Nastavenie satelitu

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Nastavenie satelitu

Príspevok od používateľa valistar »

ahojte, snad sa tu najdu vacsi experti ako ja :)

instalujem Magio satelit, objednal som si samoinstalacny balik (povedal som si ze to zvladnem, nebudem platit 60€ za technika)
antenu som poskladal podla video navodu na http://nastavsatelit.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; , potom som na terase nasiel vhodne miesto a umiestnil som parabolu - nema ziadne prekazky.
moj problem je vsak v tom, ze neviem zamerat satelit Amos 3 hocijak to nastavujem - ci uz podla presnych cisel alebo vsade okolo toho - intenzita signalu skace od 30-80% ale kvalita ani raz nebola cez 0%. co som volal s technikom to znamena ze chytam ine satelity nie ten spravny - ale ja som presvedceny ze to nastavujem OK. po tej hodine snazenia by aspon raz skocila ta kvalita hore.

preto myslim ze je problem inde
- moze byt problem ze na tej istej terase je iny satelit (vacsia parabola) - asi 2-3m od tohoto noveho?
- moze byt problem v kabloch (sam som robil koncovky a predlzenie) - ked chytam ine signaly??
- moze byt problem niekde inde? co by to mohlo rusit?
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Nastavenie satelitu

Príspevok od používateľa pepe-flash »

- moze byt problem ze na tej istej terase je iny satelit (vacsia parabola) - asi 2-3m od tohoto noveho? - určite nie, ja som mával paraboly od seba na 10cm a problém nebol žiadny
- moze byt problem v kabloch (sam som robil koncovky a predlzenie) - ked chytam ine signaly?? - môže
- moze byt problem niekde inde? co by to mohlo rusit? - nezavadzia ti napr. nejaký strom ?
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Nastavenie satelitu

Príspevok od používateľa valistar »

nezavadzia..
ako moze byt chyba v kabloch? ked chytam signal aj o intenzite 80% ?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nastavenie satelitu

Príspevok od používateľa lacika »

najst druzi vobec nie je sranda.
Ked sme montovali DigiTV, tak na krku sme mali vzdy taky mali televizorik, Combolook ( http://www.international-satellite.com/ ... bolook.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; taka sranda za 40 litrov bez dph na krku a ti na nejakej krivej streche alebo zhnitej rebrinke)

a stacili aj centimetre aby si ten satelit nenansiel. pri ladeni treba aj pootocit konvertor.

paraboli vedla seba neprekazaju.. ak ti vtedy kvalita skocila hore, tak to trebalo doladit..
nikdy to nemaj pritiahnute volne. musi to byt tak pritiahnute, aby to drzalo pokope a mohol si to s kludom "stelovat"

mas tam jeden koax.? ked hej, a je natiahnuty normalne, tak tam nemas co ine chytat..
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Nastavenie satelitu

Príspevok od používateľa valistar »

ok diki chlapi, nakoniec s ami to podarilo..
dolezite je najprv nastavit elevaciu a potom s tym hybat naozaj po milimetroch.. potom sa to podari

teraz mam kvalitu okolo 90% viac sa mi uz stym nechcelo dnes babrat... treba to doladit na 100 radsej?
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Nastavenie satelitu

Príspevok od používateľa pepe-flash »

Presne tak. Samoinštalácia nie je taká jednoduchá ako si mnohý myslia. Ja montujem satelitné sety a viem , že niekedy nastavím parabolu za jednu minútu a niekedy to trvá aj hodinu. A to používam takú srandu do krku. :D http://www.knsat.eu/meracia-technika/17 ... sf-30.html.

Dosť často sa stane , že majú susedné družice rovnaký transponder , ty máš signál , ale ten nesprávny :-)
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Nastavenie satelitu

Príspevok od používateľa mbc »

valistar napísal: dolezite je najprv nastavit elevaciu a potom s tym hybat naozaj po milimetroch.. potom sa to podari
to je presne ono
nastavit elevaciu a netocit parabolu plynulo ale po krokoch (1stupen) a trochu pockat

na 100% to nemusi byt vyladene, ja mam niekde iba 70% a ide to aj v hustom dazdi/snehu, je to digital
ale mozes vyskusat pootocit konvertor a doladit aj elevaciu
len pozor aby si to nevyladil na 100% iba na niektorom transpondery a na inom to naopak viac pokazil (V/H)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Nastavenie satelitu

Príspevok od používateľa lacika »

presne tak, na digitalky treba cakat, je to ine ako u analogu.
100% sa ti ani podarit nemusi.
pepe: ja som mal drahsiu hracku :D http://www.leopard.sk/ukaz_tovar.php?id ... -Combolook" onclick="window.open(this.href);return false; ale hodinu by si s tym rozhodne nevydrzal :D a pokyn som dostal taky, ze ked mam spadnut z rebrika alebo balkona, tak mam dokalicit seba a ne combo :) mile od nich
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Nastavenie satelitu

Príspevok od používateľa valistar »

no nastavil som polarizaciu a pribudli nejake percenta, uz to necham tak obraz je fajn :)
je mozne ze mu trosku vadi vrch stromu vo vyhlade, preto som spokojny aj s tym ako mam teraz.

inak neviete kedy zacnu vysielat viac kanalov v HD? teraz ich je tam asi 120 ale HD je len par... (este mam staru telku tak ma to netrapi). len nech viem kedy sa pripravit na upgrade TV.

Návrat na "Siete"