 bodov, a taka grafika radeon X1900 co je uvadzana ako minimum ma cca 5000 bodov, takze tak.

A CoD nejde urcite na high, lebo aj na medium ide slabych 18fps a to s lepsim cpu C2D 2,1Ghz s 4570 DDR2 , tu je dokaz :
http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI-Mo ... 885.0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ANONYM_a7

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ked budes hodnotit vykon gk podla 3d mark, vydu ti take skutocnosti, ktore nemas inak ako podlozit.Ide o engine hry , kludne mu moze ist namaxovane absolutne sa necudujem :rolleyes:

k tomu cpu, cod nieje moc narocne na cpu, ja som hral cod4 na full na atome+5750ka na full 1600-1200 :hysterical:
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa Minto »

No akosi mám nastavené na MW2 texture resolution -extra ,normal map resolution-high,specular map resolution-high a ide to plynule... A ten procesor by sa nedal dať aspoň na tých 2.2ghz? Tak ten engine na call of duty je modifikovaný engine zo 4...A na BC 2 je FROSBITE engine tá hra má pekelné požiadavky dúfam že to lepšie optimalizujú...
ANONYM_a7

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

nema zmysel to taktovat :rolleyes: a ovladace mas nove aj secko osstatne? Z toho cpu na notasi maratonca nespravis
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa Minto »

Ovládače mám najnovšie...A s tou kartou asi nepohnem dalej asi sa nedá taktovať ten odkaz čo si ste mi dali (inač vdaka ) na ATI Tray... tak nastavení pretaktování na tom návode svieti na mojom je to overclocking disabled-čiže vypnuté.Nuž dalej sa nepohnem musím byť spokojný s týmto.Ked budú money treba kúpiť lepší notebook alebo nový deskopt.
ANONYM_a7

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ako si napisal viac sa asi poradit neda....ale tak je to celkom slusna masinka :-) podla mna mozes byt spokojny :-)
Minto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 31. Máj, 2009, 20:49

Re: ati mobility radeon hd 4570

Príspevok od používateľa Minto »

Veľká vdaka ... som spokojný tak za 500 € je to celkom slušný výkon...

Návrat na "Mobilné PC"