Problem s nastavenim internetu

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
kibukaj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 30. Dec, 2007, 08:00

Problem s nastavenim internetu

Príspevok od používateľa kibukaj »

PROSIM POMOZE MI NIEKTO MAm WIFI ROUTER d-link 2641 KTORY DAVA t-COM KU NETU,a mam problem nastavit internet,mam pripojeny od telefonnej linke mam splinter,potom rj kablom ku routru,a potom mam od routra pripojeny sietovy kabel s pocitacom,v pocitaci mi naskoci ,,pripojeny sietovy kabel,, ,podla navodu mam zadat ip adresu ,,192.168.1.1,, aby ma to dalo ku nastavenie routra,len ked to zadam v prehliadavaci nenaskoci nic......,na routri mi len sviety 1 ikonka ze je o zapnute,dalsia ze mam zapojeny kabel v lan,a dalsia blika ikonka ,,dsl,, ,podla navodu mi ma svieti,len nesviety :-(??????v com to bude?¨diky za radu
Používateľov profilový obrázok
kibukaj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 30. Dec, 2007, 08:00

Re: Problem s nastavenim internetu

Príspevok od používateľa kibukaj »

zdravim
tak konecne som sa prihlasil do menu routra cez user a user,len pri instalacii instalacneho cedecka od t-comu ,tak mi naskoci chyba ,,Zly DSL kabel alebo router,, pritom je cisto novy,a skusal som 3 kable,skusal som to zapojit aj aj bes splintera ,ale vysledok rovnaky,naskoci len chyba,a nepustima instalacia dalej :-( ? neviete ako to mozem dopa poriesit?
diky
baro44
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 22. Okt, 2009, 17:57

Re: Problem s nastavenim internetu

Príspevok od používateľa baro44 »

a treba to instalovat ? mne sa zda ze stacilo iba 192.168.1.1 a vypises to okno a potom tvoje prihlasovacie udaje . a z t-comu sa kazia
cpu: amd phenom II 955 BE ram: 4GB kingston hyperX 1600mhz cl9 HDD: wd: 640GB aaks
psu: 450w tracer vga: asus eah 5750 formula case: tracer tro-115+ artic fan f8 pro mb: asus m4a785td-v evo
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Problem s nastavenim internetu

Príspevok od používateľa galen »

na PC urob:
start -> spustit -> cmd
do toho cierneho okna napis ipconfig

hladaj cosi,co sa vola:
IP adresa
Maska

ak mas IP adresu vo forme 192.168.1.X (X je cokolvek od 2 do 254) a masku 255.255.255.0, tak by si sa mal vediet pripojit na router, teda IP 192.168.1.1

Ak nemas IP v uvedenej forme, nastav si ju v nastaveniach sieti.
(v XPckach: prave tlacitko na miesta v sieti, vlastnosti, lokalne pripojenie - prave tlacitko - vlastnosti, TCP/IP protokol (na spodu zoznamu) - tlacitko vlastnosti ...)
lava, prava, lava, prava ...
baro44
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 22. Okt, 2009, 17:57

Re: Problem s nastavenim internetu

Príspevok od používateľa baro44 »

nebol v krabicke taky navod na ktorom bolo napissane ze neist podla manualu ale podla toho navodu?
cpu: amd phenom II 955 BE ram: 4GB kingston hyperX 1600mhz cl9 HDD: wd: 640GB aaks
psu: 450w tracer vga: asus eah 5750 formula case: tracer tro-115+ artic fan f8 pro mb: asus m4a785td-v evo
Používateľov profilový obrázok
kibukaj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 30. Dec, 2007, 08:00

Re: Problem s nastavenim internetu

Príspevok od používateľa kibukaj »

tak v navode take nic neni spominane,tak konecne som sa tam dostal na ip adresu 192.168.1.1,treba vzdy restartnut pc pred zapojenim na router,inac mi to blbne,len pri instalacii ,tak som volal do tcomu ,lebo mi tam blika ta ikonka ,, dsl ,, a podla technika je vraj problem kdesi na linke, tak maju prist technici to pozret, tak uvidim a dam vediet tak diky za rady

Návrat na "Siete"