nejde Linux..

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
radoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2008, 00:39
Bydlisko: Koplotovce -Hlohovec

nejde Linux..

Príspevok od používateľa radoo »

dobry den .
Mam takyto problem ,nejde mi nainstalovat Linux na mojom pc ,dokonca nejde spustit ani live verzia neviete kde by mohol bit problem ?? treba asi nieco prepnut v biose>?? parametre su dolu pod ciarov :down: za vsetky reakcie dakujem ....
CPU:Q6600-2,4GHz---3,65GHz,MB:ASUS P5Q PRO,RAM:2x2G A-DATA 1066Mhz,CPU-CHLADIC NOCUTA NH -U12P,GK :ATI Sapphire 3870 GDDR4 ,ZDROJ:CORSAIR TX650, 650W,HD:SAMSUNG 500G,SK:COOLER MASTER ELITE,DVD-R ASUS
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: nejde Linux..

Príspevok od používateľa qq6600 »

Co tak sa trocha rozpisat,s toho tvojho postu by ti nevedeli poradit ani vyvojari linuxu... :D

:bye:
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: nejde Linux..

Príspevok od používateľa RP »

Mas nastavene bootovanie z CD/DVD (z instalacneho media) ako prve v poradi?
Používateľov profilový obrázok
radoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2008, 00:39
Bydlisko: Koplotovce -Hlohovec

Re: nejde Linux..

Príspevok od používateľa radoo »

prepáčte že som to zbuchol tak na rychlo ..
takže linux verzia je Ubuntu 7.06 ,keď vložím cd do mechaniky /áno mam nastavené prve ako butovanie z cd mechaniky/ tak najprv tam je napísane asi 3 min nápis ubuntu a potom vyhodí hlášku nieake čísla a BUFFER I/0 error device fd0, logical block 0
A tato hláška sa opakuje v riadkoch pod sebou cez celu obrazovku len vpredu /tej hlášky/sa zmenia čísla .. CD je v poriadku lebo na druhom PC to frčí normálne bez problémov aj ako life verzia aj ako inštalačka ,,na Pc kde to nejde je nainštalovaný windows 7.PC ide bez problémov a nevyhadzuje žiadne chyby..za všetky rady ďakujem :?
CPU:Q6600-2,4GHz---3,65GHz,MB:ASUS P5Q PRO,RAM:2x2G A-DATA 1066Mhz,CPU-CHLADIC NOCUTA NH -U12P,GK :ATI Sapphire 3870 GDDR4 ,ZDROJ:CORSAIR TX650, 650W,HD:SAMSUNG 500G,SK:COOLER MASTER ELITE,DVD-R ASUS
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nejde Linux..

Príspevok od používateľa Jeremi »

Takze kedze mas naozaj staru verziu ubuntu tak problem moze byt ze dana verzia nema ovladace pre tvoj HW hlavne SATA radic.
Odporucam stiahnut najnovsiu verziu 9.10
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
radoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2008, 00:39
Bydlisko: Koplotovce -Hlohovec

Re: nejde Linux..

Príspevok od používateľa radoo »

jeremi dikes :cool: ,,áno teraz to frčii ako sa patri ,,Jeremi prosím ta ako máš nainštalovane w7 a ubuntu máš to pod win7 všetko alebo Každe zvlášť a pri spustený PC sa ta spýta ktorí op. chceš spustiť??
CPU:Q6600-2,4GHz---3,65GHz,MB:ASUS P5Q PRO,RAM:2x2G A-DATA 1066Mhz,CPU-CHLADIC NOCUTA NH -U12P,GK :ATI Sapphire 3870 GDDR4 ,ZDROJ:CORSAIR TX650, 650W,HD:SAMSUNG 500G,SK:COOLER MASTER ELITE,DVD-R ASUS
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: nejde Linux..

Príspevok od používateľa valistar »

ja to mam rovnako, tak ti odpoviem..
musis ich mat takto - vola sa to dual boot - teda ked chces mat ubuntu normalne nainstalovane (nie bezis z live cd). podstatne je vsak aby si mal najprv windows nahodeny az potom doinstaloval linux - pretoze ked to urobis v opacnom poradi windows ti prepise tu boot tabulku a vymaze z tamdial ubuntu (microsoft statocne ignoruje hocico linuxove..).
potom pod ubuntu odporucam stiahnut si balik startup manager kde si vies menit poradie systemov (v grube) a takisto aj cas kolko sa ma cakat..
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: nejde Linux..

Príspevok od používateľa Toman »

v Biose vypni JMicron Pata radic.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
radoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2008, 00:39
Bydlisko: Koplotovce -Hlohovec

Re: nejde Linux..

Príspevok od používateľa radoo »

noo dlho som sa neradoval ... ubuntu som nainštaloval aktualizoval ,,ale ak sa my stiahol a nainštaloval ovládač na grafickú kartu ATI 3870 tak si to vyžadovalo restart pc keď som ho restartol ,,od vtedy to nejde vypisuje všelieke čísla a na koniec sa nespustí ale ostane čierna obrazovka.. prosím vás o radu neviete čo je stým ?? mam ho odinštalovať a znovu nainštalovať? ,ale čo mam spraviť by keď si stiahne ovládač na grafiku neostala čierna obrazovka ..vďaka :smutny:

To toman môžeš my prosím ta napísať kde sa to vypína? tak trosku presnejšie /v tom biose/.ďakujem
CPU:Q6600-2,4GHz---3,65GHz,MB:ASUS P5Q PRO,RAM:2x2G A-DATA 1066Mhz,CPU-CHLADIC NOCUTA NH -U12P,GK :ATI Sapphire 3870 GDDR4 ,ZDROJ:CORSAIR TX650, 650W,HD:SAMSUNG 500G,SK:COOLER MASTER ELITE,DVD-R ASUS

Návrat na "Operačné Systémy"