Chladic ma 3 pin a doska 4 pin.Co terat

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
server33
Ban
Ban
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 02. Mar, 2010, 00:53

Re: Chladic ma 3 pin a doska 4 pin.Co terat

Príspevok od používateľa server33 »

Takze tako.

Doska vie regulovat ako 3 pin,4 pin tak aj 2 pin vetrak.pokial to podboruje samotny bios.Rozdiel je v tom ze pri 4 pin ide o PWM fany.Kde cierny kabel je minus,cerveny +,zlty info o otackach a modry (vacsinou) signal pre fan.Pri PWM si reguluje otacky priamo elektronika zabudovana na plosaku vo fane.Pri pouziti vetraka PWM na 3 pin konektor reguluje otacky doska pomocou napätoveho regulatora na doske (ak to podporuje) cize sa znizuje napätie v cervenom kabliku.Pri 2 pin ventilatore je to rovnaky princip akurat ze nemame informacie o otackach ventilatora,nakolko absentuje aj zlty kabel.
Nastavenia zapojeni na konektor su nasledovne:

PWM fan na 3 pin konektor=Ide o DC System
PWM na 4 pin konektor = PWM system
Jednoduche.
Pokial ide o tie "regulatory na noctui ide o obycajne odpory,kde jeden (cerveno oznaceny ma odpor 75 ohmov a druhy cierno oznaceny 150 ohmov.
Princip je rovnaky ako pri regulovani doskou,jedoducho sa znizi napätie prudiiace do ventilatora z 12V napr na 7 a podobne.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Chladic ma 3 pin a doska 4 pin.Co terat

Príspevok od používateľa qq6600 »

Naco pises do 3 mesacneho threadu a este ktomu autor ma aj BAN... :D
server33
Ban
Ban
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 02. Mar, 2010, 00:53

Re: Chladic ma 3 pin a doska 4 pin.Co terat

Príspevok od používateľa server33 »

Akoze na co,pre takych co sa sem pridu pozriet neskor a hladaju riesenie.Podla teba treba vsetky vlakna starsie ako mesiac-dva mazat? Tie vlakna tu budu navzdy a ludia v nich hladaju casto riesenia aj ked su rok stare.Prispievat treba do akehokolvek stareho vlakna pokial v nom nieje adekvatna odpoved bez ohladu na to ake je stare.Ta odpoved si tam pocka na dalsich ludi,o to sa neboj :)
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladic ma 3 pin a doska 4 pin.Co terat

Príspevok od používateľa AmOK »

Tak je, nedaj sa a vitaj server33. ;)
Ono ludia, co nezvyknu hladat v starych temach a na vsetko sa radsej znova a znova pytaju, to chapu inac...

Tym na nic nenarazam qq6600, myslim to vseobecne, ako to tu casto funguje.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"