Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
tommy444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 29. Máj, 2008, 08:13

Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa tommy444 »

No tak mam taky problem chcem pozerat film na mojom DVD-prehravaci a ked ho pustim tak aspon kazdych 20 sekund sa zasekne asi tak na 1 sekundu a potom znova ide ptm po nejakych 20 minutach uz sa to az tak casto nezasekava ale je to fakt otravne, a vo filme to nebude kedze sa zasekava kazdy film :) diki za pomoc
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa Bird »

napis prehravac lebo neviem ci to pustas z DVD alebo nejakeho HDD alebo USB. su to avi filmy alebo klasicke DVD ?
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
tommy444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 29. Máj, 2008, 08:13

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa tommy444 »

no pustam to z DVD a su to filmy skonvertovane do DVD verzie a napalene. Na compe mi to prhrava v pohode ale v tom dvd prehravaci stale seka
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa matopd »

Podobny problem riesim aj ja, ale si myslim, ze moj 35€ akai s kadejakou podporou formatov to skratka nezvlada. Otazka ale znie, preco to kurnik mrzne pri dvd a pri mpeg a divx nie.

M
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa newmi »

hlasim podobny problem, mam fergusson 750HX. Sranda, ze divx z usb ale aj z dvd ide v pohode. Len ked pustim dvd video, ci uz original, ci uz napalane tak seka ale skor pri original filmoch to robi a inak nerobil to kedysi, to cca tak pol roka-rok mu takto hrabe.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa matopd »

Nooo presne, este som si vsimol, ze sa to skor stane na zaciatku, cim dalej, tym je toho menej, nemoze to byt problem mechanik?

M
Používateľov profilový obrázok
QlimaxXx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 170
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 13:59
Bydlisko: Stará Ľubovńa

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa QlimaxXx »

môže to byt vadnou optikou ktora zle čita dvd media ,,, mal som doma podobne pripady ,,, lacnejsie dvd prehravace maju na prd optiku ktora čita horsie ako 80ročny dedo ....
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa newmi »

no ja ti neviem ale ten fergusson nebol zrovna lacny a svojho casu stal 3tisic. Sk (cca rok a pol dozadu).

Tiez ma napadla ta mechanika ale preco to robi LEN pri DVD video, divx z dvd nema problema.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa shiro »

preto, lebo. skratka mu nieco vadi, a prve ma napada datovy tok, ktory ma dvd cca 10x vyssi ako divx.
navyse ferguson je lacna znacka.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa matopd »

Ale ten moj akai bol neskutocne lacny, ale aj tak, ak to bude robit kktny tak to dam do RMA, ved dva roky, nie? Len ci vie niekto 100% povedat, ze je to mechanika. To by som bol sef na RMA :D

M
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa newmi »

fergusson NIE JE lacna znacka. Lacne znacky su technika, huyndai a im podobne. Nehovorim, ze je premiova ale na divx su machri. A som vravel, ze to nerobil vzdy. Hm mozno by som ho mal skusit vycistit :-)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4592
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa killswitch »

tiez vlastnim ferguson, kedze moje podmienky splnal najlepsie v pomere cena/kvalita. ale treba uznat, ze je to vlastne polsky sunt :D
co sa tyka tych konvertovanych videi, tak mozno bude chyba tam. pripadne moze byt v napalovacom softwari, samotnej napalovacke alebo mediach.
vseobecna rada: skuste sa vsetci poobzerat po poslednych firmwareoch pre vase prehravace.
tommy444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 29. Máj, 2008, 08:13

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa tommy444 »

ja mam tez nejaky lacny sunt urcite znacka je to nejkoze dynamic ci take neco ani na netesom moc nenasiel o tom :) ale tiezmi to tak neblblo vzdy iba teraznedavno to zacalo :wallbash:
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: Zasekavaju sa Filmy na DVD-prehravaci

Príspevok od používateľa Patko19 »

skuste tie DVD palit mensou rychlostou a nie 16x. to potom vidis krasne prechody kedy palicka zaraduje rychlosti. pouzivat kvalitnejsie media a nie EUROdvd z H-novy a teskoDVD. ked seka aj pri origos, tak by som uvazoval o reklamacii. niekto pouziva aj cistiace CD alebo DVD. raz som ho videl a tie kefky nalepene na plaste ma odradili to dat do mechaniky. radsej zhodim dekel a prebehnem liehom citacie oko.
mam shit dvd rekorder z teska, ale ked som skumal vnutornosti som zistil ze pouziva klasicku napalovacku z PC. nejaka LG to je.
zatial som nemal problem s prehranim hoc jakeho DVD aj doskrabaneho.
vsetko mi je jedno

Návrat na "Hardware všeobecne"