Potrebujem Switch?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Potrebujem Switch?

Príspevok od používateľa icefire »

Zdravim,

takze dnes mi menili na Wifi pripojeni koncove zariadenie.

Uz nemam antenu a router, ale iba mensiu antenu s uz integrovanym zariadenim, ku ktoremu ma pristup uz len moj provider. Povodny router mi zobrali, kedze uz priamo v antene je zariadenie umoznujuce jej konfiguraciu.

Moja struktura sieti je teda sucasne takato:
Obrázok

Ako vidite, jedno PC stratilo konektivitu, kedze nove koncove zariadenie ma len jeden vystupny port.

Moja otazka znie, ako tuto konektivitu obnovim.

Je mozne spravit toto?

Obrázok

Cize dokupit Switch, napojit ho hned za ich koncove zariadenie a v podstate nan napojit oba kable? T.j. kabel na PC bez pripojenia a kabel veduci k Wifi routru?

Prosim berte do uvahy sucasnu podobu siete, nemozem ju menit vzhladom na uz zakupene kable, vzdialenost PC a pod. Potrebujem iba nahradit stratenu funkcionalitu, ktoru poskytoval providerov router pri ich antene.

Vdaka za tipy, suri to.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Potrebujem Switch?

Príspevok od používateľa icefire »

BUMP
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Potrebujem Switch?

Príspevok od používateľa galen »

switch ti samozrejme pomoze pripojit aj to jedno osobitne PC do siete,
ale bez toho, aby sme vedeli, ako je nakonfigurovany ten router od providera, nemozeme si byt isty, ze mu to prideli IP, prostrednictvom ktorej by to fungovalo aj do sveta...

ale kedze tu je taky drobny predpoklad, ze uz pripojene PC za "router s Wifi" funguju, ci uz na vnutornej podsieti (teda ipcky prideluje "router s Wifi"), alebo priamo na tom, co prideluje "wifi antena + zariadenie", tak je vcelku realna moznost, ze pripojenim switchu dostanes siet aj na to PC...

potom samozrejme bude treba doriesit problem, ci mu to prideli IPcky z "wifi antena + zariadenie", alebo mu to bude pridelovat IPcky z "router s Wifi"... ale to uz je vecou dokonfigurovania routrovania ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Potrebujem Switch?

Príspevok od používateľa icefire »

Trosku som zle popisal topologiu siete.

Je to takto:
outdoorova smerova antena + krabicka (jeden vstup POE, druhy vystup) - tu nakonfiguroval provider. Za tymito dvoma prvkami pojde switch. Na swich bude kablom napojeny cez RJ45 jeden PC a druhy kabel zo switchu pojde do Wifi Routra, ktory poskytuje konektivitu.

Provider mi viac-menej povedal, ze by to fungovat malo. Uvidime, dnes som objednal toto za 11,5€:
http://www.alza.sk/sitovy-switch-d-link ... d64193.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Dam vediet, ako som dopadol, v utorok by som to mal mat online.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Potrebujem Switch?

Príspevok od používateľa icefire »

Switch funguje :)
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412

Návrat na "Siete"